Киянка вимагає ПриватБанк повернути 80 480 гривень, які зникли з її рахунку після оплати комунальних послуг - яким було рішення суду

Читать на русском

Під час спроби оплати картою для виплат, на якій були кошти у сумі 23 480 гривень жінка помітила, що у додатку її код входу не вірний та будь-які платежі не можливі

Читать на русском
ПриватБанк
Жінка вимагає ПриватБанк через суд повернути їй 80 480 гривень

Під час спроби оплати картою для виплат, на якій були кошти у сумі 23 480 гривень жінка помітила, що у додатку її код входу не вірний та будь-які платежі не можливі

Жінка під час оплати комунальних послуг отримала дзвінок нібито від працівника ПриватБанку. Згодом вона помітила зникнення 80 480 гривень. Клієнтка вимагає фінустанову повернути кошти. 

Про це йдеться у рішенні Солом'янського районного суду Києва. 13 жовтня 2021 року на платформі "Приват 24" жінка оплачувала комунальні послуги з картки для виплат. Операція призупинилась та їй надійшов дзвінок на номер, який прикріплений до рахунків в АТ КБ "ПриватБанк". Невідома особа представилась представником банку та повідомила, що для підтвердження здійснення оплати необхідно авторизуватись. Також запропоновано послугу надсилання повідомлення на телефон про здійснення операцій по картці, на що вона погодилась. Також громадянці вказали, що здійснювати операції по картці можна буде через 30 хвилин.

15 жовтня 2021 року під час спроби оплати картою для виплат, на якій були кошти у сумі 23 480 гривень жінка помітила, що у додатку її код входу не вірний та будь-які платежі не можливі. Також, у вхідних повідомленнях електронної пошти вона знайшла лист ПриватБанку з копією договору за карткою Універсальна GOLD, яку клієнтка не замовляла та не оформлювала.

Оператор фінустанови повідомив жінці про те, що її рахунок по картці для виплат закрили та відкрили універсальну картку з кредитним лімітом 57 тисяч гривень, на це вона згоди не надавала. Крім того, кошти, які були на картці для виплат зникли та баланс становив 85 копійок, рахунок закритий. Також, із зазначеної універсальної картки переказали кошти у сумі 57 тисяч гривень.

Вимоги жінки:

  • зобов'язати АТ КБ "ПриватБанк" відновити залишок грошових коштів на особистому рахунку в сумі 23 480 гривень,
  • стягнути з АТ КБ"ПриватБанк" на її користь кошти у сумі 57 тисяч гривень, сплачених у рахунок кредитної заборгованості за карткою "Універсальна", яка утворилась внаслідок шахрайських дій.

"З дати відкриття карткового рахунку 13 жовтня 2021 року банк на рахунок позивачки встановив кредитний ліміт у розмірі 57 тисяч гривень. Зазначене підтверджується випискою по картковому рахунку. Таким чином, між сторонами виникли правовідносини щодо відкриття, ведення та обслуговування карткового рахунку, його функціонування та кредитування. Крім того, надалі 25 листопада 2021 року вона сплатила заборгованість по кредиту в сумі 57 тисяч гривень, що свідчить про схвалення правочину", - вказали у банку. 

Рішення суду

Жінці відмовили у задоволенні позову. Вона надала свої персональні дані щодо карткового рахунку невідомим особами, вважаючи, що це працівники банку. Ці дії призвели до здійснення фінансових операцій за допомогою "Приват 24".

"Позивачка погасила кредит у повному обсязі у розмірі 57 тисяч гривень, що нею не заперечувалось. Вона звернулась до банку вже після настання дати валютування, а саме після здійснення всіх платіжних операцій, а тому строки, встановлені п.п. 23.1, 23.4 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" для вчинення дій з відкликання переказу пропущені клієнткою. Звернення до банку датоване 19 жовтня 2021 року, тобто через 6 днів після здійснення операцій по рахунку. За таких обставин, відсутні підстави для зобов'язання відповідача вчинити дії щодо відновлення залишку коштів на її рахунку в сумі 23 480 гривень та стягнення з АТ КБ "ПриватБанк" 57 тисяч гривень, сплачених нею у рахунок погашення кредитної заборгованості", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.