Мешканець Київщини відмовляється сплачувати ДТЕК рахунок за світло у розмірі 111 406 гривень - що вирішив суд

Читать на русском

Чоловік не заперечує факту пошкодження пломбування третіми особами, проте ствердження ДТЕК про безоблікове споживання електроенергії та підключення будь-якого обладнання поза лічильником категорично заперечує

Читать на русском
ДТЕК
ДТЕК виставив чоловіку заборгованість за світло у розмірі 111 406 гривень, бо під час технічної перевірки було виявлено порушення

Чоловік не заперечує факту пошкодження пломбування третіми особами, проте ствердження ДТЕК про безоблікове споживання електроенергії та підключення будь-якого обладнання поза лічильником категорично заперечує

Чоловіку нарахували за необліковану електроенергію заборгованість у розмірі 111 406 гривень. Він відмовляється від сплати, але ДТЕК звинувачує його у відсутності пломб на лічильнику та самовільному підключені додатково обладнання. Про це йдеться у рішенні Ірпінського міського суду Київської області, опублікованому 5 вересня 2023 року.

«ДТЕК Київські регіональні електромережі» вимагає стягнути з чоловіка заборгованість за необліковану електроенергію. Технічною перевіркою 29.12.2021 року, проведеною у нього, виявили порушення, що підпадає під дію пп. 2 п. 8.4.2 ПРРЕЕ: відсутність пломб оператора системи розподілу на клемній кришці лічильника та шафі обліку та самовільно підключено додаткове обладнання. На нього склали акт та нарахували суму вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення у розмірі 111 406 гривень.

Чоловік подав зустрічний позов та вказав, що ДТЕК у громадському місці, загального користування, поза межами подвір'я та його домоволодіння на опорі встановив прилад обліку спожитої електроенергії. У зв'язку із неналежним виконанням взятих на себе обов'язків, по постачанню електроенергії він неодноразово звертався до компанії зі скаргами та повідомленнями, які залишились поза увагою. Громадянин звернувся до фахівців товариства з обмеженою відповідальністю «Електромир-Київ», де отримав консультацію та за наслідками вивчення ситуації із незадовільним електропостачанням придбав стабілізатори напруги. Після чого їх встановив працівник постачальника.

"Споживач не є фахівцем у галузі монтажу відповідних систем, не планував та не здійснював робіт, щодо самовільного підключення додаткового обладнання, які підпадають під визначення самовільного підключення з порушенням схеми обліку, що є основним порушення, а відсутність пломб - додатковим, для монтажу придбаного обладнання були залучені фахівці товариства з обмеженою відповідальністю «Електромир-Київ», а про пошкодження пломб дізнався 29.12.2021 року після чого, за фактом одразу звернувся до поліції. Також ДТЕК посилається на складений 29.12.2022 року акт про порушення № К046281, як на достатній доказ встановлення вини споживача, проте із такими висновками чоловік за зустрічним позовом погодитись не може. Дійсно, він не заперечує факту пошкодження пломбування третіми особами, мало того у зустрічному позові надано відповідні докази, проте ствердження ДТЕК про безоблікове споживання електроенергії та підключення будь-якого обладнання поза лічильником категорично заперечує, про що також зазначив у акті порушення, від підпису якого відмовився через причину його (акту) незаконності", - зазначається у матеріалах справи. 

Що вирішив суд? 

Суд відмовив ДТЕК у задоволенні позову. Натомість зустрічний позов чоловіка задовольнив частково. Рішення комісії ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі», оформлене протоколом № 284 засідання комісії по розгляду акту № К046281 від 29.12.2021 року скасували. 

"Суд приходить до висновку, що ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» невірно проведено нарахування обсягу та вартості не облікованої електричної енергії, саме використано неправильну формулу № 8 (для порушень пп. 6-8 п. 8.4.2 ПРРЕЕ), а тому рішення комісії з розгляду актів про виявлення порушень правил роздрібного ринку електроенергії, яке оформлене протоколом № 284 від 08.02.2022, підлягає скасуванню, оскільки винесено на підставі акту про порушення № К 046281 від 29.12.2021, який є недійсним", - наголосив суд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.