Кличко йде з радарів: мер Києва поступається публічністю на користь секретаря міськради Бондаренка

З аналізу активності міського голови та його заступника впродовж вересня-жовтня 2024 року зрозуміло: якщо перший місяць мер не нехтував увагою і частіше з'являвся на публіці, то вже в середині другого місяця дещо змістив акценти

Віталій Кличко Київрада КМДА
Звісно, найяскравішу публічну активність Кличко все ще перебирає на себе, як-от "репортаж" з будівництва з'їздів з мосту, але Бондаренко вже проводить нагородження від імені міського голови замість нього. Фото: КМДА

Міський голова Києва все частіше доручає участь у публічних заходах замість себе секретарю міської ради Володимиру Бондаренку. Такий висновок Інформатор зробив, проаналізувавши публічну активність Віталія Кличка та його заступника впродовж вересня та жовтня 2024 року. Зазначимо, що впродовж першого місяця осені міський голова не нехтував увагою і частіше з'являвся на публіці, однак вже в середині місяця дещо змістив акценти, залишивши собі лише найважливіші заходи й традиційно - передачу військового обладнання для захисників на фронт.

Так, за вересень Віталій Кличко взяв участь загалом у 6 заходах за участі громадськості: провів Другий Київський форум ветеранів 30 вересня, вручив сертифікати на квартири учасникам бойових дій та родинам загиблих захисників кількома днями раніше, також подяками голови міста нагородили машинобудівників і приладобудівників. Крім того, на День фізкультури 23 вересня Кличко вручив нагороди київським спортсменам, 19 числа - надав звання Почесного громадянина (серед них, зокрема, - Головкому ЗСУ Олександрові Сирському і поетесі Оксані Забужко, що незабаром після цього втрапила у скандал зі своїми прорадянськими віршами).

3 вересня Кличко привітав підприємців з професійним святом (традиційно, вручив відзнаки від мерії), а кількома днями раніше - вчергове подякував військовослужбовцям та родинам загиблих відзнаками від столиці. За весь вересень, судячи з сайту КМДА, Кличко делегував повноваження секретареві Київради лише раз - коли йшлося про менш значущий з погляду публічної активності захід, "перший київський форум молодіжних рад".

А вже у жовтні міський голова скоротив свою публічну активність, почасти передовіривши її Володимирові Бондаренку. Так, 1 жовтня секретар Київради нагороджував Подяками мера рятувальників Голосіївського райуправління ДСНС (щоправда, у цей же день Кличко відкривав меморіал "Небесний дозор" на честь загиблих прикордонників, тож обидві події могли просто збігтися у часі). Але вже 4 жовтня Бондаренко вже сам вітав університет ім. Бориса Грінченка з 121-річчям, а 18 числа - нагороджував відзнаками міського голови військових та волонтерів. Цю прерогативу Кличко не передовіряв ще жодного разу.

Звісно, Віталій Кличко не пішов з публічного простору назовсім. 24 жовтня міський голова особисто "робив репортаж" з Троєщини, де дотягують з'їзди з Подільсько-Воскресенського мосту-довгобуду. А наступного дня він же преміював киян-призерів Олімпійських ігор у Парижі - як і писав Інформатор, усіх, окрім нардепа від "Слуги народу" Жана Беленюка, який образився на керівництво Києва.

Втім, тенденція цікава: міський голова потроху йде з публічної діяльності у Києві, виставляючи замість себе Бондаренка, а то й взагалі "безіменних" депутатів Київради (саме так, без прізвищ, про них пише сайт ради). Так сталося 1 жовтня, коли декілька з них передали інноваційний квадрокоптер для 128 батальйону ТрО Києва (а Кличко, нагадаємо, майже ніколи не втрачав можливість розповісти про свою участь в обороні країни - звісно, з фото і відео).

За що Кличка шпетять "путінферштеєри" у Європі, та як він покращив соціологію

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Віталій Кличко став мішенню для потужної медіа-атаки з боку путінських сил у Європі. Проти нього виступили політики Бундестагу, що належать до так званих "путінферштеєрів" (з німецької - "ті, хто розуміють Путіна"). А підставою для їхніх заяв став інформаційний вкид з боку розшукуваної в Україні журналістки Діани Панченко, колишньої медійниці, що працювала на кількох закритих телеканалах Віктора Медведчука.

Також ми розповідали про те, що міський голова Києва, Віталій Кличко, як загальноукраїнський політик з погляду соціології все ще має від'ємний баланс довіри, втім, він укріплює свої позиції. Майже половина українців нині або зовсім не довіряє лідеру УДАРу, або висловлює часткову недовіру до нього. Натомість ще майже 40% громадян має до політика приязне ставлення, і їхня кількість поступово зростає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube