Надихнути до діалогу: у київському метро відкрили виставку, присвячену українській природі

Переглянути ексклюзивні світлини творів українського мистецтва ХІХ-ХХ ст., а також ілюстрації відомої художниці Анастасії Старко можна до 18 серпня у вестибюлі станції Золоті Ворота

Виставка київське метро українська природа
Переглянути виставку можна у фойє ст.м. "Золоті Ворота" до 18 серпня

У вестибюлі станції метро "Золоті ворота" відкрилась виставка "До своєї природи". Це проєкт про цінність національного природного та культурного спадку нашої країни. А її співорганізаторами виступили WWF-Україна разом із Музеєм Івана Гончара.

Виставка складається з 14 світлин творів українського народного мистецтва початку XIX – другої половини XX століть з колекції Музею Івана Гончара. Також представлені більш сучасні ілюстрації художниці Анастасії Старко, що стали осмисленням теми історичного взаємозв’язку українців із природою через культуру.

"Візуальний ряд доповнює легка історія на основі наукових фактів українських дослідників природної та культурної спадщини, а також уривки з архаїчних фольклорних текстів", - повідомляє КП "Київський метрополітен" на своїй сторінці у Facebook.

Цим проєктом, кажуть у метро, організатори прагнуть надихнути пасажирів столичної підземки до діалогу про українську природу та її місце в ідентичності, нагадати про важливість збереження природного біорізноманіття, особливо під час війни. А також нагадати про ціну втрат української спадщини, яка є мовчазною жертвою російської військової агресії.

Виставка триватиме декілька тижнів. Переглянути її зможе кожен, безкоштовно, до 18 серпня у вестибюлі станції метро "Золоті ворота".

Київське метро знову "обезголовили", арештувавши його начальника - у чому проблема

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Подільський районний суд Києва відправив під домашній арешт головного інженера, в.о. начальника Київського метрополітену Віктора Вигівського. Йому інкримінують неналежне утримання тунелю біля метро "Деміївська", яке призвело до аварії у тунелі в грудні 2023 року. Саме він, за даними слідства, як головний інженер, несе відповідальність за стан тунелів.

Додамо, що після аварії, що трапилася напочатку грудня 2023 року, тунелі продовжували наповнюватись водою. Ми уважно стежили за станом "проблемної" ділянки тунелю між ст.м. "Либідська" та "Деміївською". Так, інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин, що постійно розповідав про тунель, стверджував, що на "синій" лінії постійно велися роботи з ліквідації протічок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube