Скасована забудова території авіаційного університету у Києві: хто давав дозвіл та що мало з’явитися

На ділянці площею 38,2336 га на проспекті Любомира Гузара, 1 мав з'явитися квартал із 14 будинків на 1659 квартир.

забудовник, Київ, нерухомість
Забудовник може подати позови до суду

На території Національного авіаційного університету (НАУ) у Києві не збудують житловий масив на 14 висоток. Державна інспекція архітектури та містобудування анулювала дозвіл на виконання будівельних робіт на території навчального закладу. Про це повідомила виконуюча обов’язки ректора НАУ, депутатка Київради Ксенія Семенова у понеділок, 29 квітня 2024 року. 

Дозвіл на будівництво 14 житлових будинків Національний авіаційний університет отримав 14 вересня 2021 року. Це сталося в останній день роботи Державної архітектурно-будівельної інспекції, яку розформували за корупцію та численні порушення. 

«У жовтні 2021 ДІАМ (Державна інспекція архітектури та містобудування - ред.) зафіксувала численні порушення в цьому дозволі. Цей проект суперечив будівельним нормам і, найголовніше, жодної вигоди для держави і університету, жодної соціальної інфраструктури там не значилось», - нагадала Ксенія Семенова.

Дозвіл на забудову території університету скасували. Скрін - Ксенія Семенова
Дозвіл на забудову території університету скасували. Скрін - Ксенія Семенова

 

За її словами, у липні 2022 року суд прийняв до розгляду позовну заяву ДІАМ щодо визнання протиправними та скасування містобудівних умов, які передували видачі дозволу на будівництво.

«Справу ще не передали в КОАС (Київський окружний адміністративний суд) після ліквідації ОАСКу (Окружного адміністративного суду Києва)», - написала у соцмережі Ксенія Семенова.

Скасована забудова території авіаційного університету у Києві: хто давав дозвіл та що мало з’явитися 2

 

Кияни вважають, що забудовник може звернутися до суду.
Кияни вважають, що забудовник може звернутися до суду.

 

У коментарях під дописом кияни припустили, що забудовник, якого позбавили дозволів, так просто не відмовиться від своїх та спробує оскаржити це рішення.

Що відомо про будівництво

На ділянці площею 38,2336 га на проспекті Любомира Гузара, 1 мав з'явитися квартал із 14 будинків на 1659 квартир загальною площею понад 107 тис. м кв. 

Містобудівні умови та обмеження, що лягли в основу дозволу інспекції, видали у квітні 2014 року комунальному підприємству «Житлоінвестбуд-УКБ». На той час директором КП був сьогоднішній заступник голови Київради Вячеслав Непоп.

У дозволі на будівництво генпідрядником була фірма «АТМОСФЕРА ІНЖИНІРИНГ СІСТЕМЗ». За інформацією аналітичної платформи YouControl, фірму зареєстрували у лютому 2019 року. Бенефіціарами були Євген Івінський, Вікторія Коробенко, Наталія Берест та Михайло Петрик.

Як писав сайт «Наші гроші», Михайло Петрик був відомий як партнер бізнесу Артема Петрощука, рідного брата Євгена Петрощука. Останній вважався одним із ключових радників ексголови Укравтодору, а тепер міністра інфраструктури Олександра Кубракова.

Хто дозволив будівництво на території університету

Колишній ректор університету Максим Луцький, який після скандалів вирішив піти на службу до лав ППО, забудову 38 га землі називав проєктом державно-приватного партнерства. За його словами, будівництво нового ЖК мало допомогти у появі нових навчальних корпусів, ремонті всіх гуртожитків, спортивного комплексу та центру культури НАУ.

Колишній ректор НАУ Максим Луцький не звільнився, а пішов служити в силах ППО.
Колишній ректор НАУ Максим Луцький не звільнився, а пішов служити в силах ППО.

 

«Грошей від держави ми не чекаємо, тому що розуміємо, що їх немає... Усі дозвільні документи законні... Я керуватимуся виключно інтересами університету, я хочу, щоб протягом 5 років ми відремонтувати всі гуртожитки, корпуси, щоб ми могли розвиватися... У нас немає іншого шляху сьогодні, як розвиватися, крім того, що провести аналіз наявних активів та правильно ними розпоряджатися...», — казав у жовтні 2021 року на засіданні комітету ВР з питань освіти Максим Луцький.

У січні 2022 року нардеп Роман Грищук писав, що керівництво авіаційного університету приховувало інформацію про те, що саме планували будувати на території вищу та що за це мав отримати університет.

«Задача ректора - якісна освіта студентів, розвиток науки, залучення найкращих кадрів, відновлення студентського спорту, повністю наразі мертвого, а не забудова університету жиловим комплексом», - писав народний депутат. Тоді скасувати дозволи на будівництво не вдалося.

Нагадаємо, що у жовтні 2023 року Кабмін почав реорганізацію НАУ. Уряд вирішив зробити два навчальні заклади: Київський авіаційний інститут та Українську державну льотну академію в Кропивницькому. Керувати вишем доручили ліквідаційній комісії. У березні цього року міністерство освіти та науки призначило в.о. ректора НАУ Ксенію Семенову.

По-тихому зводять новобудову замість будинку Тарнавського

На Андріївському узвозі у Києві забудовник зводить новобудову на місці маєтку, який належав титулярному раднику Всеволоду Тарнавському. Про те, що за намальованим фасадом йдуть будівельні роботи, стало відомо коли вітер пошкодив банер, який закривав справжній фасад будівлі на Андріївському узвозі, 26. Через пориви вітру оголилася частина нових будівельних риштувань. 

За словами активіста Дмитра Перова, на місці маєтку 1870 року побудови височіє бетонний моноліт та видна нова цегла. Будинок №26 на Андріївському узвозі, як і сусідній №24, входять до комплексу пам’ятки національного значення «Андрівський узвіз».

Інформатор писав, що в Ірпені побудують ЖК з власною набережною біля озера.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube