Новобудови під виглядом реконструкції: від Кличка вимагають зупинити будівництво та зберегти ліс

Читать на русском

Кияни доводять незаконність будівництва на Берестейському проспекті на виїзді з Києва та просять зберегти хоча б залишки лісу навкруги

Читать на русском
Петиція до мера Києва
Згідно з документами, під зрізання забудовником заплановано 352 дерева на 18 гектарах

Кияни доводять незаконність будівництва на Берестейському проспекті на виїзді з Києва та просять зберегти хоча б залишки лісу навкруги

Мешканці Святошинського району вимагають від міської влади зупинити забудову поблизу Берестейського проспекту на виїзді з Києва. Також вимога стосується заборони на зрізання трьох з половиною сотень дерев, що розташовані на ділянці, призначеній під забудову. Відповідну петицію було оприлюднено на сайті КМДА.

Зазначається, що будівництво ЖК "Гравіті Парк", що проходить по просп. Берестейському (Перемоги), 139 є "самочинним", оскільки земельну ділянку не було відведено під спорудження житлових будинків, а документи забудовнику було видано, нібито, з порушенням вимог законодавства. За паперами, містобудівні умови було видано АТ "Туркомплекс "Пролісок" для реконструкції готельно-житлового комплексу з такою ж назвою. Відповідний мотель для автотуристів було створено там ще 1968 року. Він складався з триповерхового готелю на 206 місць з рестораном, перукарнею та СТО, а також літніх будиночків кемпінгу на 770 місць.

Заплановано звести 13 таких багатоповерхівок
Заплановано звести 13 таких багатоповерхівок

Проте, на думку спільноти Святошинського району, під виглядом "реконструкції" ведуться будівельні роботи. Зокрема, заплановано звести 13 багатоповерхівок. Активісти зазначають, що будівництво на територіях заповідників, заказників та заповідних зон не допускається згідно з державними будівельними нормами. "А посадові особи Департаменту містобудування та архітектури КМДА фактично самоусунулись... зокрема, з (питань) визначення планувальних обмежень та мінімально допустимих відстаней від об'єкта", - додають представники Святошинської громади.

Також місцеві мешканці стверджують, що отримали від Київзеленбуду документи, з яких випливає, що забудовник планує знищити ще 18 га лісового масиву поруч з вже існуючим будівництвом. "Вже заплановано під зріз 352 дерева. Це прямо порушує права громади на захист довкілля", - зазначають активісти.

В цьому місці, нібито, забудовник планує зрізати дерева
В цьому місці, нібито, забудовник планує зрізати дерева

 Як перемагають активісти

Нагадаємо, днями активістам в Києві вдалося прибрати будівельний паркан навколо садиби Солтанова на вулиці Хорива, 18. Цей комплекс будівель має статус пам’ятки архітектури місцевого значення.

Також Інформатор писав про те, як кияни захистили Микильську Слобідку від забудовників. Дозвіл на забудову було скасовано постановою Верховного Суду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.