Кульки та комікси з Євромайданом: Кличко хотів зареєструвати торговельну марку з Майданом ще взимку 2013-го

Читать на русском

Чільний мер Києва десятки разів намагався зареєструвати політичні слогани та символіку, щоб отримати з цього прибуток, втім, майже кожного разу не доводив справу до завершення

Читать на русском
Віталій Кличко хотів зареєструвати на себе торговий знак "Об'єднання Майдан" та "Євромайдан"
Віталій Кличко подавав заявку на реєстрацію на себе товарного знаку "Євромайдан" ще коли протести не набули кривавого характеру

Чільний мер Києва десятки разів намагався зареєструвати політичні слогани та символіку, щоб отримати з цього прибуток, втім, майже кожного разу не доводив справу до завершення

У різні часи Віталій Кличко подавав документи для реєстрації на себе кількох товарних знаків. Серед них - як зовсім забуті слогани на кшталт "Да! Кличко" часів "Помаранчевої революції", так і більш новітні - "Об'єднання "Майдан" та "Євромайдан". Причому на обидва останні знаки міський голова Києва подавав документи, ще поки у центрі Києва вирували революційні події - а до трагедії на Інститутській ще залишалося півтора місяці.

"Кличко так!" та "Подвійний удар"

Інформатор знайшов відповідні документи за допомогою спеціальної інформаційної системи УКРНОІВІ - Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (колишній "Укрпатент"). Зокрема, після завершення "Помаранчевої революції" 2004-го Кличко подавав документи для реєстрації на себе торговельної марки "Кличко", "Так! Кличко" тощо - у різній кольоровій гамі та з різними дизайнерськими рішеннями.

2006-го Кличко подавав документи щодо реєстрації на себе торгової марки "Кличко", "Так! Кличко" тощо - у різній кольоровій гамі та з різними дизайнерськими рішеннями
2006-го Кличко подавав документи щодо реєстрації на себе торгової марки "Кличко", "Так! Кличко" тощо - у різній кольоровій гамі та з різними дизайнерськими рішеннями

Відповідні заявки на торговельні знаки він залишив у системі у лютому 2006 року, і по своєму стилю вони дещо перетинаються із слоганом "Так - Ющенко!" чи "Вірю! Знаю! Можемо!", які, за словами тодішнього нардепа Миколи Катеринчука, були зареєстровані на сина колишнього президента Андрія Ющенка. До речі, цікаво, що в якості контакту для листування Віталій Кличко залишив контакт своєї тодішньої помічниці Ганни Старостенко - саме вона сьогодні обіймає важливу посаду заступниці голови КМДА, і саме її Кличко делегував на друге засідання ТСК з питань взаємодії центральної влади з київськими очільниками наприкінці квітня.

Також ще 1999 року Кличко подавав для реєстрації торговельну марку "Кличко - подвійний удар" із зазначенням двох імен братів - Віталія й Володимира внизу. У тодішнього боксера-важковаговика, напевно, були великі плани щодо торгового знаку - він подав одразу 14 класифікаторів, від одягу і взуття до фармацевтичних, ветеринарних препаратів та харчових продуктів.

Це найперша заявка, яку брати Клички подавали ще 1999 року
Це найперша заявка, яку брати Клички подавали ще 1999 року

Заявку на "Євромайдан" поклав під саму "йолку" 

Втім, куди цікавішою була спроба Віталія Кличка отримати права на торговельну марку "Євромайдан". Він залишив заявку, буквально, "під ялинку" (чи під "йолку" - саме так тоді прозвали недобудований новорічний символ на Майдані), 30 грудня 2012 року. У паперах Кличко вказав "зображення знака" - йшлося про саму назву "Євромайдан" чорним шрифтом по білому тлі, а також класифікацію виробів із зазначенням цього слова, на які отримав би права.

Згідно заявки Кличка, він мав би виключне право на будь-яку друковану сувенірну продукцію із зазначенням цього слова: пластмасові вироби, авторучки, альбоми, бланки, блокноти, брошури, кульки, і навіть комікси. Також він отримав би право на одяг - футболки чи кепки з "Євромайданом", плюс будь-яку рекламу з цим словом. У ще одному коді класифікатора значиться "освіта" та "розваги", влаштування культурних заходів, виставок тощо - відтак, нинішній очільник Києва отримав би взагалі будь-які права на "Євромайдан".

Тодішній опозиційний нардеп отримав би де-факто усі права на використання назви "Євромайдан"
Тодішній опозиційний нардеп отримав би де-факто усі права на використання назви "Євромайдан"

"Він мав би виключне право на це найменування на товарах чи для послуг. Це означає, що використовувати його міг би лише він, відтак, йому було б під силу заборонити іншим людям вживати це найменування у подібній діяльності чи для таких саме товарів", - розповідає Інформатору київська юристка з авторського права Олеся Царик.

Цікаво, що, судячи з переліку документів, що виклав УКРНОІВІ у додатку до заявки Кличка, помічники тодішнього нардепа надіслали до реєстраторів відповідну заяву, перелік товарів та послуг (від буклетів до коміксів), а також декілька листів. У відповідь чиновники попросили їх 20 січня 2014-го про додаткові матеріали, які саме, не уточнюється - а згодом, напевно, не отримавши відповіді, надіслали лист-повідомлення про відкликання заявки.

"Реєстрація відповідних торговельних марок, слоганів, гасел, назв партій для політиків - звичне явище. Вони ж мають такі саме права, як усі інші громадяни. Так, закон вимагає від подавачів документів дотримуватися суспільних норм моралі, не порушувати прав інших осіб, законодавства щодо комуністичних партій (уникати назв, заборонених законодавством про декомунізацію - Ред.), - і вони зазвичай цих норм дотримуються", - каже нам Олеся Царик.

Що цікаво, у той самий час, 30 грудня 2013-го, Кличко подавав на реєстрацію ще один торговий знак - "Об'єднання "Майдан". Із тими-таки класифікаторами - від канцтоварів до навчальних курсів. Цікаво, що отримати право на саме "Майдан" тодішній опозиційний депутат все ж не наважився.

Кличко поїхав до Парижа, а його брат розповів про зустріч з Путіним

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що наприкінці минулого тижня, 4-5 травня 2024-го вище керівництво Києва виїхало у закордонні відрядження. Міський голова Віталій Кличко поїхав до Парижа, де візьме участь у саміті мерів європейських міст. А його заступник, секретар Київради Володимир Бондаренко, у супроводі цілої делегації посадовців відлетів до шотландського Единбургу домовлятися про інклюзію та транспорт. Нагадаємо, що всі ці поїздки відбуваються під час війни і після безпосередньої заборони президента на "зайві" перетини кордону.

А напередодні ми писали про те, що молодший брат київського міського голови, Володимир Кличко, розповів про власні враження від зустрічі з російським лідером Володимиром Путіним у інтерв'ю французьким медіа. Зустріч, що відбулася більше 10 років тому, справила враження на колишнього чемпіона світу у суперважкій вазі. Диктатор, що розв'язав війну проти України, тоді здався йому "шанобливим та скромним".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.