Киянин помітив залишену в банкоматі картку ПриватБанку та скупився на 3 861 гривні - чи покарав його суд за таку поведінку

Читать на русском

Чоловік здійснював різні покупки, аж поки картку не заблокували

Читать на русском
ПриватБанк
Чоловік знайшов у банкоматі ПриватБанку картку та розрахувався нею у магазинах на загальну суму 3 861 гривню

Чоловік здійснював різні покупки, аж поки картку не заблокували

Чоловік прихопив з собою картку ПриватБанку, яке забули в банкоматі. При розрахунку нею не потрібно було вводити пін-код, тож він придбав їжу та побутові товари на загальну суму 3 861 гривню. Про це йдеться у вироку Святошинського районного суду Києва, опублікованому 18 серпня 2023 року.

1 червня 2023 року о 12:55 чоловік у терміналі банкомата ПриватБанку помітив банківську картку, що була залишена випадково. Він розрахувався нею у ряді магазинів та завдав власнику картки майнової шкоди на загальну суму 3 861 гривні. При розрахунку карткою для виплат по терміналу, не потрібно вводити пін-код, використовуючи систему: «PayPass» - безконтактної оплати.

Таким чином громадянин обвинувачується у таємному викраденні чужого майна (крадіжка), вчиненого в умовах воєнного стану, тобто у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України. На судовому засіданні він визнав свою вину. Чоловік здійснював різні покупки поки картку не заблокували. Він зазначив, що в основному купував собі їжу та побутові товари. 

Вирок суду

Чоловіка визнали винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України. Йому призначили покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України його звільнили від відбування покарання з випробовуванням, з встановленням іспитового строку на 2 роки. На нього поклали такі обов'язки:

  • періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
  • повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи;
  • не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;
  • виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.