Учасники повинні мати поглиблені знання з алгоритмізації та програмування в технологіях Node.JS + TypeScript + C++
Чи слід знижувати швидкісний режим у Києві
Активісти просять залишити швидкість на рівні 50 км/год на основних магістралях
Чи варто залишити швидкість на рівні 50 км/год, чи, як завжди, підвищити її до 80 км/год?
голосів
Поворот не туди
"Війна не прощає помилок, і однією з найбільших є підміна понять. І якщо в головах українських дітей український військовий — ворог, а "втащити" йому - прояв героїзму, то всім нам - величезна жирна "двійка"
Начальник управління комунікацій командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев - про скандал зі шкільною постановою, де "герої" б'ють співробітника ТЦК
"Шахрая - до відповідальності"
"В партії розуміють, що скандал із шахраєм, який використовував ім’я політичної сили, б’є по репутації всієї організації. Ми закликаємо правоохоронців та суд притягнути шахрая до максимальної відповідальності, згідно закону"
Заява партії УДАР про свого колишнього члена, очільника Одеського осередку, який намагався вирішити "земельне" питання у Києві
416627 внутрішньо переміщених осіб зареєстровано у Києві
Київрада створює КП, яке опікуватиметься долею людей, що приїхали до столиці у пошуках спокійного життя
Закупівлі влади у Києві
Улюблений телеканал Віталія Кличка накупив начиння та приладдя на понад 13 млн грн
Колапс у метро скасовано
У Києві нарешті відкрили рух оновленою ділянкою тунелю "синьої" лінії метро
Чи відчули ви на собі перекриття руху?
голосів
Цитата тижня
"Іде сніг - мер винуватий. Дощ, забагато води - мер винуватий. Вітер, дерева падають - і це теж відповідальність мера. Сонце, голубе небо, чудова погода - і ніхто не скаже: "Спасибі, мер!" Мер - кризовий менеджер".
Віталій Кличко, міський голова Києва, в інтерв'ю The Times
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
09.04.2025
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Кулінарний рецепт від Інформатора
Вушка з гомілкою: циганський рецепт з Бессарабії
8 квітня відзначається Міжнародний день циган. Це чудовий привід приготувати щось із ромської кухні. Страви тут зазвичай роблять гострими і пряними з використанням спецій, таких як паприка, часник і болгарський перець.
Ціни на пальне у мережевих АЗС України
Оновлено станом на 08.04.2025
А95+
А95
ДП
ГАЗ
57.99
56.59
56.99
37.82
60.82
57.66
56.82
36.82
61.99
58.99
57.99
37.98
-
52.69
49.88
34.54
61.99
58.99
57.99
37.99
56.99
54.99
53.99
34.99
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
547.64
DOGECOIN (DOGE)
0.14
THETA (THETA)
0.7
LITECOIN (LTC)
69.53
BITCOIN (BTC)
76352.29
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Киянам показали, як буде виглядати територія заводу Ріхерта: чим відома компанія, яка готова інвестувати в проєкт 200 млн дол
Зараз до забудовника є питання щодо поверховості висоток та збереженні пам’яток, які знаходяться на плямі майбутнього будівництва.
24 листопада у приміщенні Подільської РДА представили проєкту будівництва Ріхерт&Парк на території колишньої цегельної фабрики, а пізніше – броварні Михайла Ріхтера (Ріхерта) на вул. Кирилівській, 35. На 11,5 га між вулицями Нижньоюрківською, Кирилівською і Мильним провулком має з’явитися житловий комплекс із магазинами та парковками.
Компанія А Development готова інвестувати в проєкт 200 млн доларів, з яких 10-15 млн доларів підуть на благоустрій. Мається на увазі поява зелених зон та укріплення берегів озера. В обмін на це девелопер хоче отримати згоду громади та дозвіл будувати 42-метрові будинки на 12 поверхів.
На це забудовник нагадав, що він отримував дозволи у 2016 році. В той час діяло правило, за яким вони отримали дозвіл від Мінкульту будувати на цій конкретній ділянці в діапазоні від 27 до 60 метрів.
Щоб аргументувати свою позицію девелопер замовив експертизу Українського державного інституту культурної спадщини. Висновки показали, що «майбутня забудова не лише не порушує пам’яткоохоронного законодавства, але навіть не перекриває для огляду жоден історичний ареал».
Що зроблять з пам’ятками
Ще одним проблемним питанням стала новина, що під час забудови знесуть одну з пам’яток, які є на території колишньої броварні.
«Компанія A-development презентувала проєкт, за яким реставрації, а отже й збереження підлягають лише фасадний корпус та димар. Найстаріша частина памʼятки, а саме - стара броварня та житловий будинок датовані 1860-ими роками заплановано знести», - написав активіст Дмитро Перов.
На матеріалах презентації позначили історичні будівлі.
Киянин вважає, що димар, який є однією з пам’яток, визначає висотність нової забудови.
«Згідно Закону нова забудова в охоронній зоні памʼятки не має перевищувати висоти памʼятки Тобто, димар «відбиває» забудовнику мітку висоти у свій зріст - 42 м», - зауважив активіст. З ним згоден дослідник історії забудови Києва Антон Короб: «Найстарішу збережену броварню Києва - пивзавод родини Псьол 1860-х років - збираються зруйнувати. Саме так передбачено новим проєктом забудови з реновацією частини пивзаводу Ріхерта на Подолі».
Забудовник відповів на ці закиди та надав документи, які свідчать про три охоронних договори.
«Ми опікуємося трьома пам’ятками на ділянці проєкту. А саме: будівля головного корпусу Пивзаводу Ріхерта (комплекс споруд 1890-1909рр), димар 1895 року, будинок житловий та конторський 1910 року. Проєкт реставрації даних об’єктів наразі перебуває у стадії розробки», - йдеться у дописі компанії А Development. Девелопер запевнив, що роботи на ділянці розташування історичних пам’яток не проводяться.
Нагадаємо, що рішенням виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів у 1986 році Пивоварний завод Ріхерта по вул. Фрунзе, 35 (нині вул. Кирилівська) в Києві віднесений до переліку пам’яток архітектури місцевого значення.
Будівля заводу побудована у 1892-1895 роках за проєкт архітектора Володимира Ніколаєва на замовлення купця 2-ї гільдії Михайла Ріхерта (є ще варіант - Ріхтера) та є однією з найстаріших промислових садиб Подолу. З 1961 року комплекс споруд заводу використовувався Київським експериментальним заводом солодових екстрактів.
Як проходила забудова
У грудні 2006 року Київрада уклала із компанією «Керамблоки-Інвест» (входить до складу групи А Development) договір оренди ділянки 107 тис. 497 кв. м в межах вулиць Фрунзе, Нижньоюрківська та провулок Мильного у Подільському районі.
Земля надавалась на 5 років для будівництва ЖК з об'єктами соціального і громадського призначення і підземним паркінгом. Згодом, за рішенням суду, строк оренди подовжили до 15 років. Нещодавно, на сесії Київради 5 жовтня, договір оренди поновили.
Так виглядає завод Ріхерта зараз.
Прокуратура у 2014 році час намагалася розірвати угоду про оренду, пояснюючи це тим, що за відведений час там нічого не збудували. Але суд вирішив не чіпати угоду та прокурору у позові відмовив.
Надалі, у липні 2014 року «Керамблоки-Інвест» отримала від міської влади містобудівні умови та обмеження, які потрібні для початку робіт. Цікаво, що у першому дозволі на будівництво йшлося про будинки на 7 поверхів. Пізніше поверхів стало 9 поверхів та один підземний. Загалом, дозвіл на виконання будівельних робіт змогли отримати лише з третьої спроби.
З рекламного тексту А Development відомо, що у 2021 році територія броварні хотів забудувати канадський інвестор Роберт Гіббінс. За його баченням, на Подолі мав з’явитися новий мікрорайон Greenpoint.
Канадський інвестор хотів забудувати територія на Подолі.
Територія заводу не входила до забудови. Пивоварний завод Ріхерта у той час був у власності українського бізнесмена й колекціонера Ігоря Воронова. Із заводу хотіли зробити музей з експонатами з приватної колекції Воронова і провели закритий архітектурний конкурс. Але ідею не реалізували.
В результаті, від ЖК Greenpoint відмовилися. В тому числі через затяжні суди щодо нібито шахрайства під приводом інвестування у будівництво. Ця історія закінчилася мировою угодою, де є також підпис директора «Керамблоки-Інвест». Як підсумок: канадець начебто поскаржився на «ненадійність української судової системи, відсутність взаємодії з міською владою» і за проєкт взялася українська компанія.
Зараз від її імені діє фірма «Керамблоки-Інвест». За інформацією аналітичної платформи YouControl, ця компанія зареєстрована на прописаного в окупованому Криму Кирила Петрова.
Інформатор писав, що у Києві знищують 120-річний будинок на Подолі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут.