Буча увійшла до п’ятірки міст, де коштом Світового банку відновлять пошкоджені багатоповерхівки

Розпочався процес відбору будівель для участі у програмі, проте безперечний претендент на реконструкцію вже точно існує

відновлення ремонт будинків
Те, що недоробили на першому етапі відновлення, вже руйнується

Бучанську громаду відібрано до програми фінансування Світового банку, який надає допомогу на проведення ремонту житла, пошкодженого внаслідок російської агресії. Буча стал одним із п'яти міст України, залучених до проєкту HOPE «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей», який передбачає проєктування та капітальний ремонт багатоквартирних будинків. Тепер справа лише за тим, які будівлі відберуть для участі в програмі.

Про відбір Бучанської громади до п’ятірки міст, де відновлять житло коштом Світового банку, 17 жовтня 2024 року повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук. За його словами, нове співробітництво спрямоване на повне відновлення Бучанської громади після російського вторгнення. Проте, кому пощастить раніше та як буде проходити відбір пошкоджених будівель, у міській раді поки не повідомляють.

Але ця новина сколихнула мешканців багатоповерхівки на вул. Бориса Гмирі, 2, який зазнав значних руйнувань внаслідок влучання боєприпасів у березні 2022 року. До повномасштабної війни тут мешкало 225 жителів, але багатьом прийшлося шукати нове місце для проживання через непридатні умови. Відбудова почалася влітку 2022 року та мала закінчитися наприкінці грудня того ж року, але роботи й досі не завершені.

Під святковим дописом міського голови про майбутнє відновлення міста мешканці будинку на Бориса Гмирі, 2 благають розглянути їхню багатостраждальну будівлю. Люди пишуть, що їх кинуто напризволяще, а те, що недоробили в першу чергу, вже  руйнується. 

“Вже третій рік мешканці живуть у будинку, що поступово руйнується, без теплозахисту та енергозбереження, та обіцянках і відфуболюваннях влади”, - зазначає мешканка будинку Вікторія Ісаєва. 

Бучанці скаржаться, що дах протікає, адже його робили з великими перервами між різними етапами: утеплювач і плівку включили в першу чергу робіт, а фіксуючі планки - в другу, але ця черга не фінансується, а утеплення тим часом просто руйнується. За інформацією жителів, за наявності опалення взимку у квартирах температура не піднімається вище 17 градусів, в помешканнях дуже висока вологість. Тож, мешканці сподіваються, що міська влада, обираючи учасників нової програми, згадає й про них, а ремонт, що триває вже два з половиною роки, нарешті закінчиться, хоча схоже на те, що доведеться все робити заново.

Хто може і не може претендувати на компенсацію за програмою єВідновлення

Програма "єВідновлення" поширюється на житло, яке було пошкоджене після 24 лютого 2022 року. Кошти на ремонт пошкодженого помешкання можна також отримати, якщо власник ще не відновив його за власний кошт.

Мають право на отримання допомоги: фізичні особи-громадяни України; об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, управителі багатоквартирних будинків, житлово-будівельні (житлові) кооперативи, які здійснюють утримання відповідних будинків.

Не можуть отримати компенсацію: особи, до яких застосовано санкції; особи, які мають судимість за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених розділом I "Злочини проти основ національної безпеки України" Особливої частини Кримінального кодексу України; їхні спадкоємці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube