Киянин помилково перерахував за світло 1 тисячу гривень: чи повернув суд гроші

Мешканець столиці наполягав, що платить за лічильником та немає боргу, але у компанії була інша версія – чоловік заборгував понад 4 тисячі гривень за світло.

Киянин помилково перерахував за світло 1 тисячу гривень: чи повернув суд гроші
Чоловік хотів отримати гривню компенсації

У лютому 2024 року киянин помилково перерахував 1 тисячу гривень компанії «Київські енергетичні послуги» (працює під брендом Yasno). Чоловік попросив повернути гроші, але йому відмовили. Це пояснили тим, що у киянина нібито був борг – понад 4 тис. грн за послуги. Чоловік з цим не погодився та 4 березня 2024 року звернувся до Шевченківського районного суду Києва. 

У позові киянин просив повернути, на його думку, переплачені тисячу гривень. Також він розраховував отримати 1 гривню як компенсацію моральної шкоди. 

Мешканець столиці пояснив, що є співвласником квартири та споживає електроенергію за договором від 15 травня 2019 року.

«Щомісячно сплачує за спожиту електроенергію за показниками лічильника та не має заборгованості. 17 лютого 2024 року помилково перерахував 1 000 грн на рахунок (компанії «Київські енергетичні послуги») та попросив повернути вказану суму. Однак (постачальник послуг) відмовив в поверненні коштів, мотивуючи наявністю боргів», - йдеться у позові.

Чоловік розцінив це як привласнення коштів та звернувся до суду. У відповідь компанія надала свої розрахунки, за якими за квартирою скаржника було 4 тис. 577,55 грн боргу. Підтверджень, що ці кошти сплачено чоловік не надав, тому у компанії розцінили переказ тисячі гривень як погашення цієї заборгованості.

Що вирішив суд

Суддя Шевченківського районного суду Києва Наталія Притула визнала, що киянин не надав доказів, що сплачував за світло за показниками лічильника.

«Наданий до суду розрахунок проведених проплат не є належним доказом, враховуючи що (постачальник) надав довідку про спожиту та оплачену послугу електропостачання за період січень 2019 - квітень 2024 року, з якої вбачається наявність заборгованості за отримані послуги постачання електроенергії. Надані сторонами розрахунки не співпадають в частині обсягу спожитої електроенергії», - зазначила суддя.

Якби киянин надав докази, що на момент переказу 1 000 гривень він не мав заборгованості за електроенергію, то мав би шанси отримати назад ці кошти. А так суддя Наталія Притула вирішила, що компанія «Київські енергетичні послуги» нічого не порушила, тому не було підстав повертати гроші та стягувати моральну шкоду.

Кияни заборгували ДТЕКу майже 5 тисяч гривень за світло

Коли в енергокомпанії проаналізували оплату за світло за однією з адрес у столиці, то побачили, що за квартирою є борг у 4 тис. 974,66 грн. За підрахунками "ДТЕК Київські електромережі", з урахуванням інфляції та штрафу ця сума збільшилася до понад 7 тис. грн. Проте платити кияни не поспішали, через що компанія звернулась до суду. Про це йдеться у заочному рішенні Деснянського районного суду Києві від 20 травня 2024 року.

За даними судового реєстру відомо, що "ДТЕК Київські електромережі" звернулась із позовом до трьох мешканців столиці, які були зареєстровані за однією адресою. Проте за рішенням суду вони мають заплатити понад 7 тис. грн за світло та солідарно компенсувати енергокомпанії 3 тис. 028 грн судового збору.

Інформатор писав, що мешканець Київщини відмовляється сплачувати ДТЕК рахунок за світло у розмірі 111 406 гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ