Киянину збільшили ліміт на рахунку у Монобанку до 280 618 гривень та оформили 15 кредитів на 436 тисяч гривень - що вирішив суд

Читать на русском

Клієнт Монобанку подав скаргу до Національного банку України щодо отримання невстановленими особами кредиту на його ім'я

Читать на русском
Монобанк
Клієнту Монобанку збільшили ліміт на карці до 280 618 гривень та оформили кредити на 436 гривень

Клієнт Монобанку подав скаргу до Національного банку України щодо отримання невстановленими особами кредиту на його ім'я

Чоловік у додатку Монобанку помітив, що на картці встановлений кредитний ліміт в розмірі 280 618 гривень. У фінустанові йому повідомили, що на його ім'я надали 15 кредитів на загальну суму 436 тисяч гривень. З'ясувалось, що коштами розраховувались на території Одеської області.  Про це йдеться у рішенні Оболонського районного суду Києва, опублікованому 20 березня 2024 році. 

28.04.2021 року на номер чоловіка надійшов дзвінок від невідомої особи, яка повідомила про спробу провести транзакцію на суму 502 гривень. Він повідомив, що будь-яких дій щодо проведення операцій не здійснював, на що йому було зазначено про проведення блокування карти та можливість отримання нової у відділенні Монобанку.

Того ж дня чоловік отримав сповіщення про те, що картка буде готова 04.05.2021 року. 11.05.2021 року він звернувся у пункт видачі карток Монобанку для отримання нової. Йому повідомили про заміну номера телефону, зареєстрованого у фінустанові на інший. Після отримання нової картки він зайшов у додаток та помітив, що на ній встановлено кредитний ліміт в розмірі 280 618 гривень.

Чоловік у Монобанку отримав інформацію, що на його ім'я надано ще 15 кредитів на загальну суму 436 тисяч гривень. З додатка йому також стало відомо про те, що на його ім'я випустили іменна картка, яка направили у місто Ізмаїл (Одеська область).

3 29.04.2021 року за карткою чоловіка проводились неодноразові підвищення кредитного ліміту та зняття готівкових коштів у різних банкоматах Ізмаїла та здійснення покупок у магазинах. Він подав скаргу до Національного банку України щодо отримання невстановленими особами кредиту на його ім'я. З відповіді регулятора вбачається, що банк встановив, що 28 квітня 2021 року було здійснено підтвердження зміни мобільного пристрою з Redmi Note 8 Pro на iPhone5s шляхом введення ОТР паролю. Починаючи з 28.04.2021 року до 11.05.2021 рік по картці клієнтка відбулася зміна ПІН-коду, зміна довіреного пристрою, електронної поштової адреси. 

Відповідно довідки про рух коштів по картці чоловіка від 04.11.2021 року, кредитний ліміт становить 208 920 гривень, а заборгованість - 469 347 гривень. З наданої виписки також вбачається, що 10.05.2021 року і 11.05.2021 року на його карту надійшли кошти від фізичних осіб у загальному розмірі 31 700 гривень, які зараховані Монобанком в рахунок погашення заборгованості по кредиту. Саме ці кошти у позові клієнт просить повернути йому.

Що вирішив суд?

Суд вирішив задовольнити позов чоловіка. З акціонерного товариства «Універсал Банк» на його користь стягнуть 31 700 гривень безпідставно набутих коштів.

"Встановивши такі обставини та врахувавши відсутність доказів того, що чоловік своїми діями або бездіяльністю сприяв втраті чи незаконному використанню персонального ідентифікаційного номера та іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції, суд дійшов обґрунтованого висновку про зупинення нарахування процентів та штрафних санкцій по його кредитній картці на розмір заборгованості 31 712 гривень, яка виникла у зв'язку із неправомірним списанням без його волевиявлення кредитних коштів та подальшим нарахуванням на цю суму процентів і штрафних санкцій", - наголосили у суді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.