Жінка вклала кошти в будинок-привид в Борисполі: чи вдалося їй в суді покарати забудовника

Читать на русском

Понад 15 років ЖК «Фенікс» стоїть майже добудованим. Він навіть пофарбований та засклений. Але забудовник Міноборони не може завершити будівництво.

Читать на русском
Бориспіль, Міноборони, забудовник, суд
Відкрили кримінальні провадження, але гроші зникли

Понад 15 років ЖК «Фенікс» стоїть майже добудованим. Він навіть пофарбований та засклений. Але забудовник Міноборони не може завершити будівництво.

У вересні 2019 року жінка уклала з державним підприємством Міністерства оборони «Укрвійськбуд» угоду на добудову 189-квартирного житлового будинку у Борисполі. Будівництво мали завершити до 28 лютого 2021 року, а ввести в експлуатацію ЖК мали до 31 травня 2021 року. 

Інвесторка заплатила 56 тис. 650,16 грн та стала чекати на заселення. Кошти забудовник отримав, але обіцянок своїх не виконав. Тому жінка звернулась до суду та просила оштрафувати «Укрвійськбуд» на 20 тис. 733 грн. 

Що відповіли в компанії Міноборони

«Укрвійськбуд» не хотів нічого платити. Адвокати компанії нагадали, що за угодою сторони звільняють від відповідальності за невиконання договору, якщо це сталося через обставини непереборної сили. В компанії посилалися на війну, але форс-мажор оголосили тільки після повномасштабного вторгнення. В той час коли будинок мали здати в експлуатацію у травні 2021 року. Жінка, яка вклала гроші в будівництво відповіла, що навіть попри велику війну у Києві та Борисполі забудовники відновили роботу на будівельних майданчиках. Але не у цьому випадку.

«Йде житлове будівництво, переобладнання недобудов під житло (в тому числі для переселенців та військових) навіть в невеликих населених пунктах. В грудні 2022 року 70% будівельних майданчиків України та Києві відновили роботу», - заявила в суді інвесторка.

Коли у листопаді 2023 року інвестори запросили дані по будівництву, то виявилося, що вся техдокументація згоріла. Про це нікого з інвесторів не повідомили, а «Укрвійськбуд» як замовником будівництва, ніяк не вплинув на субпідрядника. Тому ними зацікавилися у поліції та відкрили два кримінальні провадження.

Що вирішив суддя

Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Станіслав Чирка встановив, що якщо будівництво не було завершено, то «Укрвійськбуд» не міг ввести висотку в експлуатацію та передати квартири інвесторам.

«Прийняття нерухомого майна до експлуатації можливе виключно після завершення будівництва. ДП МОУ «Укрвійськбуд» був би зобов’язаний сплатити пеню за порушення терміну здачі об`єкта будівництва в експлуатацію, а не за не виконання в термін завершення будівництва», - вважав суддя.

Тому 24 січня 2024 року суддя Чирка вирішив відмовити жінці. Це рішення можуть оскаржити до 24 лютого.

Про який будинок йде мова

189-квартирний будинок у Борисполі має назву ЖК «Фенікс». Він понад 15 років стоїть повністю збудований й навіть пофарбований та засклений. 

Цей будинок звели понад 15 років тому. Фото - Вісті-Бориспіль.
Цей будинок звели понад 15 років тому. Фото - Вісті-Бориспіль.

«У січні 2007 року між державним підприємством Міністерства оборони України «Укрвійськбуд» та Бориспільською міською радою було укладено договір про будівництво багатоповерхових житлових будинків. Один з цих чотирьох будинків отримав поштову адресу вулиця Ватутіна, 97. Інші отримали поштові адреси вулиця Горького, 40, 42, 44 », - розповіли інвестори свою історію подій сайту «Вісті-Бориспіль».

Сигналом про те, що не все гаразд з будівництвом стало звернення «Укрвійськбуд» до міської ради з проханням відмовитися від її частки квартир заради дофінансування проєкту. Міська рада пішла на зустріч та відмовилася від 21 квартири. Згодом інвесторів попросили ще доплатити: люди «скинулися» на 17,5 млн грн, але все це не дало результату.

В будинку залишилося встановити ліфти та під'єднати комунікації.
В будинку залишилося встановити ліфти та під'єднати комунікації.

В будинках залишилося встановити вже придбані ліфти та під'єднати вже підведені мережі. Але будинки-привиди так і стоять незаселені. З часом розікрали будматеріали, а ліфти встановили в інших будинках.

Деякі інвестори не дочекалися заселення та відійшли у засвіт.
Деякі інвестори не дочекалися заселення та відійшли у засвіти.

Жодні звернення, скарги та навіть два кримінальні провадження результату не дали. Інвестори вже втратили надію захистити свої права в Україні та пообіцяли звернутися до Європейського суду з прав людини.

Інформатор писав, що українські чоловіки скаржаться до Європейського суду на заборону виїжджати з країни. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.