Олег Симороз пише про ймовірну корупційну схему з відмивання активів, коли чиновник декларує нібито "борги" з боку третіх осіб та звільняється від пояснення походження коштів
Набуття мером Києва розкішного об'єкту нерухомості у німецькому Гамбурзі вартістю майже у чверть мільярда гривень може бути свідченням відмивання раніше набутих активів Віталієм Кличком. А відтак, йдеться про переховування німецької нерухомості, що може свідчити про декларування ним недостовірних даних. Схема проста: чиновник вказує у декларації, що йому ще до зайняття посади нібито були "винні" гроші, а відтак, пояснювати їх походження не треба. Про це пише у блозі на УП ветеран російсько-української війни, київський громадський діяч Олег Симороз.
Він нагадує, що, згідно з даними декларації Віталія Кличка, 20 грудня 2023 року той набув майнові права на будинок площею 750 кв.м. у німецькому Гамбурзі. Інформатор детально описував цю нерухомість, зазначивши, що її походження у декларації пояснюється "погашенням заборгованості у негрошовому виразі" (будинок мер отримав від компанії Maximum I LLC, яка належить його рідному брату Володимиру Кличкові).
"Такі операції з активами Кличків можуть свідчити про легалізацію брудних грошей, або відмивання активів якщо бути точнішим. Саме тому в цьому всьому приймає участь найближча людина для Кличка – його брат", - стверджує Олег Симороз.
Активіст пояснює, що йдеться про схему з "поверненням боргів", якою послуговуються українські ТОП-чиновники та корупціонери. Її суть полягає в тому, що чиновник вказує у своїй декларації наявність боргів перед собою у третіх осіб. Причому у такому випадку пояснювати походження грошей не треба.
"Тому можна набрехати хоч про мільярд доларів позик. Проблема для корупціонерів в тому, що вкрадені гроші не покладеш на банківські рахунки, за них не купиш майно, але от тоді, коли твій брат поверне тобі "борг" - вже можна", - пише громадський діяч у блозі.
Активіст нагадує, що фінансові взаємини з молодшим братом Віталій Кличко використовує з початку політичної кар'єри. Так, на його думку, першою схемою було набуття у власність трьох соток землі в самому серці столиці, біля Київської опери: після однієї з виборчих кампаній за піар-послуги колишній мер столиці Олександр Омельченко "в знак вдячності" нібито подарував братам ділянку землі за адресою вул. Богдана Хмельницького, 43-А.
"Врешті-решт, брати Клички у 2012 році успішно побудували там готель "11 дзеркал", тоді Володимир Кличко називав себе лише "ідейним натхненником" будівництва. Спочатку казали що там буде 8 поверхів, але побудували 11, і байдуже що готель вибивається із загального ансамблю старих будівель, як і те, що зараз він суттєво вивищується над сусідніми пам'ятками архітектури – головне у братів з'явився ще один бізнес, який допомагає їм відмивати кошти", - нагадує Олег Симороз.
Мешканці ЖК "Медовий", що знаходиться у Солом'янському районі Києва і досі не під'єднаний до штатних електромереж, перейшли в наступ на Віталія Кличка та компанію "Київміськбуд". Вони вивісили на сходових клітинах будинку банери з написами "Київміськбуд - нокаут для мера!"; "Кличко, дітям темно і страшно"; "Шевчук слово дав і забрав".
Також днями ми писали про те, що розслідування у справі про ухиляння депутатів Київської міської ради від військової служби офіційно завершено. Мова про трьох депутатів Київради, а також одного помічника, які, будучи солдатами, впродовж року не з'явилися на військову службу. Попри це, усі четверо отримували грошове забезпечення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.