ДТЕК відключив квартиру киянина від енергопостачання та виставив борг у 2 741 гривні - що вирішив суд

Читать на русском

Чоловік вказує, що користувався електроенергією та вчасно сплачував платежі за її споживання

Читать на русском
ДТЕК
Чоловік вимагає визнати дії ДТЕК щодо відключення його квартири від енергопостачання та нарахування заборгованості у розмірі 2 741 гривні незаконними

Чоловік вказує, що користувався електроенергією та вчасно сплачував платежі за її споживання

До квартири чоловіка припинили енергопостачання у травні 2021 року. У ДТЕК вказують, що це зробили через наявну заборгованість у розмірі 2 741 гривні. Однак він вказує, що в особистому кабінеті за особовим рахунком рахується переплата. Про це йдеться у рішенні Солом'янського районного суду Києва, опублікованому в судовому реєстрі 19 лютого 2024 року. 

30.05.2021 року чоловік помітив, що його квартиру відключили від енергопостачання. Він направив запит до ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі". У відповіді вказувалось, що 17.06.2016 року у зв'язку з наявністю заборгованості, постачання електроенергії до його квартири припинили. Також 04.01.2021 року був виявлений факт самовільного підключення. 

Чоловік наголошує, що 17.06.2016 року відключення його квартири від електроенергії не відбувалося. З 01.01.2019 року він користувався електроенергією та вчасно сплачував платежі за її споживання. Також споживач звернув увагу на помилки у розрахунку спожитої та сплаченої електроенергії. Станом на грудень 2018 року за особовим рахунком обліковується заборгованість у розмірі 2 741 гривні. Однак за даними особистого кабінету у нього рахується переплата.

Розгляд справи 

Суд з'ясував, що квартиру відключили від електропостачання через самовільне підключення після відключення у зв'язку з наявністю заборгованості. З матеріалів справи вбачається, що особовий рахунок щодо квартири обліковується не за чоловіком, а іншою особою.

Що вирішив суд? 

Чоловіку відмовили у задоволенні позову. Він не довів суду, що є власником квартири, або особою, яка за згодою власника здійснює оплату за комунальні послуги.

"Суд встановив фактичну відсутність у позивача порушеного відповідачем права, що унеможливлює надання йому примусового судового захисту та зумовлює відмову у задоволенні позову", - наголосили у суді. 

Чому у Києві не проводиться аудит всієї інфраструктури? Як це може вплинути на столицю? І чому проведення аудиту взагалі є настільки важливим? У нашому новому відео ми збираємося обговорити ці питання разом з інфраструктурним аналітиком Олегом Попенком. Приєднуйтеся до нашого відео, щоб дізнатися більше про цей важливий аспект розвитку столиці.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.