Підтримка комісії - ще не гарантія: у метро Києва зволікають із дозволом на проїзд з собаками

Читать на русском

У КП "Київський метрополітен" заявляють про "детальне дослідження" і "фахове опрацювання", що явно не свідчить про швидке вирішення питання для власників тварин

Читать на русском
Проїзд з собаками у метро
У метро заявляють, що чимало пасажирів страждають на алергію та кінофобію, а окремих місць для тварин у поїздах немає

У КП "Київський метрополітен" заявляють про "детальне дослідження" і "фахове опрацювання", що явно не свідчить про швидке вирішення питання для власників тварин

Після підтримки киянами петиції про дозвіл проїзду у метро з собаками та позитивного рішення з цього питання транспортної комісії Київради міська влада починає гальмувати реалізацію зміни правил перевезень. Такий висновок можна зробити з пояснень, які надає КП "Київський метрополітен" - там кажуть про "розроблення плану заходів" та "детальне опрацювання можливості". Схоже, так просто, як у випадку з дозволом пускати домашніх улюбленців в укриття, цього разу не буде.

У КП "Київський метрополітен" заявили, що детально опрацьовують можливість перевезення тварин у метро. Повідомлення про це цитує портал КМДА, зазначаючи, що відповідне звернення з'явилося після засідання постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку та реклами. Особливо акцентують на тому, що підтримка комісією Київради петиції ще не є гарантією того, що зміни будуть імплементовані.

"У підприємстві зауважили, що підтримка профільною комісією Київради петиції про перевезення тварин у столичній підземці – це ще не внесення змін у правила користування метрополітеном. До того ж, члени комісії під час обговорення питання наголосили, що ця ініціатива потребує комплексного та фахового опрацювання з урахуванням безпекових аспектів, зокрема переміщення ескалатором та в рухомому складі", - повідомили у КМДА.

Зазначимо, що реалізація ініціативи з дозволу перевозити собак у підземці отримала нове дихання після того, як 28 лютого ГО "Пасажири Києва" повідомило про згоду комісії Київради підтримати проєкт. Активісти послалися на директора метрополітену, Віктора Брагінського (він одночасно є депутатом Київради), який петицію підтримав, попросивши відтермінувати її реалізацію, щоб обговорити її з громадськими організаціями та кінологами.

Утім, нині метрополітен повідомляє про розробку певного "плану заходів", де детально опрацьовують можливість перевезення собак у метро. Ключовими пересторогами називають наявність у підземці ескалаторів та різноманітних візуальних і звукових пристроїв, що можуть бути травмонебезпечними для тварин. Також нагадують про пасажирів з алергією та кінофобією.

"Комунальне підприємство має враховувати інтереси максимальної кількості людей. Тому необхідно проаналізувати, наскільки буде комфортно всім, оскільки у вагонах поїздів відсутні окремо визначені місця для поїздки пасажирів із собаками", - додають у КП "Київський метрополітен".

Транспортники обіцяють вивчити іноземний досвід та провести "комплексне опрацювання" питання. А також додають, що у метро "передбачено перевезення тварин, зокрема й собак" - маючи на увазі дійсні правила, що дозволяють перевозити дрібних тварин у клітках.

Петиція набрала голоси лише за кілька тижнів

Нагадаємо, відповідна петиція з'явилася на сайті Київської міськради напочатку лютого. Наразі у метро дозволено перевозити лише птахів і дрібних тварин у клітках. За декілька годин петицію підтримали багато киян, причому питання виявилося актуальнім - кількість підписів швидко зростала.

Вже за два тижні відозва набрала потрібну кількість голосів для розгляду міською владою. Її статус швидко змінили на "знаходиться на розгляді", відтак, результат був досить швидким. Серед аргументів сама авторка, Вікторія Уманські, навела "наближення до європейських цінностей", однією з яких, безумовно, є гідне ставлення до тварин, а у якості умови для перевезення вона пропонує встановити певні санітарні норми для власників собак.

Сьогодні розглянемо особливості політичної традиції в Україні, зосереджуючись на впливі президента на суспільство. В контексті сучасної ситуації розкриємо, чому Андрію Єрмаку може бути не вигідно стати премʼєр-міністром. Запрошений український політолог Володимир Фесенко поділиться своїми думками та аналізом. Приєднуйтеся до перегляду, обіцяємо цікаву дискусію!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.