Поїзд далі не їде: слідчі шукають гроші з будівництва метро на Виноградар у Києві

Читать на русском

Триває досудове розслідування щодо можливої розтрати коштів, виділених на будівництво метро на Виноградар. Мова йде про 2,5 млрд грн, які з 16 січня по 25 березня 2019 року нібито перерахували як попередню оплату за будівельні роботи.

Читать на русском
метро, підземка, Київ, Виноградар, прокуратура
У листопаді 2021 року мали з’явитися дві нові станції

Триває досудове розслідування щодо можливої розтрати коштів, виділених на будівництво метро на Виноградар. Мова йде про 2,5 млрд грн, які з 16 січня по 25 березня 2019 року нібито перерахували як попередню оплату за будівельні роботи.

Міський голова Києва Віталій Кличко на початку своєї каденції багато говорив про будівництво метро на Виноградар. Йшли роки, а добрих новин не було попри значні витрати з бюджета. В чому причина, у 2019 році почали розбиратися правоохоронці.

Гроші на побудову гілки метро перерахували з казначейського рахунку ПАТ «КИЇВМЕТРОБУД» начебто структурному підрозділу компанії. Частину коштів отримали як аванс та перерахували на рахунок відокремленого підрозділу. Ще 1,7 млрд грн розмістили на депозиті, а цього не можна було робити без погоджень. 

Розслідування триває з моменту, коли у листопаді 2019 року відкрили кримінальне провадження №42019000000002358 щодо ймовірного шахрайства та легалізації незаконних доходів. Якщо справа потрапить до суду та провину доведуть, то максимальним покаранням може бути до 12 років тюрми. 

«У ході досудового розслідування встановлено, що службові особи Київської міської державної адміністрації, КП «КИЇВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН», ПАТ «КИЇВМЕТРОБУД», ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК», а також інші невстановлені досудовим розслідуванням особи, ... шляхом використання банківських рахунків ряду підприємств, в тому числі ТОВ «ПРОФІ-ФАКТОРІНГ», ТОВ «ДЕОРБУД», ТОВ «ФАКТОР-СЕРВІС», ТОВ «ФАКТОР-СТАНДАРТ», ПП «АВЕН-ЄЗЕР», ТОВ «РУЛ», вчинили заволодіння чужим майном (бюджетними коштами) в особливо великих розмірах», - йдеться у матеріалах досудового розслідування.

У вересні минулого року Київська міська прокуратура спільно з Нацполіцією провели обшуки в приміщеннях «Київметробуду», підрядних організаціях, а також в приватних помешканнях. Правоохоронці шукали докази шахрайства із грошима, які виділяли на побудову гілки метро.

«За результатами проведених обшуків правоохоронці вилучили документацію щодо будівництва метрополітену на зазначеній ділянці. На теперішній час триває її дослідження», - йшлося у повідомленні прокуратури Києва.

Відомо, що «Київметробуд» за розміщення коштів на депозиті отримав 139 млн грн відсотків. Щодо їх повернення теж тривають судові засідання. 

Що вийшло з проєкту нової гілки метро

У листопаді 2018 року КП «КИЇВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН» уклав з акціонерним товариством «КИЇВМЕТРОБУД» угоду про будівництво метро на ж/м Виноградар. Загалом наприкінці листопада 2021 року у столиці мали з’явитися дві нові станції – «Мостицька» та «Проспект Правди». 

Роботи були зроблені, але не до кінця. Тому у грудні 2023 року угоду розірвали через «зрив термінів будівництва». «Київметробуд» в суді намагався продовжити договір, але не зміг. 

Наприкінці минулого року відомий київський діґер, блогер на прізвисько Kotofey зміг потрапити на будівельний майданчик майбутньої гілки підземки. Це стало можливим, тому що охорони на об’єкті не було.

Зі слів дігера, на майданчику в тунелі на перегінній ділянці між "Сирцем" та "Мостицькою" наразі відсутні рейки для руху потягів. З відео можна зробити ще один висновок - по бетонних кільцях тюбингів стікають ґрунтові води. В результаті на підлозі сформувався невеличкий струмочок. Втім, наявність вод в метрополітені - це нормальний процес, адже на робочих об'єктах їх постійно відкачують.

Інформатор писав хто буде добудовувати метро на Виноградар. 

Росія надсилає сигнали Заходу про намір розпочати переговори. Це було оголошено спочатку в інтерв'ю Путіна Карлсону, пізніше підтвердив постпред Росії в ООН Небензя, а також голова МЗС Росії Лавров. Росія пропонує переговори на умовах, які визнають захоплені території як російські. Що означають такі сигнали? Чому вони висловлені саме зараз? І які можливі наслідки цього? Про це поговоримо з політологом Андрієм Золотарьовим. Приєднуйтеся до перегляду, щоб дізнатися всі деталі.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.