У Києві з'явилася онлайн-картка громадських вбиралень: скільки їх і де шукати

Читать на русском

Стало відомо, скільки громадських туалетів у столиці

Читать на русском
Громадські туалети
Громадські туалети

Стало відомо, скільки громадських туалетів у столиці

Команда DOZORRO розробила інтерактивну карту громадських туалетів у Києві. Експерти позначили на мапі інформацію про 179 туалетів, які доступні для містян. На мапу нанесли дані про тип, стан вбиральні та її балансоутримувача (кому належить). 

Експерти DOZORRO поділилися онлайн-картою. Скористатися мапою можна за посиланням. Тут доступна інформація про 179 громадських туалетів у столиці. Також можна відфільтрувати інформацію за станом вбиральні, типом або тим, кому належить (наприклад, Київській державній міській адміністрації або іншому комунальному підприємству). 

Для прикладу, в спільноті LOS SOLOMAS зібрали інформацію з карти про громадські туалети в Солом'янському районі столиці. На цей район, згідно з мапою, встановлено 13 громадських туалетів. Працюють туалети за такими адресами:

  • між вул. Дачна та вул. І.Пулюя;
  • бульв. Вацлава Гавела (бульвар Івана Лепсе), 9в;
  • вул. Героїв Севастополя, 37а;
  • вул. Михайла Донця, 4, корпус 4;
  • на розі вул.Солом'янської та Повітрофлотського проспекту.

Водночас невідомо, чи працюють громадські вбиральні в цьому районі Києва за такими адресами:

  • вулиця Західна, 9; Севастопольська площа;
  • Площа Космонавтів;
  • Повітрофлотський проспект, 24;
  • вулиця Василя Липківського (Урицького), 119;
  • вулиця Колоскова, 6;
  • Приміський вокзал.

Громадські туалети в Києві

Раніше представники проєкту DOZORRO  зазначали, що в Києві потрібно збільшувати кількість туалетів, а також ремонтувати ті вбиральні, які не працюють. Експерти пояснили, що відповідно до будівельних норм, на кожну тисячу жителів населеного пункту потрібно один санвузол у громадській вбиральні. Це значить, що Київ повинен мати таку кількість вбиралень, які могли б обслужити понад 3 000 людей одночасно. 

За інформацією КМДА, у столиці близько 300 громадських туалетів, хоча експерти змогли знайти точну інформацію про розташування лише 179 з них. Спеціалісти пояснили, що туалети також є і в метро, але користуватися ними можуть лише працівники метрополітену. Ці вбиральні доступні, якщо оголошена повітряна тривога і зали виконують функції укриття, а вагони перестають рухатися:  проте все одно пройти до туалету в метро можна лише у супроводі представників чергового персоналу станції.

Також повідомлялося, що на київському вокзалі відкрилася безкоштовна вбиральна нового стандарту. Відомо, що це стало можливим завдяки співпраці з UNICEF Ukraine. Зазначається, що йдеться про вбиральню, яка, крім того, є повністю безбар'єрною і пристосована для гостей вокзалу на кріслах колісних. Зокрема, проєкт трансформації вбиралень повністю фінансується UNICEF Ukraine і охопить перетворення п'яти громадських вбиралень в столиці. Зокрема, в дитячому просторі "Спільно "Iron Land", на Центральному та Південному вокзалах.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.