У 2008 році Київради продала два будинки з садиби Коробки за понад 15 мільйонів гривень. Через довгу судову тяганину споруди забрали, проте вони досі стоять занедбаними.
До 30 листопада замінять банер, який прикриває аварійний особняк Федора Коробки на вулиці Петра Сагайдачного,20/2. За це КП «Київжитлоспецексплуатація» має заплатити 379 тис. 500 грн.
Угоду уклали із підприємцем Леонідом Яремичем. Як ФОП він зареєструвався у Києві понад 15 років тому і за цей час підписав угод за державними тендерами на понад 7 млн грн.
Про Яремича відомо, що він організовував святкування нового 2017 року у Дніпрі (тендери можна подивитися тут та за цим посиланням), ремонтував покрівлю в університеті Шевченко у Києві та організовував свято до Дня працівників сільського господарства у Синельникове на Дніпропетровщині.
Як йдеться у повідомленні «Хрещатик 36», Леонід Яремич був довіреною особою регіонала, мультимільйонера, радника Януковича, заступника голови Київської міської державної адміністрації 2007 року Віталія Журавського.
У серпні 2008 року за часів мера Леоніда Черновецького депутати передали фірмі «Аквадон» під реконструкцію будинки на вулиці Петра Сагайдачного, 20/2 літера А та Б у Подільському районі Києва. Компанія отримала ці споруди за умови компенсації їх вартості. На той час оцінщики визначили її на рівні 15 млн 159 тис. 840 грн.
У 2011 році від прокуратури Києва до мерії надійшов протест щодо передачі історичних будівель під реконструкцію. «Молода команда» Черновецького протест розглянула та скасувала своє рішення щодо передачі будинків.
В компанії не погодилися з таким рішенням. У листопаді 2012 року суддя Окружного адміністративного суду Києва Руслан Арсірій повернув нерухомість «Аквадону». Це рішення не змінила апеляція. Хоча за місяць до того, як Арсірій став на бік компанії – у жовтні 2012 року Кабмін Азарова визнав садибу Федора Коробки пам’яткою національного значення.
Для того, щоб розвернути будівництво, «Аквадону» потрібно було отримати від Київради землевідвід. А з цим виникли проблеми: компанії відмовляли у травні 2019 року, у березні 2020 року, у липні 2020 року та двічі у вересні того ж року (рішення можна подивитися тут та за цим посиланням). В останнє «Аквадону» відмовляли у землевідведенні у квітні 2021 року.
Разом із цим тривала затяжна боротьба за історичні будинки в судах. Вперше рішення не на користь громади прийняли у червні 2016 року у господарському суді. Тільки в жовтні 2016 року Верховний Суд відправив справу на новий розгляд. Знов справа пройшла все судове коло та повернулася на новий розгляд. Тільки у червні 2018 року Верховний суд прийняв остаточне рішення й повернув пам’ятку громаді.
Нагадаємо, що двоповерховий будинок майстра золотих і срібних справ, члена Київського магістрату та почесного громадянина Києва Федора Коробки був збудований у 1830 році. Ця садиба є прикладом київських особняків доби класицизму. Сам Коробка був цікавий тим, що займався збиранням казенних податків та виготовляв й ремонтував церковне начиння для Софійського собору, Михайлівського Золотоверхого монастиря та Києво-Печерської лаври.
Інформатор писав, що у Києві знищують 120-річний будинок на Подолі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.