У листопаді 2022 року чоловік звернувся до Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації із заявою щодо укладання договору наймання квартири
Чоловік просить визнати за ним право користування житловим приміщенням, а саме, комунальною квартирою. Підставою вселення у неї був договір оренди житлового приміщення, укладений з дочірнім підприємством "ЕКОС" ХК "Київміськбуд" житлове управління "Південне" від 10 травня 2007 року, який продовжувався щороку до 2011 року. За його словами, ордер на житлову площу в гуртожитку повинно видати підприємство, в якому він працював, але з невідомих йому причин цього не зробили.
Як йдеться у рішенні Шевченківського районного суду Києва, 12 вересня 2012 року розпорядженням виконавчого органу Київської міської державної адміністрації безоплатно прийняли відомчий житловий фонд, службове житло, зовнішні інженерні мережі ПАТ "ХК "Київміськбуд" до комунальної власності територіальної громади Києва, включаючи гуртожиток. Розпорядженням Шевченківської районної в Києві державною адміністрацією закріплено за комунальним підприємством "Керуюча дирекція Шевченківського району" три житлові будинки та гуртожиток. Чоловік зазначив, що за вказаною адресою він із сім'єю проживає до цього часу, про що свідчать квитанції, які вони сплачують за спожиті комунальні послуги, які надходять на підставі рахунків-повідомлень на його ім'я.
У листопаді 2022 року чоловік звернувся до Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації із заявою щодо укладання договору наймання квартири. Однак отримав відповідь, в якій повідомили, що єдиною підставою для вселення в житлове приміщення на підставі ст. 61 Житлового кодексу України, є ордер, а оскільки він на кімнату в квартирі не видавався, правові підстави для розв'язання зазначеного питання, відсутні.
Чоловік вважає, що дотримався порядку вселення до гуртожитку. Він у належному стані утримував займане житло, сплачував житлово-комунальні послуги на підставі рахунків, які надходили на його ім'я з 2007 року по теперішній час. За його словами, ордер на житлову площу в гуртожитку повинно видати підприємство, в якому він працював, але з невідомих йому причин цього не зробили.
За інформацією відділу обліку та розподілу житлової площі, чоловік у місті Києві не зареєстрований, на квартирному обліку при адміністрації району не перебуває. Він проживав в кімнаті квартири на підставі договорів оренди житлового приміщення, термін дії яких закінчився у 2011 році.
"Жодних правових підстав на проживання в спірному жилому приміщенні (кімнаті) у позивача на даний час не має", - з'ясував суд.
Чоловіку відмовили у задоволенні позову. Він не довів факту порушення Шевченківською районною в місті Києві державною адміністрацією його охоронюваних законом прав та інтересів.
"Суд вважає, що правові підстави для визнання за позивачем права користування комунальною квартирою, відсутні", - додали у суді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.