Дедлайн - у перший день опалення: у Києві відновлюють ТЕЦ-6, підбиту росіянами

На ТЕЦ-6 у Деснянському районі столиці проводитимуть ремонтні роботи, зокрема, на пусковій котельні, а вартість відновлювальних робіт становитиме 30 млн грн

Відновлення країни ТЕЦ-6 Деснянський район Києва
У оголошенні про тендер прямо зазначено: обладнання постраждало внаслідок атаки Росії

У Києві на ТЕЦ-6, що у Деснянському районі, планують розпочати ремонтні роботи. Йдеться про відновлення котельні, причому вартість робіт складе понад 30 млн грн. У оголошенні про тендер прямо зазначено: обладнання постраждало внаслідок атаки Росії.

Оголошення про відновлення пускової котельні у Деснянському районі столиці з'явилося днями в електронній системі публічних закупівель ProZorro. Закупівлю проводить КП "Київтеплоенерго", а винаймають підрядника, який виконає ремонт котельні на ТЕЦ-6.

На проведення робіт виділено 30,7 млн грн. Також зазначено, що через зовнішнє пошкодження будівлі може постраждати те обладнання, що перебуває всередині. Об’єкт треба привести до робочого стану, аби їм знову могли користуватися для обслуговування мережі.

Договір вже укладено, переможцем стало ТОВ "Віра". Дедлайн з відновлення котельні - 15 жовтня 2024 року, вказано в оголошенні.

Зазначимо, що Київська ТЕЦ-6 є найпотужнішою теплоенергоцентраллю країни (станом на 2012 рік). Вона забезпечує централізоване теплопостачання споживачів у Дарницькому, Дніпровському, Подільському, Деснянському та Оболонському районах Києва. Її перший водонагрівний котел було введено в експлуатацію у червні 1981 року, у лютому 1982-го - запущено теплофікаційний енергоблок потужністю 250 МВт.

У 1998 році на ТЕЦ-6 відновлено будівництво енергоблоку №3. 2001-го почали будівництво водонагрівного котла №6 фірми Alstom (Франція), 2004-го його було запущено. А в грудні 2017-го відновлено роботу реконструйованого енергоблоку №1.

Загадковий вибух на ТЕЦ у червні та плани КМДА побудувати 6 міні-ТЕЦ

Нагадаємо, Інформатор повідомляв, що вдень 22 червня у столиці пролунав вибух. Мешканці міста повідомили, що, найімовірніше, він стався у Дніпровському районі на ТЕЦ-6. Втім, КМДА пояснила, що відповідні електростанції працюють і активно готуються до майбутнього опалювального сезону. Місцеві телеграм-канали повідомили, що вибух не пов'язаний з війною, і опублікували фото, на якому видніється чорний дим на димарі ТЕЦ.

Також ми розповідали про те, що Київ планує змінити систему теплопостачання та енергозабезпечення й побудувати у столиці 6 міні-ТЕЦ. Для цього потрібно до 1,2 млрд євро та 12-15 років. Проте заступник міського голови Києва Петро Пантелеєв обіцяє, що першу партію обладнання встановлять до кінця 2024 року. Це дозволить створити у столиці енергетичні острови – зони, де завжди буде тепло, світло та вода.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube