Куди піти скуплятись: чи дешевші муніципальні ярмарки за звичайні базари

Ціни на базарах виявилися більшими у середньому на третину на основні групи товарів - овочі-фрукти, м'ясо та молочні продукти

Перевірка рівня споживчих цін у Києві
Інформатор перевірив, чи дійсно ціни на муніципальних ярмарках менші за ті, що встановлюють продавці на ринках

Продуктові сільськогосподарські ярмарки у Києві проводяться на обраних локаціях вже багато років. КМДА щотижня публікує місця, куди дозволено приїздити фермерам, щоб зменшити ланцюжок посередників від виробника до кінцевого споживача. Мета цієї акції - максимально знизити ціни для киян на продукти. Інформатор задався питанням: наскільки це вдається зробити, і чи дійсно ціни на ярмарках менші за ті, що виставляють на продукти перекупники на столичних ринках та базарах?

Щоб перевірити ціни, ми завітали на ярмарок, який проходив у вівторок на вул. Івана Микитенка у Дніпровському районі столиці. Там ми подивилися актуальні ціни на декілька груп продуктів, що традиційно купують кияни: овочі-фрукти, м'ясо, молочні продукти та мед. А порівняти їх ми вирішили з цінами, які виставили на продукти на Житньому ринку, "традиційному" місці закупівлі для тисяч київських родин.

Ціни на овочі співставні, втім, на ярмарку вони виявилися на третину менші за ринок. Так, картопля тут коштує 20 грн/кг проти 30 грн/кг на "консервативному" базарі. Цибуля на ярмарку коштує ті ж таки 20 грн/кг проти 30 грн/кг, а капусту продають вилками, кожен з яких "потягне" на кілька кіло і коштує 99 грн/шт. На базарі капусту продають по 20 грн за кіло, тож ціна приблизно однакова.

З фруктами ситуація не така однозначна. Яблука сорту "фіджі" на муніципальному ярмарку продають по 20 грн/кг, а на ринку - вдвічі дорожке, по 45 грн/кг. Різниця у цінах на імпортовані апельсини навіть більша: на ярмарку за 1 кг просять 55 грн, а на базарі - одразу 140 грн. Лимон на базарі також дорожче, причому одразу на третину (90 грн/кг проти 60 грн/кг на ярмарку).

М'ясо - свинячий ошийок - на ярмарку дуже швидко розібрали, і продавчині пояснили: це через ціну, яка складає близько 200 грн. На базарах свинина дорожча у середньому на 50 грн/кг. Мед на ярмарку коштує на третину дешевше, 200 грн/літр проти 300 грн/літр на базарі.

Єдиним продуктом, який коштував дешевше на "консервативному" базарі, виявилося звичайне молоко. 1,5 літри коштують 50 грн (відтак, близько 30 грн/літр), у той час, як 1 літр молока на ярмарку стане у 40 грн. Ціни на сир на ярмарку становлять 130 грн/кг проти 160 грн/кг на базарі, а сметани, відповідно, - 100 грн/літр проти 140 грн/літр.

Що трапилось із "рибним" та мусульманським ринками Києва

Нагадаємо, у середині грудня Інформатор писав про демонтаж так званого “мусульманського ринку” – рядів кіосків зі східною вуличною їжею біля вулиці Дегтярівської. Ринок працював раз на тиждень, а всі торговці там споконвічні мусульмани.

Також ми зробили репортаж з одного із найвідоміших місць Києва з шістдесятих-сімдесятих років, ринку рибальського приладдя та наживки "Бухара" на Набережному шосе. Виявилося, він переживає не найкращі часи. Причин тому багато: і байдужість міського чиновництва, і розвиток маркетплейсів, що витісняють "живу" торгівлю на узбіччя. Втім, ринок живе.

Дивіться також наше відео: аварію у тунелі метро на Деміївській площі вже відчули усі кияни - на маршрутах стало менше транспорту. Як розвиватиметься ситуація з тролейбусами, розмірковує транспортний експерт Дмитро Беспалов.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube