Літаючу тарілку на Либідській площі збережуть, а саму будівлю перетворять на ТРЦ

Читать на русском

ДІАМ видала дозвіл на реконструкцію будинку Інституту науково-технічної експертизи та інформації, на фасаді якого знаходиться знаменита "літаюча тарілка"

Читать на русском
У Києві збережуть пам'ятку архітектури - "літаючу тарілку"
Знаменита "літаюча тарілка" з'явилася у Києві 1971 року на фасаді модерністської будівлі Інституту науково-технічної експертизи

ДІАМ видала дозвіл на реконструкцію будинку Інституту науково-технічної експертизи та інформації, на фасаді якого знаходиться знаменита "літаюча тарілка"

У Києві планують реконструювати будівлю Інституту науково-технічної експертизи та інформації, на фасаді якого розміщена знаменита "літаюча тарілка". Споруда стане частиною ТРЦ Ocean Mall, а саму тарілку, як пам'ятку архітектури, планують зберегти у повністю - без зміни форми та навіть функціонального призначення. Власне, ремонтні роботи всередині модерністської споруди вже почалися.

Долю "літаючої тарілки" на Либідській площі у Києві вирішила днями Держінспекція архітектури та містобудування, про що вона повідомила на своєму сайті. ДІАМ видала дозвіл на реконструкцію нежитлових будівель, прилеглих до пам'ятки архітектури, якою є сама "тарілка". Згідно з дозволом, забудовник має повністю зберегти її, без зміни фасаду, композиційної об'ємності форм, планувальної схеми чи функціонального призначення - у "тарілці" має залишитись кінолекційна зала, як і проєктував її архітектор 50 років тому.

Наразі в будівлі Інституту науково-технічної експертизи та інформації, на фасаді якої розміщено пам'ятку, вже ведуться ремонтні роботи. Сама вона стане частиною ТРЦ Ocean Mall - а забудовником є ТОВ "Проспект", якому вдалося-таки дотиснути ДІАМ щодо видачі дозволів на проведення реконструкції радянської споруди. Різночитання виникли ще 2022-го, коли ТОВ "Проспект" вперше звернулося до ДІАМ за дозволами: тоді йому відмовили через відсутність узгоджень з органами, що займаються охороною культурної спадщини.

Також забудовник планував змінювати геометричні розміри фундаменту, на що ДІАМ не погоджувався. Крім того, з реконструкцією, у тому числі "тарілки" не давала згоди громадськість на чолі з архітектором Флоріаном Юр'євим, який, власне, і проєктував будівлю 50 років тому. Нині ж недоліки проєкту було усунуто - а будівлі, що розташовані впритул до пам'ятки і не належать до об'єктів культурної спадщини, згідно з проєктом, будуть реконструйовані, об'єднані у єдиний ансамбль і стануть частиною ТРЦ.

Нагадаємо, будівлю Інституту науково-технічної експертизи та інформації з концертною залою у вигляді "літаючої тарілки" було збудовано 1971 року за проєктом архітекторів Флоріана Юр’єва і Льва Новикова. Споруда представляє другу хвилю радянського модернізму. У 2020 році експертна рада Мінкульту внесла "літаючу тарілку" на Либідській площі до реєстру пам’яток архітектури та монументального мистецтва, що допомогло врятувати її від зазіхань забудовника.

Після прильотів: як розподіляється відповідальність за житло між інвестором і забудовником

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Київській області через дії забудовників було підтоплено подвір'я місцевих мешканців. Йдеться про побудову найбільшого у області котеджного містечка "О.Краса" поблизу села Стоянка Ірпінської територіальної громади. Його зводять одразу три компанії: "Товариство "Відважних" колишнього мера Ірпеня Володимира Карплюка, Concorde Capital Ігоря Мазепи та Svitlo Development Сергія Крикуна. Жителі будинків, що розташовані поблизу будмайданчика, скаржаться на те, що через дії забудовників їхні подвір'я опинилися під водою.

Також ми писали про розподіл відповідальності за зруйноване під час ракетних атак житло між інвесторами і забудовниками. Деталі розкрив відомий столичний девелопер Ігор Ніконов. За його словами, нині його будівельна компанія KAN Development намагається якомога оперативніше добудовувати об'єкти і наполягає на якнайшвидшій передачі квартир замовникам, щоб зняти з себе тягар юридичної відповідальності за житло. Як приклад він навів "прильоти" по об'єктах, що будувалися його компанією.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.