Захисники та захисниці, що зазнали поранень в зоні бойових дій, одноразово отримають 45 тис грн, проте перерахування коштів відбудеться не надто швидко
У КМДА затвердили порядок надання одноразової матеріальної допомоги киянам-військовослужбовцям, які отримали поранення на територіях, де ведуться бойові дії. Одноразова виплата у розмірі 45 тис грн буде надаватися тим, хто був поранений з 24 вересня 2024 року - саме з цієї дати відповідне рішення Київради набрало чинності. Але затверджений порядок виплат передбачає очікування між подачею документів та перерахуванням коштів.
Про надання матеріальної допомоги пораненим захисникам та захисницям 23 жовтня 2024 року повідомила пресслужба КМДА з посиланням на Департамент соціальної та ветеранської політики. Саме до нього військовослужбовці, що отримали поранення, або їхні родичі мають подати письмову заяву, складену в довільній формі. А пакет документів надається до «Київ мілітарі хаб» - Центру комплексної підтримки учасників бойових дій, який надає базові соціальні послуги. Звернутися до Центру можна за телефоном гарячої лінії 0800-300-633 у робочі години: з понеділка до четверга – з 9:00 до 17:30, у п'ятницю – до 16:00, обідня перерва – з 13:00 до 14:00.
Перелік документів, необхідний для отримання виплат:
Зазначимо, що після подання документів виплата не здійснюється відразу. Рішення прийматиметься впродовж місяця з дати подання пакета документів. А перерахують кошти впродовж першої декади наступного за прийняттям рішення місяця.
Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про те, що Київрада готується затвердити перелік лауреатів серед молоді, що цьогоріч отримають Премію міської ради за внесок у розвиток місцевого самоврядування. Перелік досить короткий, у ньому лише 6 прізвищ. Серед них - завідувачка бібліотеки, що крокує в майбутнє з Григорієм Сковородою, молодіжний "амбасадор" при Нацагентстві держслужби та політолог-боксер.
Також ми розповідали про те, що у Києві створять комунальне підприємство, що матиме за завдання допомогу внутрішньо переміщеним особам. Його поява продиктована необхідністю опікуватися сотнями тисяч людей з непідконтрольних територій чи тих місцин на Сході та Півночі країни, де жити стало небезпечно - загалом же у Києві на обліку стоїть 416 тисяч ВПО, і 74% з них планують лишитися у столиці. З функцій, що виконуватиме установа, - дистрибуція житла, соціальні послуги, зокрема, психологічна підтримка та допомога у працевлаштуванні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.