Під Києвом врятували 260-річний дуб, зробивши у стовбурі шпаківню для кажанів - фото

Читать на русском

Дерево сильно постраждало від буревію, і в його стовбурі почав розвиватись шкідливий патоген

Читать на русском
Порятунок старого дерева
Спеціаліст вирішив зробити прямо у стовбурі дерева житло для дрібних птахів та кажанів

Дерево сильно постраждало від буревію, і в його стовбурі почав розвиватись шкідливий патоген

В місті Боярка Київської області було врятовано 260-річний дуб. Дерево постраждало від сильного буревію кілька років тому. Його стовбур почав гнити через розвиток патогенного грибу, і фахівцям довелося розробляти унікальний план з відновлення.

Дуб, що знаходиться біля Боярського краєзнавчого музею, лікували близько двох років. План розробив фахівець з догляду за деревами Володимир Ветроградський, про що і розповів на Facebook. Спочатку він видалив з дерева трухлу деревину та обробив внутрішні поверхні стовбура, щоб зупинити процес руйнації.

"Такі дерева в нашій країні, і не тільки, списують, як аварійні та безнадійні. Але не у мене", - зазначає Ветроградський.

Минулого року отвір було законсервовано великим відрізом плівки. А цьогоріч експерт прийняв незвичне рішення. Він вирішив зробити з порожнини житло для дрібних птахів та кажанів, розробивши індивідуальні житлові елементи всередині отвору.

Еколог продумав житлові елементи всередині стовбура
Еколог продумав житлові елементи всередині стовбура

 Володимир Ветроградський каже, що багато хто з місцевих був здивований подібним рішенням. Адже кажанів вважали досить небезпечними тваринами, натомість, вони приносять користь довкіллю. Зокрема, знищують шкідників в темну частину доби - один кажан, до прикладу, здатен з'їсти до трьох тисяч комарів за ніч. До повного "одужання" дерева пройде ще 50-60 років.

До повного "видужання" дубу пройде ще 50-60 років
До повного "видужання" дубу пройде ще 50-60 років

 Кияни вимагають від влади зберегти ліс

Нагадаємо, у Києві мешканці Святошинського району вимагають від міської влади зберегти ділянку лісу від зрізання забудовником. Йдеться про 352 дерева, що вже заплановані під зріз.

А днями парк Кіото в столиці було відновлено до довоєнного стану. Напочатку повномасштабного вторгнення його було перетворено на повноцінну фортифікаційну споруду - з окопами та брустверами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.