Падіння довіри до Віталія Кличка: скільки відсотків коштувала меру Києва аварія у метро - опитування КМІС

Читать на русском

За пару місяців баланс "довіри-недовіри" до київського міського голови суттєво посунувся у негативну для нього сторону, і головною, але не єдиною причиною стала аварія у столичній підземці

Читать на русском
Соціологія міського голови Києва
Один з базових показників, баланс довіри до Кличка просів на 8% - фото EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

За пару місяців баланс "довіри-недовіри" до київського міського голови суттєво посунувся у негативну для нього сторону, і головною, але не єдиною причиною стала аварія у столичній підземці

Мер Києва Віталій Кличко втрачає рейтинг після скандалу із закриттям шести станцій метро у Києві в грудні 2023 року. Так, замість 52 пунктів "довіри" два місяці тому політик має лише 45 пунктів. Натомість, баланс недовіри до мера Києва зріс з 43 відсоткових пунктів до 51. На думку політтехнолога, відповідне падіння пов'язане з найгучнішою проблемою, що сталася у столиці за останні роки - з аварією у тунелі "синьої" лінії метро. Про результати свідчить соціологічне опитування КМІС "Омнібус", проведене 5-10 лютого.

Так, позиції Віталія Кличка суттєво похитнулися з грудня, коли проводилося попереднє опитування - баланс "довіри-недовіри" до політика змістився у негативну сторону. Мер Києва втратив 7 відсотків довіри громадян, натомість баланс недовіри до нього зріс на 8 відсоткових пунктів.

Баланс "довіри-недовіри" до Віталія Кличка суттєво просів за останні два місяці - дані КМІС
Баланс "довіри-недовіри" до Віталія Кличка суттєво просів за останні два місяці - дані КМІС

Якщо порівнювати нинішній результат по балансу "довіри-недовіри" до Віталія Кличка з результатами аналогічного опитування за травень 2022 року, падіння значно більш суттєве. Так, півтора роки тому київський міський голова міг похвалитися 74% довіри з боку громадян і лише 18% недовіри.

На думку політтехнолога Олега Постернака, це пов'язане передовсім із закриттям станцій метро у Києві. Загалом за рівнем довіри мер столиці посідає п'яту сходинку серед загальнонаціональних політиків (його випереджають колишній головком ЗСУ Валерій Залужний, очільник ГУР Міноборони Кирило Буданов, президент Володимир Зеленський та волонтер Сергій Притула). За рівнем недовіри ж він на 7 місці, пропустивши вперед Юлію Тимошенко, Петра Порошенка, Юрія Бойка та Мар'яну Безуглу.

Втім, серед інших факторів, що могли вплинути на думки українців щодо очільника Києва, можна згадати і викриття оточення мера у аморальних діях (так, ДБР викрило керівника апарату КМДА Дмитра Загуменного у сприянні депутатам міськради в ухилянні від несення військової служби), і дивні історії з нерухомістю. Так, наприкінці минулого року мер отримав у власність маєток у Гамбурзі за чверть мільярда гривень нібито у погашення боргу (насправді це може бути схемою з ухиляння від сплати податків, стверджують громадські діячі), а днями - переїхав у заміське шале з бункером біля Київського моря.

Додамо, що опитування проводилося серед 1202 респондентів, що мешкають на території усієї країни (крім АР Крим), методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України.

За якістю життя Київ - поряд з Бішкеком та Абіджаном

Нагадаємо, Інформатор писав, що за даними соцдослідження того ж КМІС за грудень 2023 року, довіра до Віталія Кличка за півроку впала на чверть. До цього процесу долучився як комплекс техногенних аварій, що стався наприкінці року, так і небездоганні управлінські рішення, і протестні мітинги киян.

Сам Київ зусиллями міської влади, а також після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну змістився у світових рейтингах. Так, у щорічному Рейтингу міст за якістю життя від компанії Mercer Київ посів 212 позицію, поряд зі столицею Киргизстану, Бішкеком, та Абіджаном - головним містом Кот-д'Івуару у Західній Африці. У такому зниженні винний, передовсім, безпековий компонент, втім, падіння якості життя відбулося і за іншими параметрами.

Росія надсилає сигнали Заходу про свою готовність до переговорів. Цю позицію спочатку висловив у приватному інтерв'ю Путін, а пізніше підтвердили Небензя в ООН та голова МЗС Росії Лавров. Щодо цих заяв має свою думку відомий політолог Андрій Золотарьов. Чи це лише продовження традиційної риторики Росії, чи намагання привернути увагу Заходу до діалогу, чи навіть спроба створити платформу для майбутніх переговорів з можливим президентом США, який, можливо, буде представником республіканської партії? Докладніше про це розповість у відео Андрій Золотарьов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.