Підроблення рішення суду, перепродаж та іпотека: як Київраді повертали перший поверх житлового будинку

Читать на русском

Київська міська рада, як законний власник майна, майно не продавала та не передавала в оренду приватним особам чи фірмам

Читать на русском
шахрайство, суд, прокуратура, Київ
Злодії встигли передати майно в іпотеку

Київська міська рада, як законний власник майна, майно не продавала та не передавала в оренду приватним особам чи фірмам

Державне підприємство «Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця» у 2012 році передало Київраді житловий будинок № 57-В по вулиці Полковій, де у підвальному та на першому поверсі від початку планувались перукарні чи офіси, проте у 2021 році це майно стало приватною власністю за підробленим рішенням суду. «Новий» власник у червні 2021 року написав листа до КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Подільського району міста Києва», щодо надання безперешкодного доступу до приміщень у п’ятиповерховому будинку 1968 року побудови. Так міська рада дізналася, що в неї вкрали нерухомість. Про злочин повідомили окружну прокуратуру. 

Кримінальне провадження відкрили у серпні 2021 року за фактом шахрайства. За це злочинцям загрожувало до 8 років тюрми. В реєстрі немає даних, що шахраїв піймали та покарали, проте є новина, що нерухомість повернули законному власнику. 

«Задоволено позов Подільської окружної прокуратури міста Києва в інтересах держави в особі Київської міської ради про витребування з чужого незаконного володіння нежитлових приміщень на першому поверсі буд. 57-В по вул. Полкова у м. Києві, загальною площею понад 1100 кв.м. Вартість приміщення - понад 90,7 млн грн», - про таке рішення Господарського суду Києва повідомила столична прокуратура.

Київська міська рада, як законний власник майна, майно не продавала та не передавала в оренду приватним особам чи фірмам.

«Суд погодився з доводами прокурора та прийняв рішення задовольнити позовні вимоги повністю. На цей час рішення суду виконане, право комунальної власності зареєстроване за Київською міською радою», - йдеться в заяві прокуратури.

Хто міг «приватизувати» нерухомість

За даними судового реєстру, зловмисники замахнулися на приміщення, яке орендувала у Київради Подільська районна державна адміністрація. Частина приміщень у будинку на вулиці Полкова,57-Б площею 1 155, 1 м кв. є комунальною власність, а інша частина на 127,6 м кв. – це сходи, ліфтові шахти та бойлерна. Тобто майно мешканців будинку. 

Під час розслідування з’ясувалося, що у березні 2021 року приватний нотаріус за підробленим рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області зареєстрував все майно – комунальне та мешканців будинку на фірму «Пантер Груп Консалт». Прокуратура пішла шукати це рішення від 2009 року, але архіваріус суду пояснила, що справу знищили за закінченням строку зберігання. Ставало все цікавіше. Зараз це рішення виглядає ось так. 

Рішення суду, з якого почався перепродаж нерухомості.
Рішення суду, з якого почався перепродаж нерухомості.

 

Щоб отримати оригінал цивільної справи, з якої все почалося, прокуратура та слідчі провели обшук у суді та знайшли потрібний документ. Виявилося, що його оприлюднили за 5 днів до проведення реєстрації за новим власником.

«Допитана під час здійснення досудового розслідування в якості свідка суддя у відставці повідомила, що рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області по справі № 2-665/09 від 26.02.2009 нею не приймалось, а підпис виконаний на рішенні, їй не належить», - йдеться в рішенні Господарського суду.

Експертиза підтвердила, що хтось намагався скопіювати підпис судді, але вийшло не дуже переконливо. Зазвичай інформація про знищення справ є у суді та районній раді. Слідчі помітили, що в архівному відділі Бучанської РДА немає справи, яку шукали слідчі.

Щоб розплутати цей «клубок» потрібен був час, але у липні 2023 року суддя Господарського суду Києва Дмитро Баранов вирішив, що нерухомість потрібно повернути законним власникам. Це рішення набрало законної сили.

Майно перепродали та надали в іпотеку.
Майно перепродали та надали в іпотеку.

 

За класикою жанру, нерухомість швидко перепродали іншій компанії «Формат-Прайм» та оформили на неї іпотеку. Спочатку на 2 млн грн, а потім на 15 млн грн. У січні 2024 року набрало сили заочне рішення Подільського районного суду, яким іпотечну угоду скасували. 

Що відомо про фірму, яка зазіхнула на перший поверх будинку

За інформацією аналітичної платформи YouControl, «ПАНТЕР ГРУП КОНСАЛТ» зареєстрували 15 років тому у Києві. У фірми було декілька «імен»: «КАС ГРУП» – за такою назвою фірма згадується у підробленому рішенні суду, а ще «ПАНТЕР ГРУП КОНСАЛТ» та «БУРМАСТЕР». 

У судовому реєстрі немає даних, що правоохоронці цікавляться минулою діяльністю цієї компанії.

Інформатор писав, що фірма ексрозвідника КГБ Юткіна судиться за право будувати у Пущі-Водиці.

Ми завітали до офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, де ми поспілкуємося з Дмитром Лубінцем. Обговоримо майбутні вибори у Росії та їх організацію на тимчасово окупованих територіях України. Хто несе відповідальність за залучення українців до голосування за президента РФ? Обговоримо також посилення мобілізації та ротацію військових. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше від Дмитра Лубінця.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.