Пітони-альбіноси, альпаки та дружні еублефари: яких екзотичних тварин продають у Києві і скільки це коштує

Читать на русском

Незважаючи на війну, у столиці розвивається ринок екзотичних звірів: за кількадесят тисяч гривень можна придбати козеня з довгими вухами чи кошеня рідкісного азійського леопардового кота

Читать на русском
Ринок екзотичних тварин у Києві
Екзотичні тварини можуть мешкати у звичайній квартирі, щоправда, деякі з них вимагають особливих умов утримання

Незважаючи на війну, у столиці розвивається ринок екзотичних звірів: за кількадесят тисяч гривень можна придбати козеня з довгими вухами чи кошеня рідкісного азійського леопардового кота

У Києві виставляють на продаж чимало екзотичних тварин: частина з них є дійсно рідкісними, тоді ціни на них починаються від 5-7 тисяч доларів. Втім, більшість - домашні чи одомашнені. Фактично, тримати у неволі можна й диких тварин - проте це потребуватиме створення для них спеціальних умов (для кожної - різних), в іншому разі можна сплатити чималий штраф, від 17 до 51 тис грн. Інформатор дізнався, яких екзотичних тварин, птахів чи рептилій зараз продають киянам.

Пітони та дружні еублефари

Так, за тигрового пітона-альбіноса просять 22 тис грн. Тварину продають разом з сумкою-переноскою, керамічною ванною для водних процедур та іншим дріб'язковим начинням, а от чи продається акваріум, у якому мешкає плазун, невідомо. Також у Києві продають королівського пітона Регіус з пастельними кольорами у забарвленні - тварина коштує вдвічі дешевше, 8,8 тис грн.

Пітони потребують спеціального догляду і живуть у акваріумах
Пітони потребують спеціального догляду і живуть у акваріумах

Ще дешевше коштує королівська молочна змія, або змія Кемпбелла, один з найкрасивіших плазунів, смугастий візерунок якого при швидкому русі може створювати "ефект стробоскопу" (здається, ніби змія лежить на місці, хоч вона швидко рухається). Таку тварину можна придбати до 5 тис грн. А лише за 1 тис грн можна придбати невеличкого п'ятнистого геккона-еублефара. Він досить кмітливий, здатен комунікувати з людиною і звикає до життя у звичайній квартирі.

Геккон-зублефар та змія Кемпбелла
Геккон-еублефар та змія Кемпбелла

З "теплокровної" екзотики - дитинчата носухи по 650 доларів за штуку, кошенята рідкісного азійського леопардового кота по 5 тисяч доларів. Трохи дорожче, 5 тисяч євро, коштують козенята каморі з такими довгими вухами, що ніби спеціально створені, щоб малеча могла триматися за них, їздячи верхи (що, звісно, не рекомендується). А найдорожче коштує пара альпак - тваринок з Латинської Америки, що чудово пристосувалися до української погоди і дають вовну найвищої якості. Пару для розведення різного забарвлення пропонують за 7500 євро.

Азійський леопардовий кіт та козенята каморі з довгими вухами
Азійський леопардовий кіт та козенята каморі з довгими вухами

Найпопулярнішими в Україні з "простої екзотики" є цукрові поссуми, або білки-летяги. Тваринки, що походять з Австралії, у Києві коштують недорого, близько 10-12 тис грн, а у розплідниках кажуть - можна буде спостерігати, як маленькі "пілоти" заходять у піке з високої шафи на диван. Також ще не пройшла мода на кішок саванна ("Savannah cat") - це гібрид звичайної домашньої кішки та сервала. Від свого африканського родича ця тварина перейняла активність та грацію, а від кішок - кмітливість та жагу до спілкування з іншими кішками й людиною.

Цукрові поссуми та "саваннські кішки" - найпопулярніші в Україні
Цукрові поссуми та "саваннські кішки" - найпопулярніші в Україні з доступної екзотики

Цікаво, що птахи коштують чи не найдорожче із екзотичних тварин. Так, пташеня моллукського какаду віком 5,5 місяців можна придбати за 7 тис доларів. Власник пише, що пташеня вже почало розмовляти, любить гратися і є досить кмітливою істотою, "ніжною, мов кошеня". Також повідомляють, що "офіційно" придбаний папуга звіжди має на лапці незйомне кільце з вигравіюваною назвою країни, де розташовано розплідник, та датою народження. Також у Києві можна придбати пару граційних чорних лебедів - птахи коштуватимуть 1 тис доларів.

Ігривий та кмітливий моллукський какаду та чорний лебідь
Ігривий та кмітливий моллукський какаду та чорний лебідь

Куди евакуюють екзотичних тварин з України, і де у Києві можна зустріти бобра

Нагадаємо, днями Інформатор розповідав, що за майже два роки повномасштабної війни з України було евакуйовано більш, ніж дві сотні диких тварин. Йдеться про левів, тигрів, леопардів, ведмедів, вовків, каракалів, гієнових собак, мавп. Проміжною зупинкою для багатьох із них стає зоопарк у польській Познані, директорка якого шукає вільні місця у зоопарках європейських країн та навіть на інших континентах. Так тварини з українських міст, що зазнали бомбардувань, опинилися у Південній Америці і навіть ПАР.

А у Києві активізувалися бобри. Інформатор знайшов кілька дерев на озері Лебединому, що на Харківському житловому масиві, поточених водними гризунами. Слід зазначити, що рослини не було захищено металевими сітками чи хімічними розчинами - інакше тварини не змогли б дістатися до деревини.

З’ясовувалося, що БЕБ працює на кшталт податкової міліції - проводяться облави та обшуки. Чи це просто випадковість, що в БЕБ такий контингент колишніх міліціонерів, чи це свідомий процес саботажу? Дізнайтеся більше про цю ситуацію у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.