У Києві можуть передати під забудову цінні споруди: серед отримувачів є підсанкційний Віктор Медведчук

Читать на русском

Депутати Київради зберуться на засідання у четвер, 29 лютого, щоб передати під забудову флігель садиби Мекленбурга, будівлі у Пилипівському провулку та будинок Замкова, за збереження якого кияни зібрали підписи під петицією.

Читать на русском
забудовник, Київ, історичні споруди, Медведчук
Кияни намагаються зберегти історичні будинки

Депутати Київради зберуться на засідання у четвер, 29 лютого, щоб передати під забудову флігель садиби Мекленбурга, будівлі у Пилипівському провулку та будинок Замкова, за збереження якого кияни зібрали підписи під петицією.

У порядку денному сесії Київради на 29 лютого є питання про оформлення землевідводу на 0,11 га по вулиці Богдана Хмельницького, 34-Б для фірми Володимира Кличка «Віт-Плюс». Землю хочуть взяти в оренду для будівництва та обслуговування адміністративних чи офісних будівель. Ця ділянка знаходиться поруч з готелем «11 Mirrors» братів Кличків. 

Якщо мер Києва Віталій Кличко проголосує за це рішення, то виникне конфлікт інтересів. Адже за законодавством він не має права як чиновник виділяти брату землю. Про це та інші проєкти рішень, які можуть проголосувати на сесії повідомив пам’яткоохоронець, активіст Дмитро Перов

 

«Віталій Кличко збирається передати Володимир Кличко під забудову флігель Садиби Мекленбурга, 1895 р. Історична будова заважає спорудженню офісного центру ТОВ «Віт-плюс», що належить брату», - написав Дмитро Перов.

Нагадаємо, що на початку 2000-х брати Клички отримали у користування майже 3 сотки землі на вулиці Богдана Хмельницького у Києві. До фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу вони вирішили збудувати там готель.

Готель збудували до футбольного чемпіоната.
Готель збудували до футбольного чемпіоната.

Поруч знаходився «Будинок автора» - флігель садиби Мекленбургу, який між арештами продали на аукціоні за 44,5 млн грн фірмі Кличка-молодшого. На покупці, ймовірно, зекономили, тому що КП «Київжитлоспецексплуатація» вирахували первісну вартість споруди – майже 164 млн грн.

Будинок автора перетворили на кухню готелю.
Будинок автора перетворили на кухню готелю.

Цією історією займалося Державне бюро розслідувань, проте не вистачило часу та рішення суду, щоб довести махінації з купівлею будинку. В результаті, зі флігеля садиби Мекленбургу зробили кухню готелю «11 Mirrors».

Які ще споруди можуть віддати під забудову

За словами Дмитра Перова, чоловіку Оксани Марченко Київська міська рада планує передати одразу три будівлі у Пилипівському провулку 4,6,8 (Лукʼянівка). Так, вам не здалося – це той самий Медведчук, який потрапив під санкції та виїхав до росії в обмін на українських захисників. Зараз фірма, яка може бути з ним пов’язана, займається бізнесом в Україні.

Будівлі в Пилипівському провулку віддадуть фірмі, яка може мати зв'язок з Медведчуком.
Будівлі в Пилипівському провулку віддадуть фірмі, яка може мати зв'язок з Медведчуком.

«Будівлі кінця ХІХ століття заважають ТОВ «Динамо-Атлантик» Віктора Медведчука збудувати офісний центр, тоді коли Київ нарешті денацифікують…На вул. Малевича, 24 садиба Уляни Богданович, 1896 р. планують перетворити в ЖК «Resort». Замовником є Артем Солоник (ТОВ «Будівельне об’єднання «Мрія»), а креатурою Ігор Валерійович Коломойський», - написав Дмитро Перов.

Сайт «Українська правда» у грудні 2003 року писав, що фірма «Динамо-Атлантик» була спільним україно-американським підприємством, серед засновників якого був Медведчук та Григорій і Ігор Суркіси. 

Крім цього, на вул. Франка, 26 під будівництво та обслуговування будівель торгівлі мають передати Будинок Замкова, 1899 року побудови.

Будинок Замкова знищують заради комерції.
Будинок Замкова знищують заради комерції.

«Кияни зібрали 6080 підписів щодо збереження будівлі, але Влада Молчанова (ТОВ «Рент Менеджмент Інвест») попросила Віталій Кличко відхилити цю петицію…», - написав київський активіст.

Нагадаємо, що у центрі Києва неподалік станції метро «Золоті ворота», прямо навпроти міністерства культури знищують стару будівлю на вулиці Івана Франка, 26. За цією адресою розташований двоповерховий будинок, який раніше мав охоронний статус пам'ятки - Будинок Замкова. Землю під цією спорудою хоче отримати фірма «РЕНТ МЕНЕДЖМЕНТ ІНВЕСТ».

Компанія пов’язана з ексначальником Головного управління Міністерства юстиції України в Криму, чоловіком власниці будівельної компанії "Столиця Груп" Влади Молчанової Сергієм Коровченко.

Щоб зберегти садибу та повернути їй охоронюваний статус пам'ятки наприкінці грудня 2023 року кияни зареєстрували петицію. Ініціативу підтримало понад 6 тисяч мешканців столиці та мер Києва Віталій Кличко доручив розглянути петицію.

Інформатор писав, що у Києві попри арешт знищують садибу Зеленських.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.