Київрада проситиме Кабмін збільшити обсяги споживання електроенергії столицею

Депутати наголошують, що до Києва потрібно застосовувати особливі правила, оскільки у місті розташовано чимало органів центральної влади, критична інфраструктура, військові та фармацевтичні виробництва

Відключення електроенергії Київ
Депутати наполягають: обсяги використання електроенергії для Києва необхідно збільшити, оскільки у столиці розміщені центральні органи виконавчої влади та чимало критичної інфраструктури

Київрада звертатиметься до Кабінету міністрів з проханням терміново збільшити граничні величини електричної потужності для споживачів електроенергії. Підстава - розташування у Києві центральних органів влади, державних та міжнародних установ та організацій, які неможливо відімкнути від живлення. Також у столиці міститься чимало іншої критичної інфраструктури, зокрема, метро, виробництва тощо.

Проєкт рішення про звернення Київради до Кабміну був опублікований на сайті міської ради у столиці 25 жовтня. Його авторами є п'ятеро депутатів Київради: по двоє від фракцій "Євросолідарність" та "Єдність", та один - від Батьківщини. Зважаючи, що стабілізаційні відключення у Києві можуть початися вже за тиждень-півтора, рішення про таку відозву до центрального органу влади можуть прийняти вже на найближчому засіданні Київради.

У проєкті звернення йдеться про те, що питання застосування графіків обмежень для Києва є вкрай актуальним, оскільки у столиці розташовано чимало критичної та урядової інфраструктури. Так, 20% споживання від усієї критичної інфраструктури, за даними депутатів, становлять адміністративні та державні установи - Кабмін, Верховна Рада, центральні органи виконавчої влади (міністерства й відомства), правоохоронні органи, прокуратури та об'єкти ДСНС.

Сама критична інфраструктура, кажуть депутати, споживає чверть (рівно 25%) від усього обсягу, що виділяється на столицю (від "максимального споживання електричної потужності"). До таких об'єктів, конкретизовано у зверненні, належать ті споживачі, що забезпечують функціонування систем централізованого водопостачання та відведення. А в Київтеплоенерго на балансі - дві ТЕЦ, сміттєспалювальний завод "Енергія", водорозподільчі системи, станція аерації у Бортничах тощо. Також у Києві розташована велика кількість лікарень з реанімаціями та операційними, об'єкти зв'язку й телекомунікаційні хаби, військова інфраструктура тощо.

"Функціонування цих установ та організацій є особливістю міста Києва, як столиці України. Проте цей статус міста не враховано під час встановлення рівня потужності споживання електроенергії для столиці", - мовиться у зверненні.

Також в документі зазначено, що у Києві є чимало такої критичної інфраструктури, яка має чималі потужності. У якості прикладу наведено АТ "Фармак", що має значну "приєднану потужність" (4774 кВт) і не може бути відімкнений від енергопостачання. Депутати зазначають, що Реєстр критичної інфраструктури й надалі продовжують наповнювати подібними об'єктами, а обсяги енергопостачання критичних об'єктів вже виходить за межі 25%. Відтак, Київрада проситиме Кабмін дозволити збільшення відсотку такої інфраструктури до 35%, або встановити для Києва обсяг графіків погодинних відключень на рівні 65% від максимального споживання електричної потужності. Простіше кажучи, збільшити можливе споживання столицею.

Стала відома дата, з якої у Києві почнуться знеструмлення: за яким принципом відключатимуть електрику

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що відключення електроенергії у Києві не очікуються доти, доки не буде сильного падіння температури. Відтак, орієнтовною датою початку знеструмлень є 15 листопада. Наразі ж дефіцит, який створюється у мережі, перекривається за рахунок імпорту електроенергії.

Раніше ми розповідали, що у Києві на критичну інфраструктуру припадає 25% електроенергії, яку не можна обмежувати за будь-яких умов, список обʼєктів затверджує місцева влада. Решту 75% споживає побутовий сектор (багатоквартирні та приватні будинки), бізнес, соціально-побутова сфера та промисловість. Наприклад, населення споживає 40% всього обсягу електроенергії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ