Як живуть тварини в київському зоопарку під час війни

Читать на русском

Як живуть тварини в КиївЗоо під час війни, та за який кошт відбувається фінансування

Читать на русском
Стало відомо, як працює київський зоопарк під час повномасштабної війни
Тварини в київському зоопарку

Як живуть тварини в КиївЗоо під час війни, та за який кошт відбувається фінансування

Під час повномасштабної війни у Київський зоопарк привезли чимало тварин з усієї України. Попри війну протягом двох останніх років у зоопарку збудували нові будиночки для тварин. Генеральний директор Кирило Трантін 27 лютого розповів, як живе зоопарк зараз.

Як передає "Твій Київ", до 2022 року столичний зоопарк мав план реконструкції. Планувалося покращити умови тварин так, щоб зоопарк став схожим на зоопарки європейських країн. Хотіли змінити все так, щоб максимально прибрати огорожі, аби тварини не відчували себе у клітці, а люди були ніби на відстані простягнутої руки від зоосвіту. Загальна вартість робіт становила близько 300 мільйонів гривень. Проте через повномасштабну війну будівельні роботи були призупинені. 

Фото: Твій Київ
Фото: Твій Київ

Протягом двох останніх років зоопарк все ж став будувати нові будиночки для тварин (і для тих, хто живе там давно, і для новоприбулих). З початку повномасштабної війни до Київзоо привезли понад 500 тварин з різних куточків України. 

"Зараз ми максимально швидко намагаємося побудувати нові будиночки для кожного виду тварин, хоч і малі, але це на перший час, щоб нові мешканці зоопарку могли швидше адаптуватися. Особливо ті тварини, яких привезли з прифронтових територій, а таких, на жаль, багато", - розповів керівник зоопарку. 

За словами Кирила Віталійовича, період адаптації для тварин є найскладнішим. Адже травмовані війною тварини можуть поводитися непередбачувано. Тому певний час вони знаходяться у карантинній зоні. 

Фото: Твій Київ
Фото: Твій Київ

Керівник зоопарку також додав, що важливим лишається питання фінансування. У перші дні повномасштабної війни допомагали люди, коли купували благодійні електроні білети. Наразі зоопарк фінансується тільки з місцевого бюджету столиці, а також отримує певний прибуток з продажу квитків на касі. 

"Утримувати тварин — дуже нелегка справа, особливо коли їх стало набагато більше. Наприклад, один слон харчується в день на п'ять тисяч гривень. Загалом раціон на одну добу для всіх мешканців зоопарку обходиться в 50 тис. гривень, а ще є комунальні платежі та зарплати персоналу. Загалом наші витрати на місяць сягають 20 млн гривень, які виділяє міська рада. У квітні 2022 року, коли ми не працювали, нас дуже підтримали люди, які купували на сайті благодійні онлайн-білети, тоді нам вдалося зібрати 7 млн гривень, було важко, але це допомогло", - розповів Кирило Віталійович. 

Фото: Твій Київ
Фото: Твій Київ

Він також додав, що останні два роки зоопарк відвідують близько 450 тисяч осіб щорічно. До початку повномасштабної війни відвідувачів було майже вдвічі більше (приблизно 800 тисяч за рік). Керівник переконаний, що після війни до зоопарку приходитимуть 1 200 000 людей на рік, цьому буде сприяти реконструкція та інновації.

"Після війни ми плануємо переїзд слона Хораса. Побудуємо йому новий майданчик, який буде поряд з островами, де живуть лемури. Також ми плануємо придбати йому подругу-слониху, а територія, де житиме майбутня пара, буде обладнана за сучасними тенденціями так, щоб відвідувачів від слонів відділяла тільки вода. Також у нові будинки переїдуть примати та птахи", - поділився керівник КиївЗоо.

Фото: Твій Київ
Фото: Твій Київ

Кирило Транін також зізнався, що найважчі часи київського зоопарку були в 2022 році. Йдеться про періоди блекаутів, а також про масовані обстріли. Тоді допомагали також сусідні зоопарки європейських країн. Зокрема, для підтримки тварин у найкоротший термін була закуплена спеціальна техніка й сьогодні команда KYIV ZOO готова до будь-яких викликів долі. 

Фото: Твій Київ
Фото: Твій Київ

Як відвідати КиївЗоо?

Квиткові каси працюють з 10:00 до 15:00 з вівторка по неділю. У понеділок квитки в касі можна придбати з 12:00 до 15:00. На території зоопарку можна знаходитися до 16:30.

Вартість квитків у касі: 100 гривень для дитини, 150 гривень для дорослого. При покупці квитків онлайн ціна менша: 90 гривень для дитини, 140 гривень для дорослого.

Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.