Для того, аби відновити душевну гармонію, чоловік просив сплатити йому 30 тис. грн компенсації моральної шкоди.
У грудні 2023 року чоловік прийшов до магазину «Епіцентр» на вулиці Полярній, 20-Д в Києві, щоб придбати електроплиту. Обравши бажану модель, киянин попросив працівників магазину перевірити як працює пристрій. Реакція чоловіка здивувала – нібито у грубій формі йому відповіли, що для тестування він повинен придбати за власні кошти вилку та викрутку, після чого самостійно під`єднати комплектуючи до плити та під'єднати до електромережі. Про це написано у рішення Святошинського районного суду Києва від 1 квітня 2024 року.
Судячи зі всього, покупець та працівники «Епіцентру» не зрозуміли один одного. Тому що чоловік купив те, що йому сказали, але до плити доторкнутися не зміг.
«Після того, як він придбав вказані працівниками викрутку та вилку, в присутності тих самих працівників, спробував підключити електричну піч. Проте, як тільки він доторкнувся до неї, працівники магазину категорично заборонили підключати товар на території магазину», - йдеться у матеріалах справи.
Покупець нагадав, що вони самі запропонували купити вилку та викрутку й перевірити роботу плити.
«Ці працівники почали висловлювати на його адресу образи та були вкрай незадоволені його, цілком законними, діям, - скаржився киянин у суді. - Після того, як він спробував зняти на відеокамеру мобільного телефону те, як вони поводяться та спілкуються зі ним, працівники магазину почали штовхати його та всіляко перешкоджати відеозйомці. Згодом на його адресу посипались образи, які супроводжувались підвищенням тону голосу та криками».
Всі ці події відбувалися вранці, коли в магазині було багато людей. Всі вони, за словами ображеного покупця, стали свідками його публічного приниження.
«Вважає поведінку працівників ТОВ «ЕПІЦЕНТР К» протиправною та такою, що грубо порушує його честь та гідність як людини та громадянина України. Негативна інформація стосовно нього була доведена до великого кола осіб, адже образи в його сторону були висловлені в присутності інших працівників магазину та його відвідувачів. Ситуація, що трапилась, впливає на зниження цінності його особи в очах оточуючих, в очах суспільства», - чоловік гостро відреагував на поведінку працівників «Епіцентру».
Для того, аби відновити душевну гармонію, чоловік вимагав сплатити йому 30 тис. грн компенсації моральної шкоди.
Адвокат, який представляв інтереси гіпермаркету пояснив, що чоловік придбав склокерамічну електричну варильну поверхню Саtа ТDG та побутову вилку. Після цього він повернувся до торгової зали й зайшов у відділ «Побутова техніка» до місця, у якому працівники гіпермаркету здійснюють передпродажний огляд.
«Перед придбанням товару (чоловік) звертався до продавців гіпермаркету щодо проведення перевірки та демонстрації роботи склокерамічної варильної поверхні Саtа ТDG, якими було зазначено, що через технічні особливості та вимоги технічної документації товару неможливо провести демонстрацію», - написано у рішенні суду.
Біля стійки перевірки та демонстрації покупець збирався прикрутити вилку до проводу поверхні та увімкнути її в розетку.
«Працівники гіпермаркету, які знаходились поряд з (покупцем), підійшовши до нього, повідомили, що у відповідності до технічної документації: «Усі операції з монтажу (електричне підключення) повинні проводитися тільки кваліфікованим персоналом та відповідно до існуючих правил та нормативів безпеки. А також, що підключення до електромережі у торговому залі не можливе через вимоги, які передбачені у технічній документації», - розповів свою історію адвокат «Епіцентру». Він наполягав, що підключення поверхні до електромережі могло призвести до короткого замикання та пожежі.
Однак чоловік, начебто, наполягав на перевірці, знімав все на відео та збирався всунути вилку у розетку, розташовану над стійкою у торговому залі гіпермаркету.
«Не зазначено, хто з працівників гіпермаркету образливо висловлювався та відсутнє чітке зазначення образливих висловлювань, які мали негативний характер, які б мали зневажливу, непристойну, принизливу чи брутальну форму», - вважав адвокат «Епіцентру».
Суддя Святошинського районного суду Києва Наталія Горбенко визнала, що підключати варильну поверхню мав кваліфікований персонал у відповідному місці, але торговий зал для цього не підходив.
«З відеоматеріалів, наданих сторонами, не вбачається, що працівниками («Епіцентру») мали місце висловлення щодо (покупця) в брутальній, принизливій чи непристойній формі, які супроводжувались підвищенням тону голосу та криками», - відзначила суддя.
Без фактів, які б підтверджували грубу сварку, марно було очікувати на позитивне рішення. Тому 1 квітня 2024 року киянину відмовили у виплаті компенсації.
У січні 2020 року жінка уклала угоду про купівлю квартири у ЖК Art Парк на вулиці Бориспільській, 67 у Києві. Сторони домовилися, що строк прийняття в експлуатацію будинку - 4 квартал 2021 року. Однак свого житла вона так і не отримала.
Жінка просила розірвати угоду про купівлю житла та стягнути з компанії 584 тис. 965 грн збитків, неустойки та моральної шкоди. У грудні 2023 року суд розірвав договір та вирішив, що жінці мають повернути 529 тис. 160 грн, які вона заплатила за житло. Окремо, інвесторці мали компенсувати моральну шкоду у сумі 7000 грн.
Інформатор писав, що німецький виробник техніки Miele судиться з українським клоном.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.