Реконструкції досі немає, а от футбол вже повернувся: як виглядає зруйнований спорткомплекс Локомотив у Києві

Є надія, що один з найстаріших футбольних клубів Києва разом з іншими спортивними секціями знову займатиметься на власній базі з майже сторічною історією

стадіон Локомотив
Ззовні стадіон має сумний вигляд, хоча всередині вирує спортивне життя

Доля одного з найважливіших для Києва стадіонів, будівлі якого були суттєво пошкоджені під час ракетної атаки на Київ 23 січня можуть скластися не так сумно, як здавалося на початку року. Тоді був майже знищений головний корпус, в якому знаходились спортивний зал, офісні приміщення, роздягальні та спортивні споруди. Було затоплено сховища, тренажерні зали, зруйновано водопровідні та електричні мережі - орієнтовна сума збитків склала 50 млн грн. Та головне, що під час ракетного удару на території стадіону не було дітей, а стіни можна й відновити.

Проте від самого ракетного удару минуло вже майже вісім місяців, і сьогодні панує повна тиша щодо відновлення “Локомотиву”. Хоча ще в січні зірки запускали флешмоб із закликом допомагати Локо, підтримку обіцяло Міністерство молоді та спорту, відомі футболісти та випускники “Локомотива”.

Аби дізнатися, що відбувається на Локомотиві, Інформатор завітав до стадіону. Є гарна новина - на футбольних полях відновились тренування, не дуже гарна - на території стадіону зовсім нічого не натякає на майбутню реконструкцію. Але ж надія завжди є - тим більше, що наступного року “Локомотив” відсвяткує своє 100-річчя.

локомотив 1
Каркас вцілілої будівлі поки обстежують, її доля залежатиме від проєкту реконструкції

Реконструкція повна або часткова

Ще у січні, одразу після прильоту, були демонтовані конструкції, які обвалилися. Будівля, зведена у 1930-х роках XX сторіччя - та все, що в одну мить стало непридатним, небезпечним та аварійним, було вивезено за межі спорткомплексу. Наразі територія навколо футбольних полів прибрана, вцілілий “скелет” будівлі спорткомплексу зачистили та обнесли парканом. Як розповіли Інформатору батьки юних спортсменів, що привезли дітей на тренування, поки що зносити її не планують. Все залежить від того, який проєкт реконструкції буде обрано: якщо повна реконструкція - будівлю знесуть, якщо часткова, то каркас залишиться, і вже на ньому будуватимуть новий спорткомплекс.

А поки спортивне життя на “Локомотиві” триває, принаймні на футбольних полях, які, до речі, нині в гарному стані. Територія охороняється, під’їжджають та від’їжджають автівки - батьки привозять дітей на тренування. Наразі тут займаються футболом різні вікові групи - і діти, і підлітки. Дорослих, звісно, питання безпеки хвилює більше, ніж спортивні досягнення. Але, як сказав нам чоловік у військовій формі, що чекав на закінчення тренування сина, зараз всюди небезпечно, проте у дітей має бути повноцінне життя. 

локомотив 2
Потяг до мрій нікуди не зник - батьки везуть дітей на тренування

Що відбувалось на стадіоні після ракетної атаки 23 січня

Тоді Інформатор побував на “Локомотиві”, де ми на власні очі побачили, як уламки ракети знищили 70% будівлі та спортивного реманенту однієї з найстаріших та найбільш знаних спортивних спільнот Києва. Тоді вже було остаточно прийнято рішення про знесення будівлі спортивного клубу "Локомотив". Вона не підлягала відновленню, а відтак, один з найстаріших футбольних клубів Києва разом з іншими спортивними секціями почав шукати нове місце.

За словами керівника спортклубу "Локомотив" Київ Олександра Єгорова, врятувати вдалося небагато - трохи меблів, комп'ютерів та інвентарю. Десь на 70% спортклубу було повністю знищено: це і форма гравців, і спортивний інвентар, і усі офісні приміщення, і оргтехніка. У найближчих планах було відновлення роздягалень, які теж постраждали, але три з них можна було відбудувати, аби почати тренувальний процес. Виявилося, що з трьох футбольних полів, які є в "Локомотиву",  пошкоджено було лише одне, тож це дозволяло за деякий час хоча б частково повернутися до тренувань.

локомотив 3
Внаслідок ракетного удару було знищено 70% будівлі

Скоро 100-річчя, хоча матчі тут проводяться вже 105 років

У 1919 році тодішнє керівництво Київського залізничного вокзалу дозволило створити майданчик для футбольних матчів між робітниками та службовцями залізниці. 1925 року там же відкрили новий стадіон для команди "Желдор", яка була однією з найсильніших у Києві. Рішення про створення ДСТ "Локомотив" прийняли наприкінці 1935-го, на з'їзді фізкультурників Південно-Західної залізниці. Тоді ж нову назву отримав і сам стадіон, і футбольна команда. І вже за кілька років у Києві на "Локомотиві" проводили матчі найвищого дивізіону чемпіонату СРСР з футболу.

Будівлю було реконструйовано 2012 року, коли поруч із футбольним полем встановили зручні пластикові сидіння та замінили покриття газону на сучасну штучну траву. Поруч з основним полем зробили ще один майданчик, але меншого розміру, зі штучним покриттям. А навколо поля проложили бігові доріжки для легкоатлетів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ