Мостики у вас гарно виходять: Кличко просять створити парк «Юрковиця» та об’єднати його з Щекавицею

Поки кияни збирають голоси під петицією, щоб забрати землю у забудовника Ріхерт&Парк та створити там парк, на 2 травня 2024 року призначено засідання у справі проти фірми-орендаря ділянки під ЖК

петиція, Кличко, Юрковиця, парк, забудовник
У 2021 році кияни намагалися зібрати голоси під схожою петицією

Замість мікрорайону Ріхерт&Парк на території колишньої броварні Михайла Ріхерта на вулиці Кирилівській, 35 пропонують зробити на Подолі великий парк. У 2021 році кияни вже намагалися зібрати голоси під такою ініціативою, але тоді забракло голосів, щоб Кличко звернув на петицію увагу. Зараз за 5 днів ініціативу військовослужбовця створити зону відпочинку підписали вже 3806 киян. Збір голосів розпочався з 12 квітня 2024 року. 

Нагадаємо, що на 11,5 га між вулицями Нижньоюрківською, Кирилівською і Мильним провулком компанія «Керамблоки-Інвест» планує збудувати житловий комплекс із магазинами та парковками. Замість цього військовослужбовець Сергій Литвяк просить зробити парк на Подолі. 

Кияни знов збирають голоси за створення парку.
Кияни знов збирають голоси за створення парку.

 

«Маю таку мрію, аби на Подолі був величезний парк, де б мої побратими, ветерани та ветеранки, а також жителі міста могли гуляти між дерев та мати доступ до озера. І цей парк ми маємо на Подолі, проте зараз він знаходиться в руках лиходіїв», - написав Сергій Литвяк.

Киянин пропонує створити «Юрковиця», тому що «забудова на місці історичної археологічної пам’ятки часів Київської Руси «Кирилівська Стоянка» поряд із промзоною – немислима».

Гора Юрковиця є пам'яткою часів Київської Русі.
Гора Юрковиця є пам'яткою часів Київської Русі.

 

«Має бути хоч один великий Парк на Подолі, який прекрасно можна об’єднати мостиком, які у Вас гарно виходять, з пагорбами Щекавиці, а далі по Щекавиці між валами повз Житній Ринок наверх на Замкову та далі через яр на Пейзажку чи Володимирську і на Ваш міст аж то Пагорбів музею Голодомору», - кращого маршруту для прогулянки киян годі й шукати.

Для того, щоб реалізувати цей проєкт, киянин пропонує покрокову інструкцію:

  • звільнити та повернути громаді Києва ділянку 8000000000:85:311:0033, «захоплену без договору ТОВ «КЕРАМБЛОКИ-ІНВЕСТ», та відкрити її для людей аби вони могли ходити до озера без перешкод;
  • ділянку майбутнього Парку «Юрковиця» 8000000000:85:311:0033 подати на зміну цільового призначення на «рекреаційну зону», чим захистити її від майбутніх забудов, об’єднавши її з майбутнім ландшафтним заказником місцевого значення гора «Юрковиця» (сусідня кадастрова ділянка);
  • зобов’язати ТОВ «КЕРАМБЛОКИ-ІНВЕСТ» відшкодувати міській раді заподіяну шкоду земельній ділянці 8000000000:85:311:0033 за ці 15 років, відповідно до пункту 2.2 та 2.3 Договору оренди No85-6-00301;
  • зобов’язати власника будівлі колишнього пивзаводу Ріхтера, що по вулиці Кирилівська, 35, виконувати умови охоронного договору, реставрувати пам’ятку або ж розпочати процес повернення у власність громади (Київській міській раді)».
На історично цінних землях запланова нова забудова.
На історично цінних землях запланована нова забудова.

 

«Будівлю (броварні – ред.) нахабно руйнують, вікна зняли навмисно, нічого не зроблено взагалі, на території збудували МАФ (відділ продажу квартир на незаконно захопленій землі), хоча там будувати заборонено, бо це пам’ятка, зате є великий бюджет на маркетингову кампанію «Ріхтер&Парк». Ми вже побачили в дії цих лиходіїв, їм аби кишені набивати, в той час, як громада робить збори на ЗСУ», - вважає військовослужбовець ЗСУ.

На момент підготовки матеріалу петицію підтримали 3806 киян. Для того, щоб Київрада розглянула це звернення потрібно зібрати 6 тисяч голосів підтримки.

Попередня спроба зібрати голоси була невдалою.
Попередня спроба зібрати голоси була невдалою.

 

Минулі спроби зібрати підписи під такою ж петицію були невдалими. Нагадаємо, що у листопаді 2021 року киян закликали об’єднатися, щоб зберегти зелену зону. Тоді також згадували фірму «Керамблоки-Інвест», яка отримала угоду оренди за часів мера Черновецького та нічого не збудувала, проте була помічена у «руйнуванні старих будівель пивзаводу Ріхтера та доведення охоронної пам'ятки до дуже незадовільного стану».

Ідею ЖК Ріхерт&Парк у Києві оскаржуватимуть у суді

2 травня 2024 року о 14:00 в приміщенні Печерського районного суду Києва відбудеться підготовче засідання у справі киянина Олександра Дядюка проти забудовника ЖК Ріхерт&Парк. 

Це позов стосується «скасування дозволу та припинення права на виконання будівельних робіт». За словами Олександра Дядюка, спочатку забудовник у 2021 році зареєстрував дозвіл на І чергу будівництва, яка передбачала 110 квартир у споруді не вище 7 поверхів. Згодом замовник будівництва – фірма «Керамблоки-інвест» (входить до групи А Development) отримала дозвіл на 2 чергу, яка передбачала 9 поверхів.

«Вже в грудні минулого 2023 року (забудовник – ред.) подав новий і повний проєкт аж на 1591 квартиру з максимальною поверховістю 42 метри. Це 14 поверхів – що суттєво перевищує максимально дозволену (висотність – ред.), - повідомив Дядюк. - Щоб обійти обмеження по висотності провернули хитру авантюру, самий корупційний (після земельного) Департамент містобудування та архітектури КМДА в містобудівних умовах та обмеженнях не встановив конкретної максимальної висоти, а написав – що згідно Історико-містобудівного обґрунтування».

Як землю передали забудовнику

У грудні 2006 року Київрада уклала із компанією «Керамблоки-Інвест» договір оренди ділянки 107 тис. 497 кв. м в межах вулиць Фрунзе, Нижньоюрківська та провулок Мильного у Подільському районі Києва.

Земля надавалась на 5 років для будівництва ЖК з об'єктами соціального і громадського призначення і підземним паркінгом. Згодом, за рішенням суду, строк оренди подовжили до 15 років. У жовтні 2023 року на сесії Київради договір оренди поновили.

Прокуратура у 2014 році час намагалася розірвати угоду про оренду, пояснюючи це тим, що за відведений час там нічого не збудували. Але суд вирішив не чіпати угоду та прокурору у позові відмовив.

Надалі, у липні 2014 року «Керамблоки-Інвест» отримала від міської влади містобудівні умови та обмеження, які потрібні для початку робіт. Загалом, дозвіл на виконання будівельних робіт змогли отримати лише з третьої спроби.

Після виходу тексту до редакції звернувся директор групи продукту та маркетингу компанії A DEVELOPMENT Броніслав Чумак та прокоментував кожен пункт з петиції військовослужбовця та активіста, який виступив з позовом до забудовника.

  1. «Киевлянин предлагает создать «Юрковица», потому что «застройка на месте исторического археологического памятника времен Киевской Руси «Кирилловская Стоянка» рядом с промзоной – немыслима».

Коментар від A DEVELOPMENT

Ареал гори Юрковиця не входить в межі ділянки по якій ТОВ "Керамблоки-Інвест" має підписаний чинний договір оренди. Відповідно, нами, як девелопером не передбачено ведення жодних будівельних робіт з реалізації будь-яких обʼєктів нерухомості в її межах, окрім як комплексу заходів з благоустрою та ландшафтного дизайну, концепцію котрого розробляють одні з найфаховіших ландшафтних бюро "GA" Влодко Зотова та Kotsiuba Максима Коцюби.

 

  1. «освободить и вернуть общине Киева участок 8000000000:85:311:0033, «захваченный без договора ООО «КЕРАМБЛОКИ-ИНВЕСТ», и открыть его для людей, чтобы они могли ходить к озеру беспрепятственно».

Коментар від A DEVELOPMENT

Компанія А Девелопмент придбала корпоративні права ТОВ «Керамблоки-Інвест» котрому належать обʼєкти нерухомості сукупною площею майже 30 000 м2, що розташовані на зазначеній земельній ділянці на вторинному ринку в рамках законної угоди по придбанню юридичної особи. Зазначене в цитаті озеро не є природньо утвореним, а являється штучною водоймою, що виникла внаслідок видобутку глини для цегельної фабрики (доречі, внаслідок цієї ж діяльності зникла гора Щекавиця заввишки майже в 70 м, котру за часів радянської влади для видобутку ж тої цегли і зрівняли під час вишукувальних робіт по видобутку цегли)

 

  1. «обязать ООО «КЕРАМБЛОКИ-ИНВЕСТ» возместить городской раде причиненный ущерб земельному участку 8000000000:85:311:0033 за эти 15 лет, согласно пунктам 2.2 и 2.3 Договора аренды No85-6-00301».

Коментар від A DEVELOPMENT

Зазначене ТОВ "Керамблоки-Інвест" має чинний договір оренди зазначеної земельної ділянки, що був пролонгований 2 квітня цього року на 15 років, тобто до 2039 року. І хочу наголосити, що протягом 15 років афільоване до А Девелопмент ТОВ "Керамблоки-Інвест" справно сплачував по договору оренди і на сьогоднішній день до бюджету міста обʼєм сплачених видатків сягнув більше 3 мільйонів доларів США і заборгованість перед містом відсутня.

 

  1. «обязать владельца здания бывшего пивзавода Рихтера, что по улице Кирилловская, 35, выполнять условия охранного договора, реставрировать памятник или же начать процесс возвращения в собственность общины (Киевской городской раде)».

Коментар від A DEVELOPMENT

А Девелопмент через ТОВ "Керамблоки-Інвест" підписала чинні охоронні договори щодо 3-х памʼяток архітектури, що мають охоронний статус, згідно яких, девелопер зобовʼязаний не просто зберегти, а й повністю реставрувати їх, що і було зазначено від самого першого епізоду, коли відбулась презентація проєкту, а саме восени 2021 року.

  1. «Здание (пивоварни – ред.) нагло разрушают, окна сняли умышленно, ничего не сделано вообще, на территории построили МАФ (отдел продаж квартир на незаконно захваченной земле), хотя там строить запрещено, потому что это памятка, зато есть большой бюджет на маркетинговую кампанию "Рихтер&Парк". Мы уже увидели в действии этих злодеев, им лишь бы карманы набивать, в то время как община делает сборы на ВСУ», - считает военнослужащий ВСУ».

Коментар від A DEVELOPMENT

А Девелопмент після факту придбання корпоративних прав юридичної особи "Керамблоки-Інвест" не виконувала жодних робіт зі знесення чи тим паче руйнації обʼєктів, які мають охоронний статус.

  1. «Уже в декабре прошлого 2023 года (застройщик – ред.) предоставил новый и полный проект на 1591 квартиру с максимальной этажностью 42 метра. Это 14 этажей – что существенно превышает максимально разрешенную (высотность – ред.), – сообщил Дядюк.

Коментар від A DEVELOPMENT

Даний коментар несе маніпулятивний характер, так як пан Дядюк, котрий був присутнім на одній з 6 сесій громадських обговорень, що відбувалися з Громадською Радою при Подільскій РДА в м. Києві, володіє інформацією, що за результатом обговорень і за запитом громади і місцевих мешканців, було досягнуто домовленостей, що гранична висотність не перевищуватиме 36 метрів, тобто 10 поверхів, але ніяк не 14.

Інформатор писав, як Києву повертали землю на горі Юрковиця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ