Клієнту ПУМБ почали надходити повідомлення про зняття коштів з його картки у США - чи повернув суд 17 704 доларів

Читать на русском

На момент зняття коштів платіжна картка фактично перебувала у чоловіка, який на той час знаходився у Нью-Йорку

Читать на русском
ПУМБ
Суд став на бік чоловіка, який вимагав ПУМБ повернути йому 17 704 доларів зняті з його картки

На момент зняття коштів платіжна картка фактично перебувала у чоловіка, який на той час знаходився у Нью-Йорку

У клієнта ПУМБ з картки зняли 17 704 доларів. Це відбувалося у Каліфорнії, але сам чоловік у цей момент перебував у Нью-Йорку. Він вимагає банк повернути йому зазначену суму та витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 39 тисяч гривень.

Як йдеться у рішенні Подільського районного суду Києва, ще у 2013 році чоловік уклав з акціонерним товариством "Перший Український Міжнародний Банк" договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб. Йому відкрили поточний рахунок до якого видали банківську картку типу Visa Gold. У грудні 2017 року він отримав повідомлення про зняття коштів з вказаної платіжної картки.

На момент зняття коштів платіжна картка фактично перебувала у чоловіка, який на той час знаходився у Нью-Йорку. Він стверджує, що кошти зняли у Каліфорнії. Спроби зв'язатися з банком виявились марними. Згодом клієнт написав повідомлення в онлайн-системі АТ "ПУМБ" та повідомив, що з його картки викрали кошти та просив розпочати розслідування. У фінустанові вказали, що спірні кошти не можуть повернути, адже операції по платіжній картці проведені та успішно завершені шляхом зчитування інформації з магнітної смуги банківської платіжної картки в торгових точках на території США.

Реакція ПУМБ на ситуацію

У ПУМБ підтвердили, що перебувають у договірних відносинах з чоловіком. Після отримання повідомлення від нього про те, що з його банківської картки знято кошти, банк провів перевірку.

"Операції проведені успішно з фізичним пред'явленням банківської платіжної картки у США в районі долини Сан-Фернандо, Лос-Анджелес, Каліфорнія. Згідно з правилами Visa International не дозволяється оскаржувати операції по чипових картках, якщо торгова точка підтримує технологію зчитування інформації. Саме таке технологія підтримувала торгова точка, де зняли кошти із картки клієнта", - вказали у ПУМБ.

Розгляд справи 

Суд критично оцінив доводи ПУМБ про те, що зняття спірних коштів здійснено під час фізичного пред'явлення картки та вірним введенням ПІН-коду. Доводи про те, що клієнт порушив умови договору комплексного банківського обслуговування, що призвело до несанкціонованого списання коштів з його рахунку, оскільки він своїми діями сприяв незаконному використанню інформації, яка дала змогу ініціювати третій особі проведення платіжних операцій, ґрунтуються виключно на припущеннях.

Яким було рішення суду? 

Позов чоловіка задовольнили. З акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк" на його користь стягнуть кошти у розмірі 17 704 долари, судовий збір - 4 978 гривень та витрати на професійну правничу допомогу - 10 тисяч гривень. 

"Банк видав позивачу, зокрема платіжну картку до поточного рахунку Visa Gold, USA, у валюті долар. Безпідставне списання коштів із картки здійснено в іноземній валюті, а відтак суд прийшов до висновку про те, що спірні кошти необхідно стягнути у валюті долар, яка була погоджена сторонами договору та таке не суперечить спеціальному законодавству України", - вирішили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.