Київський айтівець створив карту знеструмлень для конкретних будинків: як нею користуватись

На інтерактивній мапі зображено, чи є світло у більшості київських будинків, крім того, можна переглянути ситуацію в динаміці на найближчі декілька діб

Карта знеструмлення електроенергія Київ
Згідно з картою, на момент публікації частина будівель на Майдані перебувала у "зеленій" зоні (світло є), а от у пров. Тараса Шевченка вже є "червоні", де світла нема

Айтівець Вадим Клименко розробив інтерактивну карту ймовірних знеструмлень Києва. На ній зображено в деталях усі вулиці та будинки міста, і для більшості з них показано, коли чекати на відключення світла. Фахівець використав три кольори: зелений означає, що світло є, білий - що знеструмлення можливе. А червоним вказані будинки, які наразі позбавлені живлення.

Вадим Клименко вже розробляв декілька цікавих застосунків для українців, зокрема, карту повітряних тривог та віджет для перевірки, чи є вдома світло. У своєму блозі айтівець поділився, що на створення карти знеструмлень його надихнули користувачі соцмережі "Х", де обговорювали подібну ідею.

"Мапа не показує жодних даних в реальному часі (лише відносно графіків) та, можливо, має багато помилок - використовуйте її лише в інформаційних цілях", - застерігає розробник.

Дійсно, на карті (пряме посилання на неї - тут) є чимало будинків, які "не світяться" жодним кольором. Їх, зазначає Вадим Клименко, не розпізнала система, чи їх просто немає у розкладі YASNO. Зокрема, вздовж вул. Шовковичної, академіка Богомольця, Пилипа Орлика у самому центрі, а також на Лівобережжі - не відображаються будинки вздовж Харківського шосе.

"Чому в якийсь момент всі зони червоні та сірі – я теж не знаю. Можливо, в цей час перемикають черги, або є якісь потенційно якісь інші причини", - повідомляє айтівець.

Втім, для користувачів, які знайшли власні будинки на мапі, відкриваються зручні можливості - переглянути майбутні знеструмлення (можна просто "відмотати" час на декілька годин, або навіть на добу чи кілька діб, вперед). Також можна переглянути конкретні адреси, скажімо, розташування кафе, куди запланував піти з друзями, чи ветеринарної клініки, візит до якої з домашньою твариною треба запланувати.

У Києві розробляють онлайн-карту дерев та вже створили мапу громадських вбиралень

Нагадаємо, раніше Інформатор писав про створення у Києві онлайн-карти дерев. Це великий реєстр, у який станом на січень вже було внесено 203 тисячі рослин. Втім, це вже далеко не перший "підхід до штанги" міської влади у питанні інвентаризації зелених насаджень, і попередні завершилися лише заявами. А екологи кажуть: йдеться про карту заради карти, і ефективність такого заходу буде невеликою.

Також ми писали про те, що команда DOZORRO розробила інтерактивну карту громадських туалетів у Києві. Експерти позначили на мапі інформацію про 179 туалетів, які доступні для містян. На мапу нанесли дані про тип, стан вбиральні та її балансоутримувача (кому належить).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube