Біля дерев Києва закріплюють торби: для чого вони потрібні

Читать на русском

Зеленбудівці столиці закріплюють водяні торби біля дерев для зволожування зелених насаджень

Читать на русском
Зеленбуд
Торба з водою біля дерева у Києві

Зеленбудівці столиці закріплюють водяні торби біля дерев для зволожування зелених насаджень

У Києві почали застосовувати європейську технологію зволожування зелених насаджень. Про загадкові торби біля дерев у столиці розповіли в КМДА. Детально про це пише Вечірній Київ.

Керівник департаменту захисту довкілля й адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний заінтригував дописом у фейсбук:

“Ви вже помічали торби, прикріплені до стовбурів дерев у різних куточках міста? Що там всередині та чому це рішення робить справжні дива для наших дерев? Розберімось», - написав він.

За словами Возного, сама технологія активно використовується в Європі вже досить давно.

«Біля молодих дерев, які особливо потребують вчасного поливу, прикріплюються спеціальні мішки, наповнені водою. Зроблені ці торби з матеріалу, який дуже повільно віддає вологу, а отже коріння дерев отримують повільне, але регулярне зволоження», — відкрив секрет директор департаменту.

Рік тому у Києві встановили такі торби у рамках пілотного проєкту, і результати перевершили всі очікування.

«Дерева з цими торбинками демонструють кращий ріст, у них яскравіше листя та загалом вони мають більш здоровий вигляд», — зазначив Возний.

Він також визнав і економію — це рішення заощаджує до 65% води порівняно зі звичайним поливом. Завдяки спеціальному матеріалу, вода в торбинках не перегрівається та забезпечує деревам оптимальну температуру поливу.
Такий підхід у Києві планують масштабувати на все місто.

На Видубичах помер каштан Шевченка, а в Гідропарку підскочив рівень радіації

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що Київ поступово втрачає видатні та історичні дерева. Так, за останній час було повністю знищено цінний каштан Шевченка, що ріс на території Видубецького монастиря. Також була пошкоджена липа Петра Могили, що знаходиться у історичній частині міста - у самому началі Андріївського узвозу. Зрештою, буревій зламав одну з великих гілок дубу Крістера у Подільському районі Києва, що також є ботанічним пам'ятником місцевого значення.

Також ми писали, що у столиці на Венеційському острові (Гідропарк) фіксується підвищений рівень радіації. Такі дані передає uRADMonitor, Всесвітня мережа автоматизованих пристроїв моніторингу, на базі якої функціонує українська екологічна платформа SaveEcoBot. Рівень не становить загрози і навіть не вважається "підвищеним". А проблема може бути як у самому обладнанні, так і в радіоактивних плямах на улюбленому острові-курорті киян.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.