Незважаючи на війну, у столиці розвивається ринок екзотичних звірів: за кількадесят тисяч гривень можна придбати козеня з довгими вухами чи кошеня рідкісного азійського леопардового кота
У Києві виставляють на продаж чимало екзотичних тварин: частина з них є дійсно рідкісними, тоді ціни на них починаються від 5-7 тисяч доларів. Втім, більшість - домашні чи одомашнені. Фактично, тримати у неволі можна й диких тварин - проте це потребуватиме створення для них спеціальних умов (для кожної - різних), в іншому разі можна сплатити чималий штраф, від 17 до 51 тис грн. Інформатор дізнався, яких екзотичних тварин, птахів чи рептилій зараз продають киянам.
Так, за тигрового пітона-альбіноса просять 22 тис грн. Тварину продають разом з сумкою-переноскою, керамічною ванною для водних процедур та іншим дріб'язковим начинням, а от чи продається акваріум, у якому мешкає плазун, невідомо. Також у Києві продають королівського пітона Регіус з пастельними кольорами у забарвленні - тварина коштує вдвічі дешевше, 8,8 тис грн.
Ще дешевше коштує королівська молочна змія, або змія Кемпбелла, один з найкрасивіших плазунів, смугастий візерунок якого при швидкому русі може створювати "ефект стробоскопу" (здається, ніби змія лежить на місці, хоч вона швидко рухається). Таку тварину можна придбати до 5 тис грн. А лише за 1 тис грн можна придбати невеличкого п'ятнистого геккона-еублефара. Він досить кмітливий, здатен комунікувати з людиною і звикає до життя у звичайній квартирі.
З "теплокровної" екзотики - дитинчата носухи по 650 доларів за штуку, кошенята рідкісного азійського леопардового кота по 5 тисяч доларів. Трохи дорожче, 5 тисяч євро, коштують козенята каморі з такими довгими вухами, що ніби спеціально створені, щоб малеча могла триматися за них, їздячи верхи (що, звісно, не рекомендується). А найдорожче коштує пара альпак - тваринок з Латинської Америки, що чудово пристосувалися до української погоди і дають вовну найвищої якості. Пару для розведення різного забарвлення пропонують за 7500 євро.
Найпопулярнішими в Україні з "простої екзотики" є цукрові поссуми, або білки-летяги. Тваринки, що походять з Австралії, у Києві коштують недорого, близько 10-12 тис грн, а у розплідниках кажуть - можна буде спостерігати, як маленькі "пілоти" заходять у піке з високої шафи на диван. Також ще не пройшла мода на кішок саванна ("Savannah cat") - це гібрид звичайної домашньої кішки та сервала. Від свого африканського родича ця тварина перейняла активність та грацію, а від кішок - кмітливість та жагу до спілкування з іншими кішками й людиною.
Цікаво, що птахи коштують чи не найдорожче із екзотичних тварин. Так, пташеня моллукського какаду віком 5,5 місяців можна придбати за 7 тис доларів. Власник пише, що пташеня вже почало розмовляти, любить гратися і є досить кмітливою істотою, "ніжною, мов кошеня". Також повідомляють, що "офіційно" придбаний папуга звіжди має на лапці незйомне кільце з вигравіюваною назвою країни, де розташовано розплідник, та датою народження. Також у Києві можна придбати пару граційних чорних лебедів - птахи коштуватимуть 1 тис доларів.
Нагадаємо, днями Інформатор розповідав, що за майже два роки повномасштабної війни з України було евакуйовано більш, ніж дві сотні диких тварин. Йдеться про левів, тигрів, леопардів, ведмедів, вовків, каракалів, гієнових собак, мавп. Проміжною зупинкою для багатьох із них стає зоопарк у польській Познані, директорка якого шукає вільні місця у зоопарках європейських країн та навіть на інших континентах. Так тварини з українських міст, що зазнали бомбардувань, опинилися у Південній Америці і навіть ПАР.
А у Києві активізувалися бобри. Інформатор знайшов кілька дерев на озері Лебединому, що на Харківському житловому масиві, поточених водними гризунами. Слід зазначити, що рослини не було захищено металевими сітками чи хімічними розчинами - інакше тварини не змогли б дістатися до деревини.
З’ясовувалося, що БЕБ працює на кшталт податкової міліції - проводяться облави та обшуки. Чи це просто випадковість, що в БЕБ такий контингент колишніх міліціонерів, чи це свідомий процес саботажу? Дізнайтеся більше про цю ситуацію у нашому відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.