Киянин вимагає ПриватБанк повернути 520 тисяч гривень за автівку Mazda CX 5, яку він придбав у лізинг - на чий бік став суд

Читать на русском

Автомобіль разом із відповідними документами передали у власність лізингоодержувачу, а згодом помістили на штрафмайданчик

Читать на русском
ПриватБанк
Чоловік уклав з АТ КБ "ПриватБанк" договір фінансового лізингу, його предметом стала автівка 2018 року випуску - Mazda CX 5

Автомобіль разом із відповідними документами передали у власність лізингоодержувачу, а згодом помістили на штрафмайданчик

Чоловік вирішив купити автівку Mazda CX 5. Він уклав з ПриватБанком договір фінансового лізингу. Після того, як клієнт сплатив 520 тисяч гривень йому вдалося дізнатися, що двигун транспортного засобу перебуває у розшуку Інтерполу. 

Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва. Чоловік ще у 2019 році уклав з АТ КБ "ПриватБанк" договір фінансового лізингу. Його предметом є автомобіль Mazda CX 5, 2018 року випуску.

17.03.2021 року чоловік та довірена особа АТ КБ "ПриватБанк" уклали акт звірки взаєморозрахунків та переходу права власності по фінансовому лізингу, у якому зазначено, що лізингоодержувач повністю сплатив лізингодавцю всі належні до сплати платежі за договором. Предмет лізингу - автомобіль разом із відповідними документами передано у власність лізингоодержувачу.

Чоловік звернувшись до сервісного центру МВС України для перереєстрації автомобіля Mazda CX 5, 2018 року випуску, дізнався, що номер двигуна не збігається з номером двигуна заводу виробника зазначеного транспортного засобу. Він перебуває у розшуку в Інтерполу. У зв'язку з чим авто помістили на штрафмайданчик, а свідоцтво про реєстрацію - вилучили.

Слідчі внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України. Чоловік направив фінустанові претензію про розірвання договору фінансового лізингу та повернення сплачених коштів. Йому відмовили та зазначили, що на момент оформлення лізингу претензій з боку сервісного центру до даного автомобіля не було, провини банка немає.

"На момент оформлення договору лізингу та реєстрації в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна автомобіль був оглянутий працівниками Сервісного центру та лізингоодержувачем, пройшов всі перевірки та відповідні експертизи", - заявили у ПриватБанку. 

Яким було рішення суду? 

Позов чоловіка задовольнили. Договір купівлі-продажу предмета лізингу визнали недійсним. З ПриватБанку на його користь стягнуть здійснені лізингові платежі у розмірі 565 738 гривень. 

"Зі змісту акту звірки взаєморозрахунків та переходу права власності по фінансовому лізингу від 17.03.2021 року вбачається, що сторони засвідчили той факт, що всі зобов'язання сторін відповідно до договору належним чином виконано, претензій стосовно договору та зобов'язань за ним сторони не мають. Лізингоодержувач повністю сплатив всі належні до сплати платежі за договором. За наведених обставин, суд при розв'язанні питання про розмір суми, яка підлягає поверненню відповідачем на користь позивача, виходить із вартості предмета лізингу в сумі 520 тисяч гривень, а також розміру платежів за користування предметом лізингу згідно з додатком до договору фінансового лізингу від 25.11.2019 року за період з листопада 2019 року по березень 2021 року, що становить 45 748 гривень", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.