На мийці у Києві помили мотор БМВ, після чого машина заглухла: чи отримав власник компенсацію через суд

Читать на русском

Киянин приїхав на мийку по вулиці Оранжерейній, 1-е у Києві 18 березня 2023 року та залишив свій БМВ, щоб у ньому помили мотор, після чого авто перестало заводитися

Читать на русском
Київ, суд, автомийка, БМВ
В суді киянин заперечував, що замовляв мийку двигуна

Киянин приїхав на мийку по вулиці Оранжерейній, 1-е у Києві 18 березня 2023 року та залишив свій БМВ, щоб у ньому помили мотор, після чого авто перестало заводитися

Повернувшись до мийки того ж дня після 14 години, щоб забрати свій автомобіль, киянина попросила оплатити 610 грн за послуги. Чека чи квитанції, зі слів власника машини, йому нібито не дали, але проблема була не в цьому. Після мийки машини вона перестала заводитися. Про це стало відомо з рішення Оболонського суду Києва, опублікованому 28 лютого 2024 року.

Тоді чоловік викликав «поліцію для фіксації порушення його прав». Розмови з власником мийки та персоналом зафіксували на нагрудні камери поліцейських, й це відео пізніше подивилися у суді. Машина з поламаним двигуном простояла на мийці до 21 березня. За цей час чоловік двічі звертався до правоохоронних органів, щоб притягнути до відповідальності фірму, яка надала послуги, та власника мийки. Загалом евакуація машини та її ремонт обійшлись киянину у 80 тис. 393 грн. Крім цього, він оцінив свої хвилювання у 20 тис. грн.

Що було у суді

Суддя Оболонського районного суду Києва Олексій Диба вислухав іншу версію подій, за якою киянин добровільно замовив мийку двигуна свого автомобіля.

«(Киянин) був проінформований про можливі ризики у зв`язку з цим, на які він свідомо пішов. Вини (автомийки) у тому, що автомобіль позивача не завівся, оскільки начебто було пошкоджено двигун автомобіля, немає, адже мийник не розбирав двигун і не знімав захисний чохол блоку циліндрів двигуна», - йдеться в матеріалах справи.

Судді надали довідку, що власник БМВ замовив комплексну мийку за 360 грн, мийку двигуна за 200 грн та обробку гуми за 50 грн. Всього послуги коштували 610 грн. Після того, як стало зрозуміло, що авто несправне, власник заявляв про проведення експертизи. Але пізніше вирішив не витрачати на очікування час та відправив машину на СТО.

Однак для того, щоб довести причину несправності двигуна та вартість шкоди, це потрібно було зробити. Інакше всі заяви про пошкоджене авто – це лише заяви, а не факти.

«Як убачається з відповіді ННЦ «ІСЕ ім. Засл.проф. М.С. Бокаріуса» від 27.07.2023, у зв`язку з проведенням ремонтних робіт автомобіля «БМВ» встановити причини виходу з ладу двигуна автомобіля та чи саме мийка двигуна спричинила його пошкодження експертним шляхом не представляється можливим», - йдеться в рішенні суду.

В суді киянин заперечував, що замовляв мийку двигуна, проте на записах з нагрудних камер поліцейських було чутно, що власник БМВ «знає про можливі наслідки такої мийки та більше такої послуги замовляти не буде».

«Допитаний у судовому засіданні свідок суду показав, що працює у відповідача мийником та саме він виконував замовлення. Зазначив, що воно включало в себе мийку автомобіля, мийку двигуна автомобіля та почорніння гуми. Повідомив, що спочатку прибрав салон, потім помив кузов та, після того, як двигун автомобіля охолов, розпочав мийку двигуна. Враховуючи незначне забруднення, він обдув двигун, а його поверхню протер вологою ганчіркою із відповідною хімією. Двигун безпосередньо водою не мив, кришку двигуна не знімав», - розповів суду працівник автомийки.

Власник закладу теж приходив на засідання та пояснив, що в кімнаті адміністратора розміщений куточок споживача, де містилася уся інформація про послуги. В цих документах йдеться про можливі наслідки мийки двигуна та що при виборі цієї послуги відповідальність несе власник машини. Але хто читає ці документи?

З цих пояснень суддя встановив, що киянин замовляв мийку двигуна, але не став проводити експертизу, яка б допомогла встановити винного. Тому 1 лютого 2024 року суддя Диба відмовив у виплаті компенсації. Але це не все: адвокат, який захищав в суді автомийку, домігся, щоб власник БМВ заплатив 20 тис. грн за його послуги. 

Інформатор писав, що українець подав до суду на росію через війну.

В нас в гостях експерт з авіаційної галузі, Анатолій Храпчинський! В цьому випуску ми розглянемо найгарячіші теми: чому падають російські літаки та коли Україна отримає F-16. Приєднуйтеся до нашого перегляду, щоб дізнатися думку та аналіз від нашого експерта. Не пропустіть цю захоплюючу дискусію!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.