Мешканці столиці зізнались в тому, що відчувають психологічний дискомфорт від надто гучного сигналу повітряної тривоги, але частина з опитаних зізналася, що вже не надто нервують через оповіщення
Більшість киян відчуває дискомфорт від надто гучного сигналу повітряної тривоги у місті. Загалом до 60% мешканців вважає його надто гучним, а кожен третій нервує через сигнал у темну пору доби. А до 10% містян, навпаки, погано чують сирени - відтак, у столиці ще є мікрорайони, де система оповіщення потребує вдосконалення.
Такими є результати опитування читачів домену "Київ" сайту Informator.ua. Зазначимо, що найбільше містян, кожен третій, або 34% обрали варіант відповіді "Кожного разу ця "баньші" підкидає з ліжка" (баньші, героїня ірландського фольклору, видає гучні зойки, сповіщаючи про смерть). Ще 24% опитаних зазначили, що, попри те, що звук системи є надто гучним, вже звикли до нього і "не надто нервують: війна є війна".
Також загалом кожен третій киянин зазначив, що до сигналу звик і йому "просто нормально чутно". Такий варіант відповіді обрали 31% читачів, що відповіли на наше опитування. А ще 7% відвідувачів сайту зізнались в тому, що їм погано чутно систему оповіщення.
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що кияни у петиції просять Віталія Кличка знизити гучність систем оповіщення про повітряну тривогу. Вони вважають, що звук сильно впливає на психіку тих, хто має підвищену чутливість (діти, люди похилого віку) і створює для них дискомфорт. Тим більше це впливає на людей влітку, коли у багатьох помешканнях вікна відкриті для провітрювання.
Також ми писали про те, що, як виявилося, кияни не надто переймаються питанням нелегальних автобусних перевезень по Україні та Європою. Майже кожен п'ятий з читачів домену "Київ" байдуже ставиться до проблеми курсування "лівого" транспорту. Ще третина опитаних вважає, що великої проблеми у тому, що зі столиці виїжджають автобуси й "маршрутки" без належних документів та маршрутних листів, немає: бізнес є бізнес. І лише трохи менше за третину бачить у цьому проблему і рекомендує карати таких перевізників.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.