В Києві ремонтують військкомати та закупають для них обладнання: скільки це коштує

Читать на русском

Київський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (раніше – військкомат) впродовж цього року проводив тендери із ремонту приміщень.

Читать на русском
Київ, військкомат, тендер, призов, гроші
Гроші виділили з програми «Захисник Києва»

Київський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (раніше – військкомат) впродовж цього року проводив тендери із ремонту приміщень.

27 листопада Київський міський військкомат уклав угоду на капітальний ремонт збірного пункту призовників. Роботи мають виконати до 30 березня 2024 року. 

Капітальний ремонт за 13,7 млн грн виконає фірма «БК БУД ПЛЮС». Це була єдина компанія, яка подала свою пропозицію на торги

Військкомати у столиці приведуть до ладу.
Військкомати у столиці приведуть до ладу.

Після того, як військкомат оголосив закупівлю, на неї почали скаржитися до Державної аудиторської служби.

«Недоцільна витрата коштів під час війни. Хлопці на передовій ремонтують транспорт, покривають безліч власних потреб, пов’язаних з виконанням завдань, за власний рахунок. Можливо в тилу приєднаються до традицій, якщо інших відправляють на фронт, а самі не їдуть? Ні ремонтам за державні кошти!!!», - написала в коментарях до тендеру Катерина Бритавська.

На момент підготовки матеріалу на цю скаргу аудитори не відповіли.

«Недоцільне використання коштів під час дефіциту бойового спорядження на війні. Майте совість, ці гроші вкрай необхідні на передовій», - вважає користувач, яка підписалася прізвищем «Наливайська».

Що зроблять на ці кошти

За умовами договору, компанія «БК БУД ПЛЮС» має до кінця 2023 року «освоїти» 3 млн грн, а в 2024 році повинна виконати роботи на 10,7 млн грн.

Коли скільки коштів витратять.
Коли скільки коштів витратять.

Згідно із календарним планом робіт, за місяць до нового року мають демонтувати старі двері, решітки, світильники, комунікації, підготувати стіни та стелі для подальших робіт.

План робіт по ремонту збірного пункту.
План робіт по ремонту збірного пункту.

За три перших місяці 2024 року мають змонтувати підвісні стелі, зробити на підлозі стяжку та вкласти плитку, замінити комунікації та оновити санвузли та освітлення. Роботи мають завершити монтажем протипожежної сигналізації та системи поливу території навколо збірного пункту.

Що ще закупили для військкоматів

Починаючи з березня по жовтень 2023 року столичний військкомат замовив у фірми «ІНБУД-ХХI» ремонтів на понад 16 млн грн (тендери можна передивитися тут, тут, тут, а ще за цим посиланням, та ще тут). Аудитори перевіряли деякі з цих закупівель, проте порушень не знайшли.

За даними системи Prozorro, столичний військкомат для себе та районних відділень також купив 451 комплект стаціонарних та планшетних комп’ютерів на 3,7 млн грн (тендери можна передивитися тут, тут, та за цим посиланням). Ще планується придбання 51 комплекту комп'ютерної техніки за 338 тис. 640 грн.

До військкоматів закупили обладнання.
До військкоматів закупили обладнання.

Ще 250 тис. грн мали заплатити за дефібрилятор та систему реєстрації медичної інформації (закупівлі тут й тут). Крім цього ще понад 57 тис. грн мали витратити на покупку канцелярії (закупівлі можна подивитися тут, тут та тут, а ще за цим посиланням та тут).

Звідки гроші

У столиці діє програма «Захисник Києва», яка розрахована на 2022-2024 роки. В липні цього року секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко заявив, що в рамках цієї програми капітально відремонтують всі військкомати. Щоб на це вистачило коштів, то депутати збільшили фінансування програми.

Загалом, у цьому році на допомогу захисникам та їх родинам, на облаштування військкоматів мали виділити 5 млрд 116 млн 391 тис. грн. У наступному році на це заплановано 29 млн 863 тис. грн. Для порівняння: у перший рік повномасштабного вторгнення на програму «Захисник Києва» планували витратити 986 млн 667 тис. грн. 

Інформатор писав, що Міноборони закупить для офісу в Києві меблі майже на мільйон гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.