На Київщині вперше в Україні почали переробляти будівельне сміття від зруйнованих будинків

Завдяки спеціалізованій техніці, яку надала Японія, до кінця 2024 року в Бородянці утилізують близько 20 тисяч тонн відходів руйнувань

будівельне сміття руйнування Київська область
Наразі в Київські області близько 4 тисяч знищених об'єктів, що потребують демонтажу

У Бородянці Київської області в листопаді 2024 року почали екологічно переробляти будівельне сміття. Наразі на Київщині, що зазнала величезних руйнувань внаслідок російської агресії, налічується близько 4 тисяч знищених об’єктів, які потребують повного демонтажу та подальшої відбудови - тож, проблема будівельного сміття більш, ніж актуальна. До того ж, завдяки правильный переробці, воно отримує шанс на друге життя, адже отримана сировина буде використана для відновлення області.

Про це у Facebook повідомила селищний голова Бородянки Ірина Захарченко. Вона зазначила, що лінія переробки вже запрацювала у Бородянці, і це стало можливим завдяки спеціалізованій техніці, яка була отримана від Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). Для України екологічна переробка будівельних відходів є абсолютно новою практикою, і Київщина стала першим регіоном, де реалізується цей проєкт.

“Важливо дотримуватися екологічних принципів у переробці будівельних відходів: сортувати, переробляти та використовувати їх повторно. На місці роботи розміщено сучасну техніку, облаштовано системи пилопригнічення, забезпечено сортування матеріалу для подальшої обробки, а кваліфікований персонал пройшов спеціальні навчання”, - повідомила Ірина Захарченко.

Щодо повторного використання, як зазначив перший заступник голови Київської ОДА Микола Бойко, отримана сировина буде використовуватися у процесах відновлення Київської області. Зокрема для будівництва основи доріг, для вироблення будівельної продукції, у якості наповнювачів для будівельних розчинів чи конструкцій і навіть для укріплення річкових узбереж. Роботи багато, адже на сьогодні в Київській області налічується близько 4 тисяч знищених об’єктів.

До кінця поточного року планується переробити 15-20 тисяч тонн відходів руйнувань. На 2025 рік прогнозований обсяг складає вже 50 тисяч тонн. Наразі підприємство взялося розчищати місця тимчасового зберігання будівельних відходів у Бородянській та Макарівській громаді.

Буча увійшла до п’ятірки міст, де коштом Світового банку відновлять пошкоджені багатоповерхівки

Як повідомляв Інформатор, Бучанську громаду відібрано до програми фінансування Світового банку, який надає допомогу на проведення ремонту житла, пошкодженого внаслідок російської агресії. Буча стала одним із п'яти міст України, залучених до проєкту HOPE «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей», який передбачає проєктування та капітальний ремонт багатоквартирних будинків.

Ця новина сколихнула мешканців багатоповерхівки на вул. Бориса Гмирі, 2, який зазнав значних руйнувань внаслідок влучання боєприпасів у березні 2022 року. До повномасштабної війни тут мешкало 225 жителів, але багатьом прийшлося шукати нове місце для проживання через непридатні умови. Відбудова почалася влітку 2022 року та мала закінчитися наприкінці грудня того ж року, але роботи й досі не завершені.

Також ми писали, що у Гостомелі відновили зруйнований центральний стадіон. Завдяки партнерам з Німеччини понад 6 тисячам дітей, що проживають у місті, повернули улюблене місце тренувань. Центральний стадіон був зруйнований під час російської окупації на початку 2022 року. Він був не тільки спортивною ареною, а й місцем проведення культурних та розважальних заходів. Наразі важливий осередок життя мешканців Гостомеля, серед яких понад 6 тисяч дітей, та сусідніх громад відновлений та готовий, передусім, для повернення футболу. Тепер тут тренується дитяча команда «Фенікс» із 68 юними футболістами та дві дорослі команди - учасники Бучанської районної асоціації футболу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ