Назріває бунт: на Київщині тисячі людей не можуть заселитися у відновлені будинки через бюрократичну помилку

Доки Мінфін та Мінвідновлення сперечаються між собою про те, хто має (і чи має взагалі) сплачувати ПДВ з операцій при веденні будівельних робіт, тисячі людей не можуть заселитися у вже відновлені будинки та чекають на початок будівництва

Відновлення України Київщина проблема невдоволення
Доки тривають роботи з відновлення житла у Бородянці, місцеві мешканці продовжують жити в модульних будиночках, подарованих Україні Польщею

Програму з відбудови пошкодженого і знищеного житла в Україні, і на Київщині зокрема, поставлено на паузу. Причина у бюрократичній помилці: у різних документах прописані різні норми щодо сплати чи несплати ПДВ підрядниками, що відновлюють будинки. Відтак, чиновники бояться підписувати акти на виконані роботи, а родини - не можуть заселитися у вже готове житло.

Про проблему повідомила у Telegram нардепка Ольга Василевська-Смаглюк, округ якої розташований на Київщині. Вона каже, що проблема стосується десятків тисяч родин у цілій країні, та на Київщині зокрема.

"Назріває бунт. Це стосується і будинку в Вишгороді, де було влучання ракети, і десятків багатоквартирних будинків в Бородянці, що досі не відновлені після деокупації. Хоча гроші на відбудову є", - стверджує Василевська-Смаглюк.

Депутатка вважає, що ситуація склалася через страх чиновників і небажання взяти на себе відповідальність, щоб виправити помилку. Річ у тому, що ще 2008 року у Податковий кодекс було внесено правку, за якою підрядники, які займаються відбудовою, мають пільгу зі сплати ПДВ. Водночас, у договорах з підрядниками написано, що ті мають сплачувати ПДВ.

"Через цю суперечність уже маємо декілька кримінальних проваджень щодо тих чиновників, які підписували акти на роботи зі сплатою ПДВ. А Мінфін вважає, що ці 20% ПДВ йти на додаткові роботи, які могли б бути виконані, якби замість сплати ПДВ підрядники скористались би пільгою", - стверджує Ольга Василевська-Смаглюк.

Держаудитслужба, з якою комунікувала депутатка, має бажання допомогти у вирішенні проблеми, каже вона. Також членкиня парламенту спілкувалася з Київським обласним агентством з відновлення та представниками підрядників. Нині ж між собою сперечаються Мінфін та Мінвідновлення - позиція першого у тому, що ПДВ все ж має бути сплачено.

"Заручниками ж залишаються родини, що постраждали від росії-агресора", - зазначає Ольга Василевська-Смаглюк.

У Ірпені відремонтують стадіон "Чемпіон", а в Бородянці зникли кошти, призначені для відновлення

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у Ірпені під Києвом планують відремонтувати міський стадіон "Чемпіон", що був пошкоджений під час боїв за місто напочатку 2022 року. На це Київська область готова витратити трохи більше, ніж 44 млн грн. Загалом, за оцінкою замовників, роботи триватимуть півроку, а перелік робіт, які повинен буде виконати підрядник, займає 50 сторінок А4.

Також ми розповідали, що у Бородянці зникли 20 мійльонів гривень, які виділили на відновлення селища від наслідкиів російської окупації. Держаудитслужба виявила серйозні збитки на 19,8 млн грн під час ревізії Бородянської селищної ради. Основна частина порушень на суму 14 млн грн – відсутність металопластикових вікон, які повинна була встановити селищна рада в рамках відбудови регіону.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube