Колекціонери б оцінили: київські митники знайшли рідку колекцію видань, яка прямувала до Китаю

З Вінниччини до Китаю хотіли відправити колекцію видань «Советское фото» та довідники фотографа, які виходили у 1929-1941 роках, а один з примірників міг належати академіку Олександру Богомольцю.

митниця, Київ, посилка, Китай
На багатьох примірниках є штамп бібліотеки Вернадського

Київські митники, оглядаючи міжнародне поштове відправлення, знайшли колекцію старих радянських журналів для фотографів. Ці журнали могли взяти з бібліотеки Вернадського. За висновком експертів, видання мають не лише культурну, а й історичну, художню та наукову цінність. 

Друковані видання з явними ознаками старовини київські митники виявили під час митного контролю посилки, яка прямувала з Вінниччини до Китаю. Для визначення належності видань до культурних цінностей, їх відправили на експертизу до Національного музею історії України

Колекціонери б оцінили: київські митники знайшли рідку колекцію видань, яка прямувала до Китаю 1

 

Серед колекціонерів такі видання користуються попитом.
Серед колекціонерів такі видання користуються попитом.

 

«За висновками експертів, збірка матеріалів, наданих до експертизи, має ознаки колекції. До неї увійшли підшивка журналів «Советское фото» 1938-1941 років, окремо - 21 журнал «Советское фото» цього ж періоду та два календарі-довідники фотографа на 1929-1931 років», - йдеться у повідомленні Київської митниці.

За словами фахівців музею, ці календарі-довідники – одні з перших спеціалізованих радянських видань, присвячених різним аспектам фотографічної справи.

«Видання ж «Советское фото» можна вважати унікальним свідченням як загальної радянської, так і української радянської історії. Інформація, яка міститься на сторінках видання, є цінною для дослідників історії фотомистецтва, розвитку прийомів та засобів фоторепортажу», - йдеться у повідомленні.

Частина текстів та фотоілюстрації в журналах повністю відображали всі ідеологічні засади радянської тоталітарної держави. Тож видання є цінним історичним джерелом для дослідників радянського повсякдення та особливостей радянської тоталітарної пропаганди.

Колекціонери б оцінили: київські митники знайшли рідку колекцію видань, яка прямувала до Китаю 3

 

На багатьох виданняї стоїть штамп бібліотеки Вернадського.
На багатьох виданнях стоїть штамп бібліотеки Вернадського.

 

«На багатьох примірниках журналу є відбитки штампів, що свідчать про їх приналежність до Державної публічної бібліотеки УРСР (сучасна Національна бібліотека України ім. Володимира Вернадського). Збережені штампи та інвентарні номери не містять поміток про погашення, тобто ймовірно вони не були вилучені з облікової документації бібліотеки», - розповіли на митниці.

Цікавий факт: один з примірників має штамп, який може свідчити про його належність видатному українському вченому, академіку Олександру Богомольцю. Це, за даними митниці, надає цьому примірнику меморіального значення.

Колекціонери б оцінили: київські митники знайшли рідку колекцію видань, яка прямувала до Китаю 5

 

Один з журналів міг належати академіку Олександру Богомольцю.
Один з журналів міг належати академіку Олександру Богомольцю.

 

Для того, щоб вивезти такі примірники за кордон, потрібне відповідне свідоцтво. Такого документа у відправника не було. Через це видання вилучили, а справу щодо чоловіка, яких хотів їх відправити до Китаю, направлять до суду.

Інформатор писав, що в Україні планують відновити тотальні митні перевірки.

В ефірі з нами Анатолій Храпчинський, визнаний експерт з авіаційної галузі. Обговорюємо можливу ракетну загрозу в Україні, зокрема через повідомлення про можливі атаки та накопичення зброї біля аеропортів Росією. Приєднуйтеся до нашого відео для аналізу ситуації від експерта.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ