Не витримали реформ: саджанці дерев на проспекті Івасюка почали сохнути після експерименту від КМДА

Читать на русском

Замість звичайного поливу, до стовбурів деревець прив'язали спеціальні торбинки з водою, яка буцімто мала напувати рослини, у підсумку ті почали засихати, а кора стала відставати від стовбурів

Читать на русском
Технології поливу дерев КМДА Київрада Департамент захисту довкілля Возний
Декілька місяців назад комунальники розвісили торбинки біля кожного стовбурця, а вже наприкінці червня дерева почали засихати

Замість звичайного поливу, до стовбурів деревець прив'язали спеціальні торбинки з водою, яка буцімто мала напувати рослини, у підсумку ті почали засихати, а кора стала відставати від стовбурів

Саджанці дерев на київських вулицях, що були оснащені спеціальними торбами для поливу, почали помирати. Від стовбурів відстає кора, і рослини просто засихають. При цьому схоже на те, що шкідливою виявилася саме ініціатива Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.

Про трагічні наслідки для дерев розповідають міські пабліки. Так, за даними одного з них, чимало деревець із тих, що були висаджені комунальниками під час капітального ремонту проспекті Володимира Івасюка в Оболонському районі Києва, почали втрачати кору, а їхнє листя - жовтіти. Йдеться принаймні про 50 рослин, повідомляє паблік.

При цьому слід зазначити, що кожне із дерев, що були висаджені тут напочатку весни, оснастили спеціальним мішечком для поливу. Про ці торбинки розповідав директор Департаменту Олександр Возний наприкінці травня у Facebook. За його словами, цю технологію вже досить давно використовують у ЄС.

"Біля молодих дерев, які особливо потребують вчасного поливу, прикріплюються спеціальні мішки, наповнені водою. Зроблені ці торби з матеріалу, який дуже повільно віддає вологу, а отже коріння дерев отримують повільне, але регулярне зволоження", - зазначав він.

За словами Возного, минулого, 2023-го, року його Департамент провів пілотний проєкт, що показав великий успіх такого "крапельного" поливу. Навіть більше: результати перевершили очікування, - доповів Возний у соцмережі, зазначивши, що в таких дерев листя зеленіше, ріст - кращий, а зовнішній вигляд загалом - здоровіший.

Втім, виявилося, що метод все ж має недоліки. Ймовірно, не кожна торбинка може "поливати" своє дерево: на світлинах, що виклали у соцмережах кияни, видно, що дерева сохнуть, хоча торбинки, прив'язані біля їхніх стовбурів, наповнені водою. До речі, кожне з дерев, що висаджувалися декілька місяців тому на просп. Івасюка, коштувало бюджету міста декілька тисяч гривень.

Київ втрачає історичні дерева: не стало каштана Шевченка, а липу Петра Могили пошкодив буревій

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що Київ поступово втрачає видатні та історичні дерева. Так, за останній час було повністю знищено цінний каштан Шевченка, що ріс на території Видубецького монастиря. Також була пошкоджена липа Петра Могили, що знаходиться у історичній частині міста - у самому началі Андріївського узвозу. Зрештою, буревій зламав одну з великих гілок дубу Крістера у Подільському районі Києва, що також є ботанічним пам'ятником місцевого значення.

Також ми писали про те, що саджанці дерев декілька років тому завезли із лісових розсадників, щоб безкоштовно роздати киянам. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Центр альтернативного озеленення Києва і запросив киян скористатися нагодою, щоб озеленити свої прибудинкові території. 2024 року, кажуть у Центрі, також буде така можливість - нею може скористатися кожен, хто бажає долучитися до озеленення міста.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.