Подружжя придбало квартиру за 892 800 гривень, але після розлучення жінка зажадала поділити майно - яким було рішення суду

Читать на русском

Чоловік зазначив, що спірна квартира придбана за його особисті кошти та не підлягає поділу

Читать на русском
Суд Києва
Жінка вимагає суд Києва визнати за нею в порядку поділу спільного майна право власності на 1/2 частину квартири загальною площею 62,5 кв.м

Чоловік зазначив, що спірна квартира придбана за його особисті кошти та не підлягає поділу

Подружжя придбало кватиру загальною площею 62,5 кв.м. Вони розрахувалися за об'єкт спільними коштами в загальному розмірі 892 800 гривень, але після розлучення жінка вимагає поділити спільне майно. Про це вказується у рішенні Святошинського районного суду Києва, опублікованому 21 березня 2024 року. 

Подружжя зареєструвало шлюб ще у 1999 році та мають дочку. Влітку 2015 року для отримання у власність житла чоловік уклав договір з ТОВ "ФК Житло Капітал" про участь у фонді фінансування будівництва, на виконання якого вони передали спільні кошти в загальному розмірі 892 800 гривень за закріплений за ними об'єкт інвестування, загальною площею 62,5 кв.м. Виконавши вказані зобов'язання по вищевказаному договору приватний нотаріус за чоловіком зареєстрував право власності на квартиру, яка належить їм на праві спільної сумісної власності, оскільки вона була набута за час зареєстрованого шлюбу.

Рішенням суду від 08.06.2021 року шлюб було розірвано. З липня 2020 року жінка з дочкою проживає в орендованій квартирі, потрапити в спірну квартиру у неї не має можливості, неодноразові спроби розв'язати питання поділу спільного майна не вдалось. Вона вимагає визнати за нею право власності на 1/2 частину квартири загальною площею 62,5 кв.м.

Чоловік зазначив, що спірна квартира придбана за особисті кошти та є його приватною власністю і не підлягає поділу. Вказує, що до укладення шлюбу він мав в особистій приватній власності двокімнатну квартиру, яку продав під час шлюбу, а кошти використав на купівлю квартири у Києві. 

Що вирішив суд? 

Суд вирішив задовольнити позов жінки. В порядку поділу спільного майна подружжя за нею визнали право власності на 1/2 частину квартири загальною площею 62,5 кв.м.

"На момент набуття спірної квартири чоловік перебував у шлюбі з жінкою, презумпція спільності права власності подружжя на придбану в період шлюбу спірну квартиру не спростована, докази, надані ним не підтверджують придбання ним спірного нерухомого майна за особисті кошти. Суд дійшов висновку, що спірна квартира була набута у період шлюбу, джерелом її набуття були спільні сумісні кошти та спільна праця подружжя, в інтересах сім'ї, відтак вона є спільним сумісним майном подружжя", - наголосили у суді. 

Фільм «20 днів у Маріуполі» отримав нагороду «Оскар» у категорії найкращого документального фільму. Це важливе досягнення для України та доказ російських воєнних злочинів. Поговоримо з пані Галиною, експерткою з історії, про значення цього фільму. Приєднуйтеся до перегляду для отримання більше інформації.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.