Кличко покращує соціологію, втім, довіри ще недостатньо для президентських перегонів

Позиції міського голова Києва, як загальноукраїнського політика, досить хиткі: він все ще має від'ємний баланс довіри, причому негативно ставиться до нього майже половина українців, натомість, ще майже 40% громадян ставиться до Кличка приязно

Соціологія Кличко
Соціологічні показники, зокрема, довіри в міського голови Києва - на висхідному тренді

Міський голова Києва, Віталій Кличко, як загальноукраїнський політик все ще має від'ємний баланс довіри, втім, він укріплює свої позиції. Майже половина українців нині або зовсім не довіряє лідеру УДАРу, або висловлює часткову недовіру до нього. Натомість, ще майже 40% громадян має до політика приязне ставлення, і їхня кількість поступово зростає.

Про таку тенденцію свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 20 по 26 вересня 2024 року. Згідно з результатами дослідження, Віталію Кличку зовсім не довіряють 20,9% опитаних. Ще 25,9% респондентів "скоріше, не довіряють" міському голові Києва. Часткову довіру до нього висловлюють 33,8% опитаних, ще 5,3% - довіряють беззастережно. Таким чином, баланс "довіри-недовіри" в Кличка наразі складає "-7,7%", що робить його одним з топових політиків з посередніми результатами.

Варіант відповіді "не знаю такого" обрали 1,8% опитаних, ще 12,2% забарилися з відповіддю (варіант "складно відповісти"). Зазначимо, що результати Кличка значно кращі, аніж у інших топових політиків з "попередньої" влади: так, Юрій Бойко та Юлія Тимошенко мають значні й однакові показники недовіри (79%, баланс: -74,8% та -65,1%), Петрові Порошенкові не довіряють 68% опитаних (баланс -45,5%).

Втім, важливо, що у Віталія Кличка показники довіри перебувають у висхідній динаміці. Так, після чергових місцевих виборів, у липні-серпні 2021 року, баланс недовіри був критичним, "-38,6%", а не довіряли політикові аж 64,2% респондентів (при довірі у 25,6% це поганий результат). Але вже після початку повномасштабного вторгнення РФ ситуація почала вирівнюватися. В лютому-березні 2023-го "не довіряли" вже 27,5% при показнику довіри у 57,9% (баланс +30,4%). А у січні 2024-го на питання про довіру негативно відповідали 43,6%, позитивно - 39,2% (баланс -4,4%).

Зазначимо, що показники Кличка (нагадаємо, його баланс "довіра-недовіра" наразі становить -7,7%) дають йому ґрунт поки лише для стриманого оптимізму. Згідно з соціологією Центру Разумкова, значно кращі показники має діючий президент, Володимир Зеленський (баланс у 9,7%), очільник СБУ Василь Малюк (9,2%), голова Миколаївської ОВА Віталій Кім (11,4%). Також непоганими є показники в голови Мінцифри Михайла Федорова (6,7%).

Додамо, що опитування проводилося в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Опитування проводилося методом face-to-face на підконтрольних владі України територіях з 20 по 26 вересня 2024-го, в ньому взяли участь 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

У попередні періоди Кличко втрачав підтримку - чому саме і наскільки "падав" політик

Нагадаємо, ще у червні 2024-го Інформатор писав про те, що міський голова Києва втрачав підтримку з боку киян. Залишити його на наступний термін хотів би лише кожний четвертий мешканець міста, а двоє з чотирьох воліли б побачити його зміну на наступних місцевих виборах. У самому ж місті його мешканці бачать, радше, занепад, проблеми з екологією і безпекою, та побутову депресію.

Схожою була й тенденція, про яку ми писали в грудні 2023-го. Так, тоді рейтинг довіри до мера Києва Віталія Кличка суттєво зменшився за півроку, з 74%, зафіксованих в травні 2023-го, довіра впала до 52%. Відповідно зростав і рівень недовіри до київського міського голови.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube