Двоє з чотирьох киян хочуть, щоб Кличко пішов, а ще 18% готові у цьому допомогти - соцопитування

Читать на русском

Міський голова столиці швидко втрачає довіру з боку її ж мешканців: згідно з дослідженням Соціологічної групи "Рейтинг", кияни бачать у своєму місті занепад, проблеми з екологією і безпекою та побутову депресію

Читать на русском
Мер Києва різко втрачає підтримку киян соціологія рейтинг
У порівнянні з 2023 роком, цьогоріч підтримка киянами діяльності Віталія Кличка впала на 28%

Міський голова столиці швидко втрачає довіру з боку її ж мешканців: згідно з дослідженням Соціологічної групи "Рейтинг", кияни бачать у своєму місті занепад, проблеми з екологією і безпекою та побутову депресію

Міський голова Києва різко втрачає підтримку з боку киян. Насправді, залишити Віталія Кличка на наступний термін хотів би лише кожний четвертий мешканець міста, а двоє з чотирьох воліли б побачити його зміну на наступних місцевих виборах. У самому ж місті його мешканці бачать, радше, занепад, проблеми з екологією і безпекою, та побутову депресію.

Такими є результати дослідження "Рейтинги міст України", проведеного соціологічною групою "Рейтинг" у квітні-травні 2024-го. У порівнянні з 2023 роком, цьогоріч підтримка киянами діяльності Віталія Кличка впала на 28% - так, минулого року мера Києва підтримували 59% киян, а цьогоріч - лише 42%. Ті-ж таки 42% схвалюють і діяльність міського голови. Для міської ради цей показник ще менший - її роботою задоволені лише 35% респондентів.

Підтримка киянами діяльності Віталія Кличка впала на 28%, дані Rating Group
Підтримка киянами діяльності Віталія Кличка впала на 28%, дані Rating Group

Втім, подібне "схвалення" з боку киян ще не означає, що вони хотіли б залишити Віталія Кличка на наступний термін. На запитання, чи хотіли б респонденти переобрати мера, ствердно відповіли лише 25% киян. Натомість, 49% (тобто двоє з чотирьох мешканців) відповіли, що хотіли б, щоб Кличко допрацював свій термін та на наступних виборах поступився іншому політику. Ще 18% готові вимагати, щоб міський голова пішов з посади якнайшвидше.

З чотирьох киян один хотів би, щоб Кличко залишився на посаді ще й на наступну каденцію, а двоє - ладні дозволити йому допрацювати нинішній термін
З чотирьох опитаних киян один хотів би, щоб Кличко залишився на посаді ще й на наступну каденцію, а двоє - ладні дозволити йому допрацювати нинішній термін

Також цікавими є результати емоційного сприйняття Києва містянами. Так, індекс "розквіту" столиці опитані визначили на рівні 0,5 - такий саме отримали Житомир, Чернівці та Чернігів. Значно кращою, на думку респондентів, є ситуація у Івано-Франківську (1,1), Вінниці (1) та Луцьку (0,9). А от найбільший занепад фіксують мешканці Запоріжжя (-0,5) та Полтави (-0,4).

Посереднім є враження киян від економічного розвитку міста: індекс сягнув 0,4, у той час, як у Вінниці він склав 0,7, а у Івано-Франківську - 0,6. А от стан екології кияни оцінили, як "забруднений": Київ отримав індекс "-0,4" (гірше лише Дніпро, Миколаїв та Запоріжжя), у той час, як найчистішими свої міста вважають мешканці Тернополя, Харкова і Чернігова.

Загальну "доглянутість" столиці її мешканці оцінили всередньому індексом "0,7". Чемпіоном тут є Харків із показником у 1,7, "срібло" виборола Вінниця з індексом 1,2, а останнє місце, несподівано, отримала Полтава: "-0,4". Значення комфорту також середнє (Київ 0,9 пунктів, у той час, як Харків отримав 1,4, а Вінниця з Івано-Франківськом - 1,3 пункти).

Загалом, кияни розглядають своє місто, як забруднене і не надто доглянуте. Дані Rating Group
Загалом, кияни розглядають своє місто, як забруднене і не надто доглянуте. Дані Rating Group

В цілому містяни, схоже, боряться з депресією - індекс "радості" сягнув 0,5 пунктів, тоді як перші місця за Одесою та Вінницею (1), Івано-Франківськом і Ужгородом (0,9); а останні ділять Запоріжжя (-0,2), Миколаїв (0) та Суми (0,1). Ймовірно, однією з причин є те, що кияни не відчувають себе захищеними: індекс "безпечності" столиці склав 0,3 пункти у той час, як в тернополян, франківців, вінничан і ужгородців цей показник втричі більший (0,9-1). А зниження показника безпечності відбувається в залежності від того, наскільки близько місто розташоване до лінії зіткнення з російськими військами - в Харкова він складає -0,9 пунктів, Запоріжжя -0,8, Сум -0,5.

Додамо, що саме опитування проводилося на замовлення Міжнародного республіканського інституту у 21 місті України з 13 квітня по 14 травня. Соціологи взяли особисті інтерв’ю на дому у 16,8 тисячі респондентів. Статистична похибка для кожного міста не перевищує 3,5%.

Як падала довіра до Кличка і скільки йому "коштувала" аварія у метро

Нагадаємо, ще у грудні 2023 гоку Інформатор писав про те, що рейтинг довіри до мера Києва Віталія Кличка суттєво зменшився за півроку. Так, з 74%, зафіксованих в травні того року, довіра впала до 52%. Відповідно зростає й рівень недовіри до київського міського голови. Тоді до відповідних висновків дійшов Київський міжнародний інститут соціології, що провів відповідне дослідження.

А вже у лютому 2024-го соціологи змогли виміряти, скільки "коштував" Кличку скандал із закриттям на ремонт станцій "синьої" лінії підземки у Києві. Так, замість 52 пунктів "довіри" напередодні аварії політик отримав лише 45 пунктів. Натомість, баланс недовіри до мера Києва зріс з 43 відсоткових пунктів до 51. Такі дані отримали соціологи з КМІС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.