Не вклали жодної гривні: Київрада подовжила оренду землі для компанії, яку пов'язували з Медведчуком

Читать на русском

За словами пам'яткоохоронця Дмитра Перова, ТОВ "Динамо-Атлантик", яке володіє трьома історичними будівлями з 1999 року, зовсім не піклується про їх стан - тепер будинки розсипаються

Читать на русском
Об'єкти нерухомості та скандальні політики у Києві
Депутати передали три будівлі по пров. Пилипівському на Лук'янівці компанії, що була пов'язана з Медведчуком

За словами пам'яткоохоронця Дмитра Перова, ТОВ "Динамо-Атлантик", яке володіє трьома історичними будівлями з 1999 року, зовсім не піклується про їх стан - тепер будинки розсипаються

Київрада продовжила оренду земельної ділянки компанії, яку пов'язували з Віктором Медведчуком. Йдеться про землю площею 0,28 га по пров. Пилипівському на Лук'янівці у Києві, на якій знаходяться три історичні будівлі. Після нетривалих дебатів (депутати заслухали пам'яткоохоронця Дмитра Перова і представника компанії) міськрада вирішила зрештою продовжити договір оренди.

Дражливе питання підняли серед інших, пов'язаних з землею та договорами оренди. Річ у тому, що ТОВ "Динамо-Атлантик" з 90-х було пов'язане з орбітами впливу тоді звичайного адвоката Віктора Медведчука і маловідомого бізнесмена Григорія Суркіса. Цікава подробиця - його засновника (тоді ще СП "Динамо-Атлантик", американця Джеффа Островського, було застрелено у аеропорту Нью-Йорка. Аж тоді підприємство отримало можливості безмитно ввозити до України цілі партії спиртних напоїв, тютюну тощо.

Серед інших активів, підприємство отримало й три історичні будівлі на Лук'янівці. Певний час вони стояли порожніми (по пров. Пилипівському, 6 офіси було зареєстровано аж до 2017 року), аж от строк дії договору оренди землі, що під ними, сплив - і керівництво подало клопотання про його подовження. Втім, пильні активісти-пам'яткоохоронці навряд чи могли пропустити повз такий привід - щойно питання було підняте у сесійній залі Київради, депутати загомоніли, і Ксенія Семенова (фракція "Слуга народу") попросила дозволу на виступ активіста зі "Спадщини" Дмитра Перова.

"Там знаходяться три будівлі, вони всі є історичною забудовою. У 1999 році вони були приватизовані ТОВ "Динамо-Алтантик", що пов'язують з Віктором Медведчуком. З 1999 року по сьогодні у їх відновлення не було вкладено жодної гривні, на сьогодні дві будівлі стоять у аварійному стані, одна - продовжує руйнуватися", - зазначив Перов з трибуни.

Пізніше він принагідно нагадав у Facebook, що Медведчук є свояком Віталія Кличка. Надали слово також представникові ТОВ "Динамо-Атлантик". Він повідомив, що, як зазначено у державному реєстрі, власники підприємства змінилися у серпні-вересні 2022 року. І на сьогодні бенефіціарами є громадяни України - Дмитро Мармуляк і Олексій Прокопенко.

"Вони проживають у Києві, ніде не зникли і з ними можна поспілкуватися. Це - спекуляція щодо пов'язаності підприємства з ворогами України", - зазначив представник компанії, додавши, що йому невідомо, що саме власники планують робити із нерухомістю - втім, на його думку, "якщо там є об'єкти архітектурної спадщини, вони нікуди не дінуться".

Зрештою депутати вирішили проголосувати "за" продовження договору оренди. Відтак, завдяки 64 голосам "за", ТОВ "Динамо-Атлантик" зберегло право користування земельною ділянкою, і усіма будівлями, що на ній розташовано.

Земельні справи Київради та заборона раллі у Києві

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що Київрада планує передати під забудову флігель садиби Мекленбурга, будівлі у Пилипівському провулку (саме оренду землі під ними мала отримати нібито фірма, близька до Медведчука) а також будинок Замкова, за збереження якого кияни збирали підписи під петицією.

Також у четвер, 29 лютого, Київрада заборонила проводити змагання, перегони, раллі та трофі-рейди на джипах та квадроциклах у межах об'єктів та територій природно-заповідного фонду. Це дозволить запобігти негативному впливу на екосистему, щоб зберегти унікальні природні умови та види.

У цьому відео обговоримо Запорізький напрямок, чи залишиться він найгарячішою точкою або ж його варто розглядати як лише одну з багатьох можливих напрямків . А говорити про це будемо з ветераном війни Юрієм Гудименком. Долучайтеся до перегляду, щоб почути думку експерта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.