Кабмін потролив Кличка: НАБУ отримала новий офіс у Києві з вікнами на скандальне будівництво у Солом'янському парку

За збігом обставин чи спеціально, але детективам не треба буде довго ходити, аби перевірити документи на будівництво у компанії, що зводить найскандальнішу новобудову столиці

Скандальна забудова у Києві та офіс НАБУ
Новий заїзд до офісу НАБУ на вул. Генерала Шаповала, 6 та проєкт апарт-комплексу навпроти

Кабінет міністрів виділив нові будівлі у сферу підпорядкування НАБУ. Передачу оформили розпорядженням уряду від 23 лютого, а сама локація, де сидітимуть детективи, знаходиться у Солом'янському районі. За іронією долі, чи задумом урядовців, офіс антикорупційного бюро знаходитиметься вікна-у-вікна з чи не найбільш скандальним будівництвом у Києві, проти якого роками протестують місцеві мешканці.

Про передачу будівель за адресою вул. Генерала Шаповала, 6 у Києві у сферу управління НАБУ повідомив Кабмін. Приміщення передано від Держслужби з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів, розпорядження вже підписав прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Йдеться про дві будівлі - одну невелику, що виходить на вулицю фасадом, та чимале офісне приміщення, де, якщо вірити картам, наразі знаходиться ще й держпідприємство "Агролізинг".

У детективів НАБУ буде гарне сусідство: з однієї сторони біля будівлі - гаражно-будівельний кооператив "Кавказ", з іншої - супермаркет та будинок ПАТ "Укртелеком". Зі сходу розташований чималий житловий комплекс "Смарагдовий". А от із півдня - саме туди виходить фасадна частина нової офісної будівлі НАБУ - відкривається чудовий вид на Солом'янський ландшафтний парк.

Апарат-комплекс CitiZen (помаранчевого кольору) заглядатиме у вікна будівель НАБУ (позначено цифрами "1" і "2")
Апарат-комплекс CitiZen (помаранчевого кольору) заглядатиме у вікна будівель НАБУ (позначено цифрами "1" і "2")

Саме з цією місциною пов'язана чи не найбільш скандальна історія із забудовою Києва останніх років. На території, прилеглій до парку, зводять апарат-комплекс CitiZen, і, як стверджують у ГО "Збережемо Солом'янський парк", забудовник не соромиться заходити на території зеленої зони. Внаслідок цього у жовтні 2023 року на схилі стався зсув - і, як стверджують активісти, його наслідки досі не були ліквідовані.

До того ж, буквально поруч з місцем будівництва кілька тижнів тому комунальники вирубили ділянку дерев, пояснивши це ураженням деревини шкідниками. Втім, за словами активістів, одразу ж, щойно було вивезено хвору деревину, на майданчик завезли будівельну техніку і почали різати асфальт та прокладати лінії електропередач під будівництво.

Відтак, у детективів НАБУ буде чудова нагода перевірити законність будівельних дозволів та містобудівних обмежень у власників ділянок, і зробити висновки з документів, що нададуть активісти, які захищають Солом'янський парк. Вікна фасаду нового офісу виходять акурат на будмайданчик - втім, чи була у цьому особлива задумка в очільників Кабміну, чи це збіг обставин, незрозуміло.

Комахи-шкідники з "російським слідом" та зсув ґрунту: що відбувається у парку

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у Солом'янському парку вирубили кількадесят дерев. Ще 31 січня місцеві мешканці зафільмували, як комунальники пиляли стовбури і стягували їх у одне місце, а напочатку лютого з'явились світлини вже самих пеньків та деревини, зваленої докупи на газоні. Київська міська військова адміністрація пояснює необхідність вирубки тим, що дерева були заражені небезпечною комахою, на яку не діють звичайні засоби. Та навіть попри запевнення комунальників - мовляв, навесні тут знову висаджуватимуть дерева, - місцеві ставляться до карантинних заходів з недовірою.

Також ми повідомляли про наслідки зсуву ґрунту у Солом'янському парку. Лише за кілька тижнів після цього забудовник відновив будівництво, хоча обвал землі відбувся прямо в будівельний майданчик. Київрада виказала "глибоке занепокоєння" та зажадала від забудовника пояснень. Судячи з того, що будівництво продовжилося, сторони домовилися.

Долучайтеся до нашої розмови з українським політологом Андрієм Золотарьовим, де ми обговоримо, як смерть Олексія Навального може негативно вплинути на Україну у майбутньому. Також розглянемо можливі дії прихильників опозиціонера. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися думку експерта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube